پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز
موفقیت و 50 اقدام ضروری

چگونه به فردی موفق تبدیل شویم

3 سال پیش ( 1398/7/17 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بنجامین هاردی   پدیدآورنده : موفقیت  

بدون شک همه افراد خواهان موفقیت هستند، با این حال برنامه ریزی بسیاری از افراد با مشکلات بسیار جدی مواجه بوده و همین امر باعث می شود تا به موفقیت دلخواه خود دست پیدا نکنند. در این رابطه آگاهی از مواردی که باید در زندگی خود رعایت کنید، اقدامی بسیار سودمند خواهد بود. درواقع بدون در اختیار داشتن یک سبک زندگی درست، شرایط برای پیشرفت مهیا نخواهد شد. در همین راستا و در ادامه به بررسی 50 اقدام ضروری خواهیم پرداخت.

1-مصرف کافئین را متوقف کنید

چگونه به فردی موفق تبدیل شویم

اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که تصور می کنند مصرف روزانه چند فنجان قهوه، انرژی لازم را در آنها ایجاد خواهد کررد، با این حال واقعیت این است که هر چیزی باید تعادل درست خود را داشته باشد. بدون شک کافئین نیز از جمله مواردی محسوب می شود که در صورت مصرف بیش از حد، مشکلات جدی ای را برای سلامت افراد به همراه خواهد داشت و نتایج تحقیقات نیز درستی این مطلب را اثبات می کند. برای مثال اختلال در میزان خواب افراد، از جمله رایج ترین آنها محسوب می شود. به همین خاطر لازم است تا از وابسته شدن خود به آن جلوگیری کنید. درواقع استاندارد رایج برای مصرف این نوشیدنی، دو لیوان در هفته است. در نهایت توصیه می شود تا از سایر دمنوش ها استفاده کرده و با این اقدام، سلامت خود را تضمین کنید. درواقع شما تنها زمانی می توانید برای موفقیت خود تلاش کنید که شرایط ذهنی و بدنی شما برای این امر آماده باشد.

2-از اهمیت مراقبه غافل نشوید

شما باید توجه کافی را نسبت به خود داشته باشید. بدون شک مراقبه کمترین اقدامی است که هر فرد می تواند برای خود انجام دهد. این امر شما را به آرامش جسمی و ذهنی خواهد رساند که مدیتیشن یکی از روش های رایج آن محسوب می شود. فراموش نکنید که تمرین های آن نیز کاملا ساده و بدون نیاز به امکانات خاصی بوده و به همین خاطر در هر ساعتی از روز قابل اجرا خواهد بود. بدون شک به هر میزانی که آرامش بیشتری داشته باشید، استرس های ناشی از کار کمتری را تجربه خواهید کرد. در این رابطه آنتونی رابینز در یکی از مصاحبه های خود عنوان کرده است که بهترین تمرینی که برای بهبود عملکرد خود انجام می دهد، مراقبه است. به همین خاطر نباید این امر را تنها برای کسب آرامش مفید تلقی کنید. در آخر فراموش نکنید که اعمال مذهبی نیز از جمله راهکارها در راستای مراقبه محسوب می شوند.

3-هر هفته یک کتاب را مورد مطالعه قرار دهید

افراد عادی به دنبال سرگرمی هستند. این امر اگرچه ایرادی ندارد، با این حال افراد موفق، سرگرمی هایی را انتخاب می کنند که جنبه آموزشی ای را نیز برای آنها به همراه داشته باشد. در این رابطه اگرچه مطالعه، یک اقدام ضروری برای موفقیت محسوب می شود، با این حال با توجه به تعداد و دسته بندی بسیار زیاد آنها، ضروری است تا به دنبال انتخاب بهترین ها باشید. در این رابطه کتاب های آموزشی، بهترین گزینه موجود برای افرادی محسوب می شوند که خواهان موفقیت هستند. برای این امر مداوم بودن مطالعه، بسیار مهم خواهد بود. به همین خاطر ضروری است تا یک نرخ مشخصی را داشته باشید. برای مثال مطالعه یک کتاب طی یک هفته، کاملا مناسب خواهد بود. در این رابطه بهتر است تا اولویت بندی داشته باشید. درواقع تمامی کتاب ها از اهمیت یکسان برخوردار نبوده و لازم است تا ترتیب مطالعه هر یک را مشخص کنید. در نهایت در صورتی که شرایط برای مطالعه کتاب های چاپی مهیا نیست، بهتر است تا نسخه های صوتی آن را مورد استفاده قرار دهید. با این اقدام امکان استفاده مفید از بسیاری از زمان های مرده، مهیا خواهد شد.

مطلب مرتبط: چگونه موفق باشیم

4-خاطره نویسی کنید
این امر نه تنها یک یادگاری ارزشمند را برای شما به همراه خواهد داشت، بلکه در زمینه افزایش خلاقیت و خالی کردن ذهن نیز کاملا مفید است، با این حال ضروری است تا برای اقدام خود محدودیت زمانی تعیین کنید تا تنها به مواردی بپردازید که اهمیت بالایی را در طول روز شما داشته است. به عقیده نویسنده معروف گرگ مک کیون، تلاش در زمینه نویسندگی، حتی اگر بسیار محدود و شامل خاطرات روزانه نیز باشد، در عملکرد ذهن و میزان خلاقیت فرد، تاثیر معجزه آسایی را به همراه خواهد داشت.

5-ازدواجی درست داشته باشید

بدون شک ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات افراد در طول زندگی محسوب می شود. به همین خاطر بسیار مهم است که دقت عمل کافی را داشته باشید. فراموش نکنید که یک ازدواج نادرست، کل مسیر زندگی شما را تغییر خواهد داد. به همین خاطر توصیه می شود که تنها با فردی ازدواج کنید که در کنار علاقه، از ویژگی های مدنظر شما نیز برخوردار بوده و جهان بینی مشابهی با شما داشته باشد. در نهایت با نگاهی به افراد موفق جهان، پی به این نکته خواهید برد که بیش از 90درصد آنها، ازدواج هایی درست را تجربه کرده و از همسر خود به عنوان بزرگترین پشتیبان برای موفقیت یاد می کنند.

6-هر روز را به عنوان آخرین زمان زندگی خود تصور کنید

این نوع نگرش زندگی شما را به بهترین شکل تغییر خواهد داد. درواقع اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که تصور می کنند زمان کافی برای آنها وجود دارد. همین امر نیز باعث می شود تا بهترین استفاده از زمان در اختیار خود را نداشته باشند، با این حال واقعیت این است که مرگ هیچ فردی مشخص نبوده و نمی توان اطمینان داشت که مثلا تا 70 سالگی عمر خواهید کرد. در نهایت در صورتی که تمامی لحظات خود را غنیمت نشمارید، امکان رشد خود را محدود خواهید کرد. به همین خاطر ضروری است تا اقداماتی که در طول زندگی خود باید انجام دهید را در جایی یادداشت کنید. مکتوب کردن موارد، یکی از اقدامات مهم برای پیگیری آنها محسوب می شود. در این رابطه استفان کاوی در کتاب هفت عادت مردمان موثر، عنوان کرده است که باید همواره به مرگ و پایان کار خود توجه داشته باشید. در غیر این صورت تنبلی به عادت رفتاری شما تبدیل خواهد شد.

7-شکر را از سبد غذایی خود حذف کنید

بدون شک یکی از مضرترین مواد خوراکی رایج، شکر است. این ماده نه تنها در درازمدت شما را درگیر انواع بیماری ها خواهد کرد، بلکه نتایج جدیدترین تحقیقات نیز حاکی از آن است که عملکرد مغز پس از مصرف این ماده به شکلی بسیار بد تغییر خواهد کرد. در این رابطه با نگاهی به مقالات موجود در رابطه با مضرات شکر، پی به ضرورت حذف آن خواهید برد. برای جایگزین کردن آن نیز بهتر است تا از مواد حاوی قند طبیعی مانند عسل، استفاده کنید. فراموش نکنید کسب موفقیت در صورتی که با از دست رفتن سلامتی همراه باشد، هیچ گونه ارزشی را به همراه نخواهد داشت.

8-روزه غذایی را جدی بگیرید

این امر که برای یک روز در هفته، از مصرف مواد غذایی برای 12 ساعت، خودداری کنید، باعث خواهد شد تا بدن امکان پاکسازی کامل را داشته باشد. این امر خود از جمله اقداماتی است که عادت های عصبی برای غذا خوردن را کاهش خواهد داد که خود از جمله اقدامات مثبت برای چاق نشدن محسوب می شود. درواقع درست به مانند هر چیزی، لازم است تا به معده خود نیز استراحتی را بدهید.

9-از وابستگی بیش از حد خود به اینترنت خودداری کنید

نتایج تحقیقات حاکی از آن است که اینترنت نیز به مانند مواد مخدر، قابلیت اعتیاد پیدا کردن را دارد. به همین خاطر ضروری است تا وقفه ای را در استفاده از آن ایجاد کنید. برای مثال این امر که یک روز در هفته را بدون وصل شدن به اینترنت سپری کنید، بدون شک در این رابطه کاملا مفید خواهد بود، با این اقدام پس از مدتی شاهد تاثیرات معجزه آسای آن خواهید بود.

10-پیگیری اخبار را متوقف کنید

به هر چیزی که فکر کنید، آن را وارد زندگی خود خواهید کرد. این امر یکی از اصولی است که در علم ان ال پی مطرح می شود. بدون شک بررسی اخبار حوادث و اتفاقات بد، روحیه فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به همین خاطر ضروری است تا پیگیری آنها را متوقف کنید. در نهایت با نگاهی واقع بینانه پی به این نکته خواهید برد که هیچ خبری، ارزش کافی را نداشته و توصیه می شود به صورت کامل میزان تماشای تلویزیون را کاهش دهید. این امر در زمینه مدیریت زمان نیز کاملا کارساز خواهد بود، با این حال بهتر است تا از اخبار گوگل استفاده کنید. این امر کمک خواهد کرد تا تنها مواردی را مشاهده کنید که آن را تایپ کرده و به کسب اطلاعات در رابطه با آن نیاز دارید.

11-هر روز یک کاری که از آن وحشت دارید را انجام دهید 

شما برای موفقیت باید به فردی کاملا جسور و شجاع تبدیل شوید. برای این امر انجام کارهایی که از آنها می ترسید، یک راهکار مناسب محسوب می شود، با این حال این امر به معنای نابود ساختن قوه ترس نبوده و لازم است آن را یک حس طبیعی و ضروری تلقی کنید. به عقیده دارن هاردی، هنر واقعی این است که بدانید که در چه زمان هایی باید شجاع بوده و در چه شرایطی لازم است تا ترس را محترم بشمارید، با این حال ترس های بیهوده و محدودکننده، لازم است تا کنار گذاشته شوند. درواقع ریشه اصلی بسیاری از ترس ها بی دلیل بوده و لازم است تا برای رفع آن، تلاش کنید. در غیر این صورت به فردی تبدیل خواهید شد که در حصار امن به زندگی خود پایان خواهد داد. با این حال واقعیت این است که حتی بیش از حد محتاط بودن نیز خود یک تهدید محسوب می شود.

12-به دیگران کمک کنید

اگر از همین الان در تلاش برای شکل دادن به شخصیت خود نباشید، حتی در صورت کسب موفقیت نیز آن را سریعا از دست خواهید داد. برای این امر کمک کردن به دیگران، یکی از راهکارهای کاملا کاربردی محسوب می شود. به همین خاطر ضروری است تا خود را موظف کنید که هر روز کمکی را به یک فرد کنید. این امر به شما حس ارزشمند بودنی را خواهد داد که لازمه شادابی و سرزندگی هر فرد محسوب می شود.

13-سحرخیز باشید

بهترین اقدام برای استفاده حداکثری از زمان، زود بیدار شدن از خواب است. این امر باعث خواهد شد تا زمان بیشتری را در اختیار داشته باشید. فراموش نکنید که به خواب رفتن قبل از ساعت 12 شب، نیاز به استراحت را در افراد کاهش داده و امکان پاکسازی کامل را فراهم خواهد آورد. به همین خاطر ضروری است تا یک برنامه مشخص در این رابطه داشته باشید. در نهایت زود از خواب بیدار شدن، امکان ورزش صبحگاهی، مطالعه، صرف صبحانه کامل و برنامه ریزی روزانه را فراهم خواهد آورد، با این حال در صورتی که برنامه خواب نادرستی را داشته باشید، نه تنها همیشه با ریسک دیر رسیدن به محل کار خود مواجه می شوید، بلکه میزان انرژی شما در طول روز نیز پایین تر از حد معمول خواهد بود.

چگونه به فردی موفق تبدیل شویم

14-حداقل هفت ساعت خواب مفید داشته باشید

زمان بیدار شدن هر فرد باید پس از گذشتن حداقل هفت ساعت باشد. در این رابطه فراموش نکنید که میزان کمتر و یا بیشتر آن، بیانگر عدم سلامت شما خواهد بود. فراموش نکنید که خواب به مانند آب و غذا مهم بوده و ضروری است تا برنامه ریزی دقیقی را برای آن داشته باشید، با این حال تنها تعداد ساعت آن مهم نبوده و لازم است تا کیفیت آن را نیز مورد توجه قرار دهید. برای مثال تاریک بودن کامل اتاق، یکی از موارد مهم در راستای افزایش کیفیت خواب مهم تلقی می شود.

مطلب مرتبط: 10 ویژگی قدرتمند افراد موفق

15-برای دوش گرفتن آب سرد را انتخاب کنید

آنتونی رابینز به گفته خود هیچ کافئینی را مصرف نمی کند با این حال صبح خود را با یک دوش آب سرد آغاز می کند. به عقیده وی این امر منجر به کسب انرژی فوق العاده خواهد شد. نتایج تحقیقات در این زمینه حاکی از آن است که آب گرم بر روی بدن تاثیر منفی داشته و در درازمدت، زمینه ساز انواع بیماری ها خواهد شد. به همین خاطر لازم است تا آب سرد را جایگزین آن کنید. در نهایت این امر باعث می شود تا بدن شما به سرما عادت کرده و کمتر دچار سرماخوردگی شوید. با توجه به این امر که سرماخوردگی رایج ترین بیماری محسوب می شود، این امر خود نیاز به مرخصی را کاهش خواهد داد. برای آگاهی کامل از مزیت های این اقدام، توصیه می شود تا مقالات مرتبط با آن را مورد مطالعه قرار دهید.

16-از نه گفتن واهمه ای نداشته باشید

ضروری است تا به افراد، درخواست ها و فرصت هایی که مطابق میل شما نیستند، به سادگی پاسخ منفی بدهید. درواقع فراموش نکنید که هیچ چیز مهم تر از خودتان نبوده و انجام کارهایی که مورد علاقه شما نیست، تاثیرات منفی بسیاری را در سلامت روان خواهد داشت. با توجه به ارتباط مستقیم ذهن و جسم، این امر در نهایت به انواع بیماری های بدنی نیز منجر می شود. در این رابطه شما باید بتوانید به سادگی به هر آن چیزی که خارج از برنامه شخصی شما بوده و تمایلی برای آن دارید، از نه گفتن به آن واهمه نداشته باشید.

17-شکرگزار باشید

بابت هر آن چیزی که در زندگی شما وجود دارد، لازم است تا شکرگزار باشید. این امر باعث خواهد شد تا شایستگی موارد بیشتری را پیدا کنید. همچنین این امر که در برخورد با سایرین، تشکر کردن را به عادت کلامی خود تبدیل کنید، در ارتباطات شما تاثیر معجزه آسایی را خواهد داشت. فراموش نکنید که این کلمه بسیار ساده باعث خواهد شد تا افراد از کاری که در حق شما انجام داده اند، احساس رضایت پیدا کرده و تمایل به انجام مجدد و یا حتی بیشتر آن داشته باشند.

18-احساسات خود را بیان کنید

حداقل یک بار در روز به مهم ترین افراد زندگی خود بگویید که تا چه حد به آنها علاقه دارید. فراموش نکنید که ابراز احساسات، یکی از اقداماتی است که هر فردی برای سلامت روان خود باید انجام دهد. به همین خاطر هیچ حسی را در خود سرکوب نکرده و آنها را محترم شمارید.

19-هوشمندانه پروتئین مصرف کنید

نیاز بدنی انسان به مواد غذایی به معنای این امر نیست که در هر ساعت از شبانه روز می توانید برای رفع آن اقدام کنید. درواقع شما باید در برنامه غذایی خود، بدانید که در هر زمان به چه موادی نیاز خواهید داشت. برای مثال مصرف 30 گرم پروتئین در صبح، برای هر فردی الزامی است. با این حال این موارد استانداردهای کلی بوده و هر فرد باید با توجه به جنسیت، سن و نیاز بدنی خود، باید در این رابطه اقدام کند. در این رابطه آشنایی با مواد غذایی حاوی پروتئین، بسیار مهم خواهد بود.

20-فایل های صوتی را با سرعت بالاتری گوش دهید

این امر که ذهن خود را به توجه و تمرکز بیشتر سوق دهید، در نهایت باعث نتایج شگفت آوری خواهد شد. این امر درست به مانند این است که تعداد وزنه های دمبل خود را افزایش دهید که به افزایش حجم عضلات شما کمک خواهد کرد. به همین خاطر با تغییر در برخی از اقدامات ساده روزمره خود، می توانید تغییراتی بزرگ را رقم بزنید. برای این امر، افزایش سرعت فایل های صوتی، اقدامی سودمند محسوب می شود. با نگاهی به مقالات موجود در رابطه با فواید تکنیک گوش دادن سریع، به اعتماد لازم برای انجام این روش، دست پیدا خواهید کرد.

21-به جایگاه خود در 5 سال آینده توجه کرده و برای کسب آن طی دوسال، برنامه ریزی کنید

این امر که محدودیت زمانی بیشتری را برای خود ایجاد کنید، باعث خواهد شد تا مجبور به تلاش بیشتر باشید. درواقع تحت فشار قرار دادن خود، از جمله راهکارهایی است که شما را به فردی توانمند تبدیل خواهد کرد. به همین خاطر جایگاه خود در پنج سال آینده را متصور شده و در تلاش برای رسیدن به آن طی دو سال آینده باشید. در این رابطه تیم فریس(نویسنده و سخنران حوزه موفقیت، عنوان کرده است که اگر اهداف پنج تا ده ساله ای نداشته باشید، عملا هیچ دستاورد مهمی را به دست نخواهید آورد.

22-تمامی موارد غیرضروری را از زندگی خود حذف کنید

هرآن چیزی که ضرورتی را ندارد، باید کنار گذاشته شود. فراموش نکنید که شما زمان کافی برای پرداختن به همه چیز را نخواهید داشت. این امر اگرچه ممکن است به انتخاب های سختی نیز منجر شود، با این حال نباید از این تغییر واهمه ای داشته باشید. در این رابطه فراموش نکنید که لیست کاری شلوغ و یا تعداد بالای مواردی که ذهن شما را درگیر می کند، به سادگی انرژی شما را خواهد گرفت. این امر به معنای آن خواهد بود که شما قادر به تلاش زیاد و تمرکز لازم بر روی اولویت ها را نخواهید داشت. در نهایت کنار گذاشتن مواردی که زندگی شما نقش کمی را داشته و یا مورد استفاده قرار نمی گیرند نیز کاملا ضروری خواهد بود. این امر درست به مانند کنار گذاشتن لباس هایی خواهد بود که عملا مورد استفاده شما قرار نگرفته و این امر زمینه را برای جایگزین کردن آنها با مواردی بهتر و یا سرعت بخشی به انتخاب ها، فراهم خواهد کرد.

23-استفاده از روغن نارگیل را جدی بگیرید

روغن نارگیل را می توان یکی از سالم ترین و پرفایده ترین مواد غذایی دانست. مصرف روزانه آن دارای مزیت های فوق العاده ای است که توصیه می شود تا در این رابطه تحقیقات لازم را داشته باشید. نکته جالب دیگر، وجود انرژی بالا در آن است که باعث می شود تا به عنوان جایگزینی برای کافئین یاد شود.

24-خرید های نادرستی

اشتباه بزرگ بسیاری از افراد در جهان حال حاضر این است که خرید های نادرستی را دارند. برای مثال ممکن است فردی هزینه های بالایی را نیز برای تهیه مواد غذایی صرف کند، با این حال سلامت به مراتب کمتری در مقایسه با فردی داشته باشد که بودجه به مراتب کمتری را برای این امر اختصاص داده است. درواقع این امر بسیار مهم است که بدانید چه چیزهایی را باید خریداری کنید. عدم وجود اولویت در مواد غذایی نیز به از دست رفتن بودجه و برنامه ریزی نادرست منجر خواهد شد. در این رابطه مصرف هفتگی آب میوه ها از جمله موارد ضروری محسوب می شود. برای انتخاب-های مناسب در رابطه با نوع میوه، ضروری است تا خواص هر یک را مورد مطالعه قرار دهید. علت اهمیت استفاده از آب میوه ها به جای خودشان، به این خاطر است که شما قادر به مصرف تعداد بیشتری از آنها خواهید بود.

25-از معجزه ایمان غافل نشوید

ناپلئون هیل در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، به خوبی توضیح می دهد که برای موفقیت، لازم است تا در زندگی خود به چیزی اعتقاد و ایمان داشته باشید. در غیر این صورت شخصیت شما به شکل کامل شکل نخواهد گرفت. بدون شک موفقیت برای فردی که شایستگی آن را در خود ایجاد نکرده است، عملا غیرممکن خواهد بود. در رابطه با معجزه این امر تنها کافی است بدانید که امروزه نتایج آزمایش ها بیانگر آن است که هر آن چیزی که بتوان در ذهن تصور کرد و به انجام دادن آن ایمان پیدا کرد، قابل دسترس خواهد شد. به همین خاطر تنها داشتن یک هدف کافی نبوده و اگر به آن ایمان نداشته باشید، موفقیتی را به دست نخواهید آورد.

26-نتیجه گرایی را کنار بگذارید

این امر که برای هر اقدامی، نگاهی به نتایج آن داشته باشید، بدون شک زمینه پیشرفت شما را محدود خواهد کرد. فراموش نکنید که بسیاری از موارد، در راستای افزایش تجربه شما بوده و نتیجه به دست آمده چندان قابل توجه نباشد. به همین خاطر صرفا نتیجه، نباید معیار ارزیابی شما باشد. درواقع شما تنها باید اطمینان داشته باشید که کارها را به شیوه درست انجام می دهید تحت این شرایط دیگر ارقام و نتایج چندان اهمیتی نخواهد داشت. این امر بهترین سیاستی خواهد بود که می توان اتخاذ کرد. بدون شک بیش از حد نتیجه گرا بودن، به احتیاط بیش از حد منجر خواهد شد که خود یک عامل منفی محسوب می شود.

مطلب مرتبط: 5 عادت روزانه موفق ترین کارآفرینان جهان

27-از اهمیت استراحت دادن به خود، غافل نشوید

در تلاش برای موفقیت، بسیاری از افراد تبدیل به کارگرانی شده اند که تحت فشار کاری بالا قرار دارند. بدون شک اگر این وضعیت را مدیریت نکنید، امکان فعالیت شما به چندین سال محدود خواهد شد. این امر در حالی است که برای موفقیت، شما به آمادگی برای سال های طولانی و حتی تا پایان عمر نیاز خواهید داشت. به همین خاطر نیز ضروری است تا برای استراحت کردن های خود نیز برنامه ریزی داشته باشید. در این رابطه فراموش نکنید که عدم استراحت کافی، سطح انرژی و خلاقیت را در افراد بسیار کم خواهد کرد. تحت این شرایط دیگر فعالیت های شما مفید و دارای استانداردهای لازم نخواهد بود.

چگونه به فردی موفق تبدیل شویم

28-عذرخواهی کردن را نشانه ضعف تلقی نکنید

شما باید خود را مسئول کامل تمامی اتفاقات زندگی بدانید. تحت این شرایط اگر اشتباهی از شما رخ داده است، دیگر بهانه جویی ها فایده ای را به همراه نخواهد داشت. نتایج آمارها در این رابطه نیز حاکی از آن است که یک عذرخواهی صادقانه، در اکثر موارد با واکنش مثبت افراد همراه است. در نهایت اگر در تلاش برای پنهان کردن خطاهای خود باشید، بدون شک شخصیت و آبروی خود را در معرض خطری جدی قرار داده اید. در نهایت این امر از جمله اخلاق های حرفه ای محسوب می شود که شما را به فردی محبوب تبدیل خواهد کرد.

29-تنها پنج دوست صمیمی برای خود داشته باشید

محدود بودن تعداد دوستان، باعث خواهد شد تا در انتخاب آنها وسواس خاصی را داشته باشید. فراموش نکنید که حاصل رفتارهای پنج نفری خواهید بود که بیشترین ارتباط را با آنها دارید. به همین خاطر ضروری است تا به دنبال افرادی باشید که به بهبود شخصیت شما کمک خواهند کرد. درواقع اگر اهداف و عقاید شما با یکی از دوستان شما در تضاد است، دیگر قرار دادن وی در فهرست پنج نفره، اقدامی هوشمندانه نخواهد بود.

30- 10درصد از درآمد خود را پس انداز کنید

در زمینه پس انداز، این امر که تعادل خوبی را داشته باشید، بسیار مهم است. درواقع بسیاری از افراد در این زمینه بیش از حد افراطی عمل کرده و همین امر باعث می شود تا از زندگی خود لذت کافی را نبرند. این امر در حالی است که شما باید به دنبال یک نرخ منطقی و سودمند باشید. برای این امر 10درصد از درآمد ماهانه، انتخابی هوشمندانه محسوب می شود. با این پس اندازهای کوچک، در درازمدت قادر به انجام کارهای بزرگ خواهید بود، با این حال توصیه می شود تا در اندیشه سرمایه گذاری هایی نیز باشید تا از ارزش پول شما کاسته نشود. در آخر فراموش نکنید که یک سبک زندگی کاملا مصرف گرایانه، شما را درگیر خرج های بسیاری خواهد کرد. به همین خاطر ضروری است تا بدون توجه به آحاد جامعه، طبق اصول خود زندگی کنید.

31- 10درصد از درآمد خود را صرف کارهای انسان دوستانه کنید

شخصی که به دیگران کمک مالی می کند، به ثروت هایی دست پیدا خواهد کرد که غیرقابل باور خواهد بود. این امر از جمله باورهای مذهبی محسوب شده و افراد موفقی نظیر کریستیانو رونالدو نیز آن را از جمله دلایل موفقیت خود عنوان کرده اند. به همین خاطر ضروری است تا بخشی از درآمد خود را برای این امر اختصاص دهید. این اقدام شخصیت شما را ارتقا داده و از وابسته شدن بیش از حد به پول، جلوگیری خواهد کرد. در نهایت همیشه به خاطر داشته باشید که بیل گیتس نیز عنوان کرده است که تمامی ثروت خود را پس از مرگ به موسسات خیریه خواهد بخشید.

32-مصرف روزانه حداقل 8 لیوان آب را فراموش نکنید

70درصد از بدن انسان ها را آب تشکیل داده است. این امر به معنای الزامی بودن این ماده برای بدن است. به همین خاطر باید برای آن برنامه ریزی درستی را داشته باشید. در غیر این صورت با انواع مشکلات در کوتاه مدت و درازمدت مواجه خواهید شد. برای این امر همراه داشتن همیشگی یک بطری، کاملا ضروری خواهد بود.

33-اجاره نشینی را فراموش کنید

از جمله عادت های غلط اقتصادی افراد این است که اجاره نشینی را به خرید خانه های کوچک ترجیح می دهند. این امر اگرچه یک آسایش کوتاه مدت را برای شما به همراه خواهد داشت، با این حال بدترین ضربه ها را در درازمدت برای شما به همراه دارد. برای این امر همواره توصیه می شود تا تنها به دنبال خرید خانه برای خود باشید. بدون شک با گذشت زمان، شما شرایط بهتری را برای خرید خانه های بزرگ تر در اختیار خواهید داشت، با این حال اگر از همان ابتدا اجاره نشینی را به عادت خود تبدیل کنید، هیچ گونه سرمایه قابل رشدی را در اختیار نخواهد داشت. این امر اگرچه ممکن است شما را در ابتدای کار با تنگ دستی مواجه سازد، با این حال شرایط بهتری را برای پیشرفت در سال های آینده مهیا خواهد کرد. در این رابطه فراموش نکنید که ثروتمندترین افراد جهان نیز در ابتدا زندگی سخت و بسیار ساده ای داشته اند.

مطلب مرتبط: 10 راز اصلی موفق ترین کارآفرینان جهان

34-بلافاصله پس از بیدار شدن، اقدام به چک کردن ایمیل و شبکه های اجتماعی خود نکنید

اگرچه این امر که افراد بلافاصله پس از بیدار شدن به سراغ گوشی تلفن همراه خود بروند، به یک عادت رفتاری تبدیل شده است، با این حال واقعیت این است که این امر باعث خواهد شد تا انرژی و زمان زیادی را از دست بدهید. این امر در حالی است که اقدامات لازم است تا صبح خود را با اقداماتی مفید و انرژی بخش نظیر ورزش، آغاز کنید. از جمله ویژگی های شبکه های اجتماعی این است که به علت فضای نامحدود آنها، افراد را بیش از حد درگیر می کنند. این امر به سادگی برنامه زمانی شما را دچار مشکل خواهد کرد. به همین خاطر بهتر است تا دفعات چک کردن شبکه های اجتماعی و ایمیل های خود را محدود کرده و از زمان های استراحت و یا پایانی کار خود، به انجام آنها بپردازید.

35-هر سال یک تغییر اساسی را در زندگی خود ایجاد کنید

اگر هر سال پیشرفت قابل توجهی را نداشته باشید، بدون شک شانس موفقیت خود را کاهش خواهید داد. به همین خاطر ضروری است تا هر سال به دنبال یک بهبود اساسی باشید. فراموش نکنید که این امر تنها شامل موارد مهم در زمینه کاری نبوده و حتی در زمینه زندگی شخصی نیز می توان بسیاری از مواردی را پیدا کرد که پرداختن به آنها با تغییرات بزرگی همراه است.

36-شادبودن را تمرین کنید

به این امر باور داشته باشید که هیچ فردی، به مانند دیگری نبوده و الگوی زندگی یکسان، بیهوده ترین تصمیم ممکن خواهد بود. در این رابطه لازم است تا براساس علایق و نیازهای خود یک سبک زندگی را انتخاب کنید. در این رابطه فراموش نکنید که شما تنها در رقابت با گذشته خود هستید. همچنین این امر که به فردی شاد تر تبدیل شوید، یکی از اهداف مهم شما خواهد بود. به همین خاطر ضروری است تا برای افزایش شادی در زندگی خود، برنامه ریزی کنید. بدون شک شادبودن، همه چیز را به نفع شما تغییر خواهد داد.

37-نگرش خود نسبت به پول را تغییر دهید

برای بسیاری از افراد، پول به عنوان هدف اصلی محسوب می شود. این امر در حالی است که اگر اولویت اصلی شما مادیات باشد، در هیچ کاری رشد لازم را نخواهید داشت. به همین خاطر ضروری است تا هدف اصلی شما، امری ارزشمندتر باشد. بدون شک با این انتخاب؛ کسب ثروت نیز امری طبیعی خواهد بود. در نهایت این امر که به دنبال افزایش هوش مالی خود باشید، بدون شک تغییرات مثبتی را در زندگی خود تجربه خواهید کرد.

38-تنها در صنایعی سرمایه گذاری کنید که آنها را می شناسید

این امر یکی از مهم ترین توصیه هایی است که وارن بافت(موفق ترین سرمایه گذار قرن اخیر) به همگان کرده است. به همین خاطر شما نیز تنها باید در زمینه ای فعالیت کنید که آن را به خوبی می شناسید، با این حال نباید به سطح آگاهی های فعلی خود نیز اکتفا کنید. درواقع این امر نباید به بهانه ای برای عدم آشنا شدن و کسب مهارت در سایر زمینه ها تبدیل شود.

39-راحتی را برای چند سال شروع فعالیت خود فراموش کنید

یک فرد موفق، برای چند سال به نحوی کار می کند که سایرین حتی نزدیک به آن سطح نیز قرار ندارند، با این حال پس از گذشتن از این مرحله بسیار سخت به مانند فردی زندگی می کنند که بسیاری از افراد از آن بی بهره هستند. به همین خاطر ضروری است تا این باور را در خود شکل دهید که موفقیت، با استراحت و پرداختن به تفریحات به دست نخواهد آمد، با این حال برنامه ریزی های شما باید به نحوی باشد که تحت فشار بودن، بیش از حد طولانی نشود.

40-چندین منبع درآمدی برای خود داشته باشید

درآمد اکثر افراد در جهان، تنها از یک طریق تامین می شود. این امر بدون شک با ریسک بالایی همراه بوده و زمینه رشد را از شما خواهد گرفت. درواقع اگر پول کافی را در اختیار نداشته باشید، پیشرفت و گسترش محدوده عملکردی عملا غیرممکن خواهد بود. به همین خاطر ضروری است تا منابع درآمدی خود را تا حد امکان متنوع سازید. این امر اگرچه در ابتدا کمی سخت به نظر می رسد، با این حال با یک برنامه ریزی درست کاملا ممکن خواهد بود. برای مثال در صورتی که در زمینه نوازندگی یک ساز مهارت دارید، می توانید با کمک شبکه های اجتماعی، مشتریان قابل توجهی را برای خود پیدا کنید. با این حال راز موفقیت در این زمینه، به میزان خلاقیت و کیفیت کار شما بستگی خواهد داشت. با این اقدام حتی ممکن است به رشدی فراتر از شغل اصلی خود نیز دست پیدا کنید.

41-اقدامات خود را پیگیری کنید

بسیاری از افراد پس از انجام اقدامی، به طور کامل پرونده آن را بسته و دیگر به سراغ آن نمی روند. این امر در حالی است که شما باید هر اقدام خود را مورد ارزیابی قرار داده و نتایج آن را تحلیل کنید. در غیر این صورت متوجه بسیاری از اشتباهات موجود نخواهید شد که خود به معنای تکرار مجدد آنها است.

42-لیست کارهای روزانه خود را تا حد امکان خلاصه کنید

این امر که در برنامه روزانه خود بیش از سه اقدام اصلی را داشته باشید، شانس انجام آن کاهشی چشمگیر را پیدا خواهد کرد. با بررسی برنامه روزانه خود، پی به موارد غیرضروری بسیاری خواهید برد. در نهایت کوچک کردن اقدامات بزرگ به چندین فعالیت کوچک، شانس انجام آن را به شکلی معجزه آسا افزایش خواهد داد.

چگونه به فردی موفق تبدیل شویم

43-تخت خواب خود را مرتب کنید

این جمله عنوان کتاب مشهوری است که اخیرا منتشر شده و طرفداران بسیاری را پیدا کرده است. نویسنده آن ویلیام مک ریون ژنرال بازنشسته نیروی دریایی ارتش آمریکا است که به معرفی 10 درسی که از تمرینات نیروی دریایی آموخته، پرداخته است. این کتاب حجم بسیار کمی را داشته و توصیه می شود تا همگان آن را مورد مطالعه قرار دهید. درواقع این کتاب در 10 فصل نگارش شده است که هر یک از تمرینات آن، می-تواند در زندگی افراد نیز تاثیر فوق العاده ای را داشته باشد. یکی از این موارد، مرتب کردن تخت خواب است که باعث خواهد شد تا نظم، به عادت رفتاری شما تبدیل شود.

44-هر هفته یک اقدام جسورانه را انجام دهید

این امر در زمینه اعتماد به نفس افراد، تاثیر معجزه آسایی را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر ضروری است تا هر هفته یک اقدام کاملا جسورانه را انجام دهید. این امر در زمینه کاهش شدید استرس ها نیز موثر خواهد بود. برای مثال بانجی جامپینگ، می-تواند یکی از گزینه های شما باشد.

45-هر ماه با یک غریبه ارتباط برقرار کنید

شما باید مهارت های ارتباطی بسیار خوبی را داشته باشید. برای این امر یکی از تمرین-های کاملا سودمند، آشنایی با انواع مختلف انسان ها خواهد بود. به همین خاطر توصیه می شود تا هر ماه، با یک آدم متفاوت آشنا شده و به ارتباط بپردازید. با این حال این امر باید کاملا موقت باشد تا مشکلی را در زمینه مدیریت زمان شما به بار نیاورد. برای این امر حتی با یک کمک کوچک به افراد، می توان زمینه گفت وگو را با آنها ایجاد کرد.

46-نوشتن نامه به صورت دستی را فراموش نکنید

نتایج آمارها حاکی از آن است که نوشتن به شیوه سنتی، به بهبود عملکرد مغز در مقایسه با زمانی منجر خواهد شد که از طریق تایپ اقدام می کنید. در این رابطه جک کنفیلد نیز توصیه می کند که برای ارتباط برقرار کردن به دوستان صمیمی خود، از نامه های دست نویس استفاده کنید. این امر نه تنها باعث خواهد شد تا آنها خود را متفاوت تلقی کنند، بلکه به افزایش تفکر خلاق در شما نیز کمک خواهد کرد.

47-با خانواده خود به خوبی رفتار کنید

هیچ چیز مهم تر از نهاد خانواده نخواهد بود. به همین خاطر ضروری است تا در این رابطه برنامه ریزی خوبی را داشته باشید. فراموش نکنید که خانواده، قابل اعتمادترین افراد محسوب شده و دلسوزانه به دنبال پیشرفت شما هستند. به همین خاطر شایسته است تا بهترین رفتار را با آن ها داشته باشید. در نهایت اگر بتوانید با خانواده خود خوش رفتار باشید، بدون شک در ارتباط با سایرین نیز عملکردی فوق العاده را خواهید داشت.

مطلب مرتبط: 5 راز موفقیت

48-نخ دندان را مهم ترین اقدام برای حفظ سلامتی خود تلقی کنید

با توجه به این امر که دهان، منبع ورود مواد غذایی به بدن محسوب می شود، ضروری است تا به بهداشت آن توجه ویژه ای را داشته باشید. با این حال هنوز هم بسیاری از افراد بر این باور هستند که مهم ترین اقدام در این رابطه مسواک زدن است. این امر در حالی است که نخ دندان، از اهمیت به مراتب بالاتری برخوردار است. به همین خاطر ضروری است تا از آن به صورت روزانه استفاده کنید.

49-حداقل یک از وعده های غذایی را در کنار خانواده خود میل کنید

نتایج تحقیقات روانشناسی حاکی از آن است که این امر تاثیر بسزایی را در سلامت روح و روان به همراه خواهد داشت. به همین خاطر هیچ بهانه ای نباید به مانعی برای نپرداختن به این امر تبدیل شود.

50-حداقل هفته ای یکبار، نعمت های زندگی خود را مرور کنید

این امر نه تنها در زمینه حفظ و بهبود روحیه شما تاثیرگذار خواهد بود، بلکه باعث می شود تا قدردانی، به عادت رفتاری شما تبدیل شود. این ویژگی شما را به بالاترین پله های موفقیت خواهد رساند. در این رابطه فیلسوف مطرح رومی، سیسترو عقیده دارد که این امر سرچشمه تمامی فضایل محسوب می شود. به همین خاطر نباید آن را اقدامی بیهوده تلقی کنید.

منبع : success
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0hoDf78L
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه