دوشنبه, ۲۴ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Mon, 14 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

راهکارهایی ساده برای افزایش ترافیک سایت

1 سال پیش ( 1398/11/13 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : جف پولینو  

بدون شک هدف از ایجاد یک سایت، کسب تعداد زیاد مخاطب است که در اصطلاح تحت عنوان ترافیک سایت معرفی می شود. درواقع به هر میزان که این نرخ بالاتر باشد، شانس موفقیت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد، با این حال سوالی که مطرح می شود این است که چرا علی رغم تلاش های بسیاری از افراد، نتیجه لازم به دست نمی آید؟ پاسخ به این سوال را باید تنها در یک مورد خلاصه کرد، روش های مورد استفاده چندان مناسب نبوده و بهترین محسوب نمی شود، با این حال ممکن است تصور کنید که بهترین ها، پرهزینه بوده و این امر ممکن است از عهده برند نوپای شما خارج باشد، با این حال واقعیت کاملا متفاوت بوده و شما با اقدامات کاملا ساده نیز می توانید در این زمینه اقدام کنید. در همین راستا به بررسی هفت راهکار ساده و در عین حال سریع برای افزایش ترافیک سایت، خواهیم پرداخت.

1-محتوای باکیفیت تولید کنید

راهکارهایی ساده برای افزایش ترافیک سایت

اشتباه بزرگ بسیاری از سایت ها این است که تیترهای بسیار جذابی را انتخاب می-کنند، با این حال محتوای آنها کاملا ضعیف و حتی به دور از محوریت تیتر است. تحت این شرایط بدون شک اقدامات شما ضامن موفقیت در درازمدت نخواهد بود. در این رابطه توجه داشته باشید که رعایت اصل سادگی، کوتاهی و تنوع سه ضلع موفقیت شما خواهد بود. همچنین توجه به اصل CTA باعث ایجاد تعامل لازم میان شما و مخاطبان می شود. بدون شک کیفیت کار، بهترین تبلیغ ممکن است.

مطلب مرتبط: بررسی 10 راهکار ساده برای افزایش ترافیک سایت

2-از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

میزان محبوبیت شبکه های اجتماعی در حال حاضر به حدی زیاد است که به بخش جدایی ناپذیر افراد در زندگی روزمره تبدیل شده است. به همین خاطر حضور در شبکه های اجتماعی نه تنها در زمینه سئو سایت تاثیرگذار است، بلکه می تواند پلی برای آشنایی و مراجعه افراد بیشتر به سایت باشد. در نهایت توجه داشته باشید که وجود نظم کاری، عاملی برای کسب موفقیت های بیشتر خواهد بود. بدون این امر مخاطب ابدا احساس راحتی لازم با شما را نخواهد داشت. در این زمینه نیز کیفیت کار بسیار مهم بوده و باعث می شود تا مطالب شما به صورت مکرر، به اشتراک گذاشته شود.

3-ایمیل ارسال کنید

اگرچه به عقیده برخی از افراد بازاریابی از طریق ایمیل به پایان راه خود رسیده است، با این حال آمارهای موجود خلاف این موضوع را به اثبات رسانده و لازم است تا همچنان بر روی آن تمرکز کنید، با این حال هر ایمیلی نیز نتیجه بخش نخواهد بود. در این رابطه ارسال اخبار، گزینه مناسبی محسوب می شود. فراموش نکنید که بسیاری از سایت ها به محض واردشدن افراد، پیشنهاد می کنند که با واردکردن ایمیل خود از آخرین اخبار مطلع شوند. این امر درست در راستای سیاستی است که معرفی شد. در نهایت رعایت فواصل میان پیام ها باعث می شود تا هیچ گاه اقدام شما آزاردهنده به نظر نرسد.

4-آموزش داشته باشید

آموزش های مفید و کاربردی برای مخاطبان خود از جمله عواملی است که باعث خواهد شد تا مخاطب تمایل به بازگشت مجدد به سایت شما را داشته باشد. درواقع اگر در یکی از زمینه های کسب و کار فعالیت دارید، این امر به معنای سدی در برابر فعالیت در زمینه های دیگر نخواهد بود. همچنین توجه داشته باشید که روش های آموزشی بسیار متنوع شده است، به همین خاطر بهتر است تا همه آنها را مورد توجه خود قرار دهید. بسیاری از برندها با فعالیت جدی در این زمینه، به درآمدهای باورنکردنی نیز دست پیدا کرده اند، با این حال بهتر است تا شروعی رایگان را داشته باشید تا مخاطب نسبت به کیفیت کار شما اطمینان حاصل کند.

5-محتواها را بهینه سازی کنید 

بهینه سازی محتوا به زبانی ساده یعنی رعایت اصول سئو در مطالب تولیدشده که باعث افزایش شانس دیده شدن آنها خواهد شد. در این رابطه روش های مختلفی برای انواع محتواها شامل متن، تصویر، ویدئو و فایل صوتی وجود دارد که ضروری است تا در این رابطه مطالعه کافی را داشته باشید. برای مثال انتخاب تیتر مناسب با توجه به کلمات کلیدی، یکی از اصول اولیه محسوب می شود. در آخر فراموش نکنید که حتی بهترین محتواها، بدون رعایت اصول سئو، شانس موفقیت بسیار کمی را خواهند داشت.

6-از پست مهمان استفاده کنید

این امر که مطالب خود را در سایت های دیگر به نمایش درآورده و از مطالب دیگران نیز در سایت خود استفاده کنید، اقدامی است که از آن تحت عنوان پست مهمان یاد می شود. این امر کمک خواهد کرد تا شانس دیده شدن بیشتری را داشته باشید و با استفاده از پست مهمان، تنوع مطالب خود را افزایش دهید. در نهایت توجه داشته باشید که فعالیت شما نباید صرفا جنبه تبلیغاتی داشته باشد. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که بهترین نوع تبلیغ، کیفیت کار بالا است. همچنین بررسی اقدامات مشابه سایر سایت ها در این زمینه راهنمای عمل بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

مطلب مرتبط: افزایش ترافیک وب سایت، بدون نیاز به سئو

7-لینک های داخلی را افزایش دهید

به صورتی ساده، لینک داخلی را باید ارجاع های درون سایت به صفحات دیگر تعریف کرد. برای مثال شما می توانید در یک صفحه، لینک مقالات مرتبط با موضوع را نیز ذکر کرده و با این اقدام مخاطب را به ماندگاری بیشتر دعوت کنید. در این رابطه وجود تعداد زیادی از این لینک ها به ترافیک سایت شما کمک خواهد کرد، با این حال توجه داشته باشید که موارد کاملا باید با موضوع صفحه اصلی، ارتباط داشته باشد. در غیر این صورت ظاهری غیرحرفه ای را پیدا خواهید کرده و نتیجه لازم را به دست نخواهید آورد. درواقع به همان میزان که ایجاد پیوند میان مطالب مهم است، نحوه و تشخیص زمان و مکان درست آن نیز اهمیت دارد.

منبع : business2community
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/njmcHIC4
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه