دوشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Mon, 4 Dec(12) 2023 /
           
فرصت امروز

دورکاری از جمله اقدامات بسیار مهمی است که تجربه کرونا هم باعث شده است تا تمامی برندها تجربه استفاده از آن را پیدا کنند. درواقع عدم نیاز به رفت و آمد مداوم به شرکت، کاهش هزینه ها، افزایش تعادل میان کار و زندگی شخصی در کنار مزیت های دیگر این موضوع باعث شده است تا بسیاری از تحلیلگران از این شیوه به عنوان آینده کار نام ببرند و پیش بینی می شود که تا 10 سال آینده، دیگر دفتر کار بی معنا خواهد بود. درواقع با این اقدام شما می توانید از هر کشوری، کارمند داشته باشید و مفهوم زمان کاری مشخص نیز از بین خواهد رفت. با این حال این موضوع به علت تازه بودن، با چالش هایی همراه است و معمولا مدیران با مشکلاتی مواجه می شوند که خارج از تصورات آنها بوده و این موضوع حتی ممکن باعث شود تا دیگر به سراغ دورکاری نروند. این امر در حالی است که با رعایت نکات و انجام اقدامات حرفه ای، بدون شک می توانید فعالیت های مناسبی را داشته باشید.

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

در این راستا هیچ منبعی به اندازه کتاب نمی تواند اطلاعات موردنیاز را در اختیار شما قرار دهد. با این حال با توجه به کتاب های بیشماری که وجود دارد، بدون شک زمان کافی برای مطالعه تمامی آنها را نخواهید داشت. به همین خاطر لازم است تا برطبق اولویت اقدام کرده و بهترین ها را مورد توجه قرار دهید. در این راستا 22 کتاب برتر در رابطه با دورکاری را بررسی خواهیم کرد. 

مطلب مرتبط: 6 کتاب برتر سال 2021 برای مدیران

1-انقلاب دورکاری (2017)

نویسنده: جان السون 

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

در این کتاب ضمن بررسی روندهای شکل گیری شیوه دورکاری، تلاش شده است تا با استفاده از تجربیات موفق و ناموفق بیش از هزار شرکت در طول 10 سال اخیر، الگوهایی معرفی شود که باعث خواهد شد تا از همان اقدامات اولیه، بتوانید موفقیت را برای خود تضمین شده به حساب آورید. نکته جالب این است که نویسنده این کتاب خود از جمله مدیرانی است که شرکت خود را از همان ابتدا برپایه دورکاری ایجاد کرد. درواقع در این کتاب می توانید راهنمای گام به گام، براساس تجربیات نویسنده و هزاران مدیر دیگر را در اختیار داشته باشید. در این زمینه تنها از مزیت ها صحبت نشده و مشکلات موجود نیز به خوبی تحلیل شده است. با مطالعه این کتاب متوجه این موضوع خواهید شد که تا چه حد جایگاه مدیر در حالت عادی و هنگامی که مسئولیت یک تیم دورکار را برعهده دارد، متفاوت است. درواقع با اصول و عقاید سابق خود در زمینه مدیریت، ابدا نمی توانید عملکرد لازم را داشته باشید. 

2-راهنمای کارمندان دورکار (2012)

نویسنده: اریک دزوسکی

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

در زمینه دورکاری این امر که تنها توصیه هایی به مدیران شود، بدون شک کافی نبوده و کارمندان به خاطر اینکه بیشتر درگیر هستند، باید در اولویت قرار گیرند. در این راستا نبود تجربه و قرار داشتن در نقطه ابتدایی، بدون شک چالش هایی را به همراه دارد. در این کتاب تلاش شده است تا ضمن بررسی موارد مورد نیاز، مهمترین مشکلات رایج تحلیل شود و برای هر یک از آنها، راهکارهای مناسب ارائه گردد. نکته جالب دیگر این کتاب، توصیه هایی است که حتی پس از گذشت چند سال از انتشار آن، همچنان کاربردی محسوب می شود. 

3-جلسات زوم (2020)

نویسنده: رابرت مالینوسکی

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

درواقع تا زمانی که بخواهید فعالیت هایی را به تنهایی انجام دهید، دورکاری چندان دشوار به نظر نمی رسد. با این حال مشکل اصلی در جایی رخ می دهد که نیاز به فعالیت گروهی وجود داشته باشد. درواقع بسیاری از اقدامات باید با همکاری سایر افراد تیم انجام شود و بدون این امر، مفهوم کار تیمی و سیستم بی معنا خواهد بود. در این کتاب تلاش شده است تا با تاکید بر نرم افزار زوم به عنوان برند پیشرو در برگزاری وبینار، نکاتی بررسی شود که باعث خواهد شد تا بهترین همکاری و جلسات آنلاین را داشته باشید. درواقع در این کتاب ترفندهای خلاقانه ای معرفی می شود که بدون شک شما را شگفت زده خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: 6 کتاب برتر سال 2021 برای غلبه بر رقبا

4-کار از خانه (2020)

نویسنده: کارن مانگیا

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

نویسنده این کتاب بر این باور است که دورکاری موفق بیش از هر چیزی به ایجاد یکسری عادت های جدید وابسته است. درواقع تا زمانی که ویژگی های اخلاقی لازم را پیدا نکرده باشید، حتی برنامه ریزی هم نمی تواند کاربرد لازم را داشته باشد. با این حال این امر به معنای یک دوره طولانی خودسازی نبوده و با انجام تمرین ها، در کمتر از دو هفته می توانید آمادگی لازم را پیدا کنید. همچنین این کتاب تاکید کرده است که پس از رسیدن به سطح لازم، سطح خودشناسی شما به حدی می رسد که می توانید بهترین برنامه ریزی را بدون متحمل شدن فشار و بروز مشکلات، داشته باشید. 

5-انقلاب در شیوه کار (2021)

نویسنده: تدال نیل

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

بدون شک در جهان به شدت متغیر امروز، هر بخشی شاهد تغییرات مداوم خواهد بود. در زمینه دورکاری هم تجربه کرونا باعث تشدید سرعت تغییرات شده و لازم است تا این موارد جدید را بشناسید. نویسنده در این کتاب سعی کرده است تا تغییرات دورکاری در جهان حال حاضر با گذشته را بررسی کند و مهمترین ابزار و اقدامات را تشریح نماید. با این اقدام شما می توانید از همان روز اول، سطح کاری بالایی را از خود نشان دهید. درواقع در طول قرنطینه کرونایی، راهکارهای خلاقانه ای از سراسر جهان صورت گرفته است که بسیاری از آنها بی خبر هستند و جمع آوری این اطلاعات پراکنده، بدون شک ارزش بالایی را دارد. 

6-دورکاری (2013)

نویسنده: جیسون فرید

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

مهمترین سوال در زمینه دورکاری این است که چرا باید به این شیوه توجه داشت؟ درواقع بررسی محدودیت ها و مشکلات کار به شیوه رایج در کنار معرفی مزیت های این امر، بدون شک در تصمیم گیری افراد تاثیر بسیاری را دارد. نکته جالب این است که در رابطه‎ با مزیت دورکاری، اکثر افراد بیش از پنج مورد را نمی توانند مثال بزنند. با این حال در این کتاب بیش از 100 دلیل بررسی شده است. درواقع این کتاب برای هر فردی که نسبت به دورکاری تردید دارد، کاملا کاربردی خواهد بود. 

مطلب مرتبط: 9 کتاب جدید در زمینه تجارت الکترونیک

7-محیط کار مجازی و خلاقیت (2020)

نویسنده: ناتاشا نجیوان

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

در این کتاب تلاش شده است تا جدیدترین تکنولوژی ها که به دورکاری کمک می کند، بررسی شود و مواردی را که می تواند راندمان کاری افراد را بیشتر کند، بررسی شود. درواقع یکی از نقص های دورکاری این است که افراد خلاقیت کمتری را از خود نشان می دهند. با این حال این کتاب راهکارهای جالبی را معرفی می کند که باعث می شود تا تیم شما حتی از قبل هم خلاقیت بالاتری در کارهای خود داشته باشد. درواقع امروزه از خلاقیت به عنوان تنها مزیت رقابتی مناسب، نام برده می شود. 

8-عشایر دیجیتالی (2021)

نویسنده: بورلی تامپسون

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

یکی از حوزه های کاری نوظهور، افرادی هستند که عملا هیچ خانه مشخصی نداشته و همواره در مسیر هستند و در کنار این سبک از زندگی، به صورت دورکاری درآمد دارند. در این راستا این کتاب تلاش کرده است تا افراد بیشتری را با این مفهوم آشنا کند. در کنار این مسئله افراد برتر این حوزه معرفی شده و شیوه درست فعالیت به این روش نیز بررسی گردیده است. 

9-شروع از هر کجا (2020)

نویسنده: دیوید بورکاس

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

وجود تیم مجازی باعث می شود تا بسیاری از هزینه ها نظیر دفتر کار، از بین برود. تحت این شرایط رویای کارآفرینی می تواند برای هر فردی امکان پذیر شود. با این حال در این زمینه باید به چه نکاتی توجه کرد تا احتمال بروز مشکلات احتمالی به حداقل برسد؟ این کتاب تلاش کرده است تا با استفاده از تجربیات کارآفرین های مختلف، به این سوال پاسخ دهد که نتیجه آن چهار فصل آموزشی شده است. با مطالعه این کتاب شما می دانید که از چه سایت هایی می توانید از سراسر دنیا تیم خود را پیدا کنید و چه اقدامات حقوقی و حرفه ای را باید در دستور کار خود قرار دهید تا ظرف مدت زمانی کوتاه، نتایج مثبتی را شاهد باشید. 

مطلب مرتبط: جدیدترین کتاب های حوزه تجارت الکترونیک

10- 75 توصیه برای دورکاری (2020)

نویسنده: کریستوفر لینفیلد

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

در زمینه دورکاری استفاده از تجربیات افراد باعث خواهد شد تا از تکرار اشتباهات آنها جلوگیری شود. درواقع این کتاب با بیش از 10 هزار کارمند و مدیر که تجربه دورکاری را دارند، مصاحبه کرده است که نتیجه آن 75 توصیه کاربردی برای افرادی است که می خواهند در این زمینه فعالیت داشته باشند. 

11-فرهنگ دورکاری (2017)

نویسنده: برایان میلز

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

درواقع هر اقدامی نیاز به فرهنگ سازی دارد تا از بروز مشکلات جلوگیری شود. برای مثال در زمینه مسکن، قوانینی تحت عنوان فرهنگ آپارتمان نشینی تهیه شده است که باعث خواهد شد تا افراد با کمترین مشکل در کنار یکدیگر زندگی کنند. در دورکاری نیز به علت تفاوت در شیوه همکاری، لازم است تا از مدت ها قبل فرهنگ سازی لازم صورت گیرد و این کتاب تمامی موارد موردنیاز را تشریح کرده است. همچنین این کتاب تلاش کرده است تا وضعیت دورکاری در سال های آینده را نیز تحلیل نماید که خود باعث می شود تا بتوانید آمادگی بیشتری را در خود ایجاد کنید. 

12-مدیران دورکار (2018)

نویسنده: کوین ایکن بری

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

این امر که مدیران بدانند چه تغییراتی را باید در شیوه کار خود در مقایسه با گذشته داشته باشند تا از دورکاری بهترین نتیجه ممکن را به دست آورند نکته ای است که در این کتاب بررسی شده و معیارهای یک مدیر مناسب برای تیم های دورکاری، بررسی شده است. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که دورکاری می تواند تنها برای یک بخش باشد و یا مدیریت نیز به صورت کامل و یا بخشی از اقدامات خود را به صورت دورکاری انجام دهد. تحت این شرایط ممکن است این دوگانگی، مشکلاتی را به همراه داشته باشد که در این کتاب به خوبی بررسی شده است. 

مطلب مرتبط: جدیدترین کتاب های حوزه تجارت

13-چگونه درآمد اینترنتی داشته باشیم؟ (2018)

نویسنده: مکول آسبن

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

درواقع دورکاری تنها به معنای همکاری با یک برند نبوده و شما می توانید به تنهایی و بدون حتی استخدام رسمی در یک شرکت، دورکار پردرآمدی باشید. با این حال آگاهی از شیوه ها و اقدامات موردنیاز، باعث خواهد شد تا از سردرگمی خارج شده و سریعا بتوانید به کسب درآمد برسید. در این راستا انواع روش ها معرفی شده است که باعث خواهد شد تا درآمد شما افزایش چشمگیری را پیدا کند. درواقع نویسنده این اثر، بیش از 100 کتاب را مطالعه کرده تا در نهایت بتوانید محتوای کاملی را ارائه دهد. 

14-اصول کار تیمی دورکارها (2020)

نویسنده: کریستین جین

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

اگر در زمینه همکاری با تیم دورکار خود با چالش هایی مواجه هستید، این کتاب بیش از 50 موقعیت رایج را بررسی کرده و راهکارهای خلاقانه ای را ارائه کرده است. همچنین با مطالعه این کتاب می توانید همکار خود را در کوتاه ترین زمان، به یک دوست صمیمی تبدیل کنید که خود باعث خواهد شد تا جذابیت کار برای شما چندین برابر شود. 

15-ابزارهای دورکاری (2018)

نویسنده: مارک اشفورد

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

این امر که بدانید برای دورکاری به چه ابزارهایی نیاز پیدا خواهید کرد، از جمله مواردی است که در این کتاب به خوبی بررسی شده و مدیران را کمک می کند تا سریعا بتوانند تیم مجازی خود را شکل دهند. 

مطلب مرتبط: بررسی 13 کتاب جدید تجاری

16-دورکاری لذت بخش (2020)

نویسنده: شیلا کندی

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

یکی از رایج ترین مشکلات دورکارها این است که پس از مدتی دیگر از کار خود لذت نمی برند. این موضوع می تواند حتی افسردگی را نیز به همراه داشته باشد. درواقع در محیط کار، افراد با یکدیگر ارتباط دارند و این موضوع خود جذابیت هایی را ایجاد می کند. با این حال به دلیل مزیت های دورکاری، نمی توان این موضوع را کنار گذاشت و نویسنده در کتاب خود تلاش کرده است تا چندین راهکار برای افزایش جذابیت دورکاری و عدم تکراری شدن را مطرح نماید. 

17-تغییر شیوه کار (2020)

نویسنده: ملانی گارس

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

اگر در حال حاضر صاحب یک دفتر کار هستید و کارمندان شما به شیوه رایج، عادت کرده اند. بدون شک مجازی شدن یک چالش سخت خواهد بود که در صورت عدم توجه به حتی ساده ترین نکات، تجربه ای تلخ را خواهید داشت. در این راستا کتاب فوق تلاش کرده است تا تمامی اقدامات لازم برای رسیدن به این مرحله را بررسی کند. نکته جالب این است که اکثر موارد از توصیه های مدیرانی است که خود تجربه های مشابه دارند. 

18-سبک زندگی کم هزینه برای دورکارها (2020)

نویسنده: کریس کالنی

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

درصد بالایی از دورکارها، افرادی هستند که به صورت مداوم در سفر بوده و این سبک زندگی را برای خود انتخاب کرده اند. در این راستا هزینه های زندگی می تواند آنها را با فشارهایی مواجه سازد که خود باعث می شود تا از سفر خود بیشترین استفاده را نداشته باشند. این کتاب تلاش کرده است تا با معرفی بهترین برندها برای دورکاری، توصیه هایی را داشته باشد که باعث خواهد شد تا هزینه های زندگی کمتری را داشته باشید. درواقع تکنیک های آن برای هر فردی می تواند کاربرد بالایی را داشته باشد. 

مطلب مرتبط: 5 کتاب تجاری مهم برای خواندن در طول تعطیلات

19-تمرین مدیریت تیم مجازی(2017)

نویسنده: امانوئل گرانجورجیا

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

مدیریت تیم مجازی یکی از سخت ترین شرایطی است که هر فردی ممکن است با آن مواجه شود. در این راستا با تمرین می توانید خود را به خوبی برای چنین شرایطی آماده کنید. درواقع این کتاب به صورت تخصصی برای مدیران نوشته شده و تمرین های جالبی دارد که در عملکرد آتی شما تاثیرگذار خواهد بود. 

20-ارتقای سطح دورکارها (2020)

نویسنده: فردریک هانچر

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

این امر که اطمینان داشته باشید تیم مجازی شما در بهترین وضعیت قرار دارد و راندمان کاری آنها در مسیر رشد قرار گرفته است، باعث خواهد شد تا به آینده تیم خود کاملا امیدوار شوید. در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در ایام حال حاضر به خاطر کرونا، لازم است تا تغییراتی را در شیوه کار خود اعمال نمایید که این کتاب به خوبی تمامی موارد را مورد بررسی قرار داده است. در کنار تمامی مسائل مطرح شده، کتاب فوق به نحوه اجرای تکنیک محیط کار ترکیبی نیز توجه داشته است. درواقع این مفهوم زمانی صادق است که شما به تعادلی میان کار حضوری کارمندان و دورکاری آنها دست پیدا کرده باشید و فراموش نکنید که برای بسیاری از شرکت ها، دورکاری به صورت کامل امکان پذیر نیست. به همین خاطر توجه به این دسته از شرکت ها نیز بسیار مهم است. 

21-آموزش ابزارهای دورکاری (2021)

نویسنده: جرارد بلادک

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

این امر که نسبت به نرم افزارهای دورکاری آگاهی داشته باشید، باعث خواهد شد تا تجربه دورکاری به مراتب بهتری را داشته باشید. در این کتاب ضمن آموزش کامل تمامی ابزارها، ترفندها و اشتباهات رایج نیز بررسی شده و آمارهای جهانی در زمینه دورکاری نیز ذکر شده است. 

مطلب مرتبط: خلاصه سازی کتاب ها ایده ای جدید و پولساز

22-سبک زندگی دورکارها (2019)

نویسنده: آنا دی مارکوس

بهترین کتاب ها در زمینه دورکاری

نداشتن روتین می تواند باعث شود تا اقدامات دورکارها بیش از حد طولانی شود. این امر در حالی است که در دورکاری شما باید بتوانید موارد را در مدت زمانی به مراتب کمتر انجام دهید. این کتاب تلاش کرده است تا با نظرسنجی از هزاران دورکار، بهترین روتین را معرفی نماید که با استفاده از آن می توانید دورکاری بسیار موفقی را داشته باشید. درواقع این کتاب در تمامی زمینه های موردنیاز نظیر برنامه ریزی، زمان بندی و... به شما کمک می کند. 

منبع : bookauthority
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/q0kImScR
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
حبیبh :
11 ماه پیش
Oky
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوور
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه