سه شنبه, ۱ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Tue, 21 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

زندگی کاری همیشه همراه با استرس و فشار بسیار زیادی است. این امر برای برندهای بزرگ دردسر زیادی در رابطه با همکاری با کارمندان به همراه دارد. بسیاری از اوقات کارمندان یک شرکت به دلیل فشار کاری بالا اقدام به استعفا یا ترک برند می کنند. نکته بدتر اینکه اغلب کارمندان موردنظر پس از مدت زمانی کوتاه جلب برندهای رقیب می شود. با این حساب اگر شما توجه کافی به وضعیت کارمندان تان را نداشته باشید، شاید خیلی زود وضعیت تان به شدت وخیم شود. این امر می تواند برند شما را در مدت زمانی کوتاه از عرصه رقابت در بازار دور کند. 

شما به عنوان کارفرما یا مدیر یک شرکت باید همیشه به دنبال راهکارهایی برای تقویت روحیه کارمندان تان باشید. این امر اهمیت بسیار زیادی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف دارد. اگر شما به این نکته توجه لازم را نشان دهید، شانس تان برای افزایش بهره وری تیم تان به شدت افزایش پیدا می کند. هدف اصلی در این مقاله ایجاد آشنایی برای کارآفرینان با امکانات تفریحی است که می توانند برای کارمندان شان ایجاد کنند. 

بهترین ایده های تفریحی برای تقویت روحیه کارمندان شرکت

تنقلات رایگان و سالم

گاهی اوقات در طول روز استفاده از برخی تنقلات ساده به شما برای بازیابی انرژی و روحیه از دست رفته تان کمک می کند. این امر اهمیت بسیار زیادی برای فعالیت کاری به طور استاندارد خواهد داشت. اگر شما به دنبال فراهم سازی شرایط بسیار ساده و ارزان قیمتی برای کارمندان تان به منظور فعالیت کاری بهتر هستید، باید همیشه فراهم سازی تنقلات سالم را مدنظر قرار دهید. متاسفانه برخی از برندها در این زمینه همیشه از تنقلات و خوراکی های ناسالم استفاده می کنند. این امر همیشه همراه با اعتراض کارمندان خواهد بود. بنابراین به جای موارد مضر از گزینه هایی مانند انواع میوه یا اسنک های گیاهی استفاده نمایید. 

مطلب مرتبط: تقویت روحیه کارمندان در دوران دورکاری با تکنیک‏ های طلایی

کلاس های یوگا

یوگا همیشه تاثیر بسیار زیادی بر روی آرامش افراد داشته است. امروزه کارمندانی که از یوگا برای افزایش تمرکزشان استفاده می کنند، بازده بسیار بهتری در شرکت دارند. همین امر باید برای شما ایده آغازین خوبی باشد. بدون شک منظور ما راه اندازی یک باشگاه یوگا در شرکت نیست؛ این امر با توجه به محدودیت فضای در دسترس اغلب شرکت ها بسیار غیرمنطقی خواهد بود. در عوض شما همیشه امکان استفاده از زمان های آزاد خود و کارمندان تان برای جمع شدن در کنار هم را خواهید داشت. این امر می تواند در یک نوبت از باشگاه های حرفه ای صورت گیرد. به این ترتیب شما می توانید به طور منظم در کنار همکاران و کارمندان تان یک جلسه مفید از یوگا را داشته باشید. البته اگر فضای باز در کنار شرکت تان وجود دارد، استفاده از تمرین های یوگا در زمان های استراحت بین ساعات اداری نیز مفید خواهد بود. این امر اعتماد به نفس اعضای شرکت و میزان هماهنگی شان با یکدیگر را به شدت افزایش می دهد. همچنین کارمندان تازه وارد را نیز به سرعت با بقیه آشنا خواهد کرد. 

کارت عضویت رایگان در باشگاه ورزشی

بهترین ایده های تفریحی برای تقویت روحیه کارمندان شرکت

حضور در باشگاه های ورزشی می تواند نقش مهمی در کاهش استرس کارمندان داشته باشد. بسیاری از افراد برای تاثیرگذاری بر روی وضعیت کاری شان به طور مداوم در باشگاه های ورزشی حضور پیدا می کنند. این امر مورد توجه برخی از برندهای بزرگ دنیا نیز قرار دارد. با این حساب برند شما هیچ مشکلی برای انتخاب این حوزه به عنوان یکی از امکانات تفریحی ساده برای کارمندانش نخواهد داشت. 

بدون تردید فضای محدود کسب و کار امکان راه اندازی یک باشگاه مجهز در داخل ساختمان برند را نمی دهد. شاید این امر برای بسیاری از کارآفرینان نقطه پایان ماجراجویی در زمینه فراهم سازی امکانات تفریحی برای کارمندان باشد. با این حال شما برای فراهم سازی امکانات تفریحی موردنظر راهکار دیگری نیز پیش رو دارید. راه حل موردنظر استفاده از کارت عضویت رایگان است. شما بر این اساس با یک باشگاه نزدیک به شرکت برای عضویت تمام کارمندان تان صحبت کرده و از همه مهمتر اینکه هزینه عضویت تمام کارمندان را نیز پرداخت می کنید. به این ترتیب کارمندان شما برای کاهش استرس و تقویت روحیه‎شان همیشه امکان حضور در باشگاه موردنظر را خواهند داشت. 

بیمه عمر

بیمه عمر یکی دیگر از نکات مهم برای جلب اعتماد و تقویت انگیزه کارمندان محسوب می شود. شما برای این کار نیاز به پیگیری فرآیندهای زیادی ندارید. فقط باید بخشی از سود شرکت را به ایجاد نوعی بیمه برای کارمندان اختصاص دهید. همچنین در این رابطه امکان همفکری با کارمندان و در نهایت پیدا کردن راهکاری مناسب نیز وجود دارد. هرچه باشد کمتر کسی در دنیا از اینکه پس از سال ها فعالیت کاری یک بیمه مناسب داشته باشد، بدش خواهد آمد. به همین خاطر شما باید این ایده به ظاهر ساده را به بهترین شکل ممکن دنبال نمایید.

مطلب مرتبط: تقویت روحیه کارمندان در ایام دورکاری کرونا

بهترین ایده های تفریحی برای تقویت روحیه کارمندان شرکت
 
فعالیت های گروهی و برنامه ریزی شده

گاهی اوقات یک فعالیت گروهی در میان اعضای شرکت نقش بسیار مهمی برای بهبود رابطه میان همکاران با هم و البته مدیران دارد. شما در صورت امکان باید برنامه های کوچک اما تاثیرگذاری را در برنامه تان قرار دهید. این امر می تواند یک دورهمی ساده در خارج از زمان اداری یا حتی برنامه های طبیعتگردی با شرکت تمام اعضای گروه باشد. چنین فعالیت هایی به طور معمول انگیزه کارمندان برای شرکت در فعالیت های تیمی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. به این ترتیب دیگر خبری از ناتوانی برندتان برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان برای کار گروهی بهتر نخواهد بود. 

نکته مهم در این بخش برنامه ریزی بلندمدت برای اجرای فعالیت های گروهی است. به عنوان مثال، اگر شما پیاده روی در روزهای تعطیل را به عنوان برنامه تان در نظر می گیرید، باید تحت هر شرایطی این ایده را دنبال نمایید، در غیر این صورت هرگز فرصتی برای جلب نظر اعضای شرکت برای انجام دادن چنین کاری نخواهید داشت. 

استفاده از توصیه های کارمندان نیز در این میان ایده بسیار خوبی محسوب می شود. بسیاری از تیم های کاری در این شرایط برای بهبود وضعیت شان برنامه های بسیار زیادی دارند. درست به همین خاطر استفاده از ایده های آنها نیز امر بسیار جذابی خواهد بود. چنین نکته ای شما را بدل به مدیری حرفه ای و محبوب در میان کارمندان خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: تقویت روحیه کارمندان در شرایط نامساعد

بی شک امروزه تقویت روحیه کارمندان امر ساده ای نیست. بسیاری از تیم های کاری در این میان به طور مداوم با خستگی و فقدان انگیزه در محل کار رو به رو هستند. بنابراین اگر شما به دنبال تغییر این شرایط هستید، نکات مورد بحث در این مقاله شروع مناسبی خواهد بود. 

منبع : noobpreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/78uuC8ta
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه