سه شنبه, 29 ارديبهشت 1394 - 10:30

از 13 کارآفرین جوان پرسیدند که مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی که موفقیت را در فروش تضمین می‌کند؛ کدامند؟ در ادامه پاسخ‌های آنها آمده است که بعضی از آنها بسیار حیرت‌انگیز است.

1- ذهنی شکارگر: در فروش کسی را می‌خواهیم که در مورد جذب و جلب بهترین‌ها، هیجان و علاقه کافی داشته باشد. کسی که همواره آماده باشد، اطلاعات زیادی داشته باشد و افراد زیادی را بشناسد و از همه مهم‌تر اینکه تمایل داشته باشد بهترین دستاوردها را کسب کند.

56475866979

2- تنبل: فروشندگان بسیار موفق تنبل هستند. کافی است بگذارید آنها روش خود را انتخاب کنند، مطمئن باشید که با استفاده از این توانمندی‌های‌شان فروش را به‌خوبی انجام می‌دهند.

3- منظم در پیگیری امور: فروشنده‌هایی موفق هستند که استراتژی‌های پیگیری منظمی داشته باشند. همه مهارت‌های فروش قابل یادگیری است اما پیگیری به نظم فرد برمی‌گردد.

4- شخصیتی کاریزماتیک داشته باشد: فروشنده باید شخصیتی دوست‌داشتنی باشد.

5- جنگجو باشد: فروشنده‌ای موفق است که انگیزه فراوانی برای پیشرفت و موفقیت در کار داشته باشد. این گروه از افراد به‌ندرت در پاسخ به سوالی نه می‌گویند، تلاش می‌کنند که روی پای خود بایستند و پشتکار زیادی دارند. بدون داشتن انگیزه و اخلاق حرفه‌ای هیچ آموزشی اثربخش نخواهد بود.

6- باهوش باشد: یک فروشنده زمانی موفق خواهد بود که بتواند از سطح هوش بالایی برخوردار باشد، تلفیق هوش، شخصیت کاریزماتیک و انگیزه‌های بالا می‌تواند باعث شود که وی روابط بلند‌مدتی با مشتریان ایجاد کند.

7- مقاوم باشد: فروشنده نباید انگیزه‌های خود را از دست دهد یا دلسرد شود. فروش فرآیند سختی است. گاهی مشتریان بسیار حس منفی دارند. فروشنده موفق باید جسور باشد و به سختی دلسرد شود و اگر گاهی دست رد به سینه‌اش خورد نباید احساس ناراحتی کند.

8- احساس همدردی کند: فروشنده موفق باید بتواند با مشتریان به‌خوبی ارتباط برقرار کند و کمک کند تا آنها انتخاب‌های خوبی داشته باشند. برای ایجاد همدردی با مشتریان باید کمتر حرف بزنند و بیشتر گوش دهند. ایجاد یک رابطه بلندمدت با مشتریان می‌تواند خیلی مفیدتر از یک فروش سریع باشد که بعد از آن ارتباط با مشتری قطع شود.

9- مشاور باشد: فروشنده خوب باید مشاور باشد تا بتواند به بهترین شیوه نیازهای مشتریان را بشناسد و بهترین پیشنهاد را به آنها بدهد.

10- در مورد محصول دانش داشته باشد: آگاهی از محصولی که قرار است به مشتری فروخته شود می‌تواند در موفقیت فروشنده اثرگذار باشد.

11- مهارت‌های ارتباطی خوبی داشته باشد: وی باید بتواند به‌راحتی با دیگران ارتباط برقرار کند، صبور باشد و کاربرد زبان بدن را بلد باشد.

12- پشتکار داشته باشد.

13- اعتمادبه‌نفس داشته باشد: بهترین فروشندگان آنهایی هستند که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند و البته با رعایت ادب و احترام نظرات خود را مطرح می‌کنند. فروشندگان موفق باور دارند کاری که انجام می‌دهند درست است و از همه فرصت‌ها به‌خوبی استفاده می‌کنند.

* کارشناس بازاریابی

یک فروشنده زمانی موفق خواهد بود که بتواند از سطح هوش بالایی برخوردار باشد، تلفیق هوش، شخصیت کاریزماتیک و انگیزه‌های بالا می‌تواند باعث شود که وی روابط بلند‌مدتی با مشتریان ایجاد کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید