دوشنبه, 05 اسفند 1398 - 09:03

فروش 2 میلیون سهم به ارزش 4.1 میلیارد دلار اقدام جدید جف بزوس، ثروتمندترین فرد جهان و مالک برند آمازون است. نکته جالب این است که این اقدام طی تنها هفت روز انجام شده است. این امر در حالی است که جان کوم (یکی از بنیان‎گذاران واتس‎اپ) برای فروش سهمی به همین میزان به فیس‎بوک، چند ماه زمان را صرف کرد.

اقدام بی ‏سابقه جف بزوس با فروش بیش از 4 میلیارد دلار از سهام آمازون

نکته جالب این است که چنین اقدامی تاکنون توسط هیچ مدیری انجام نشده و بی‎سابقه محسوب می شود. درواقع این عمل بزرگ‎ترین فروش سهام تاریخ طی تنها یک هفته است. حال باید دید که این اقدام، چه تاثیری بر روی شرکت آمازون خواهد گذاشت. واقعیت این است که فروش سریع سهام به تعداد بالا، باعث می شود تا ارزش کلی آن کاهشی را داشته باشد که این اتفاق برای ارزش سهام آمازون رخ داده است.

مطلب مرتبط: آمازون در فصل پایانی ۲۰۱۹ فراتر از انتظارات عمل کرد

به همین خاطر بسیاری از تحلیلگران این اقدام را نادرست؛ غیراصولی و عجولانه عنوان کرده اند، با این حال این اقدام از پیش تعیین شده عنوان شده است و نمی توان به این سادگی آن را اشتباه تلقی کرد. درواقع بنا بر اطلاعات منتشرشده این مبلغ قرار است تا صرف تامین پروژه Origin Blue شود که برای اکتشافات فضایی طراحی شده است. هدف این طرح این است که سفر به فضا را مقرون به صرفه تر کند تا حتی شاهد توریست‎هایی برای این سفر و بازدید از سیارات باشیم. همچنین بخشی دیگر از آن نیز صرف کمک به بی‎خانمان ها و ایجاد شرایط آموزش باکیفیت برای خانواده های کم‎توان خواهد شد که از مجموعه اقدامات خیرخواهانه جف بزوس محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید