یکشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 4 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

بررسی 13 کتاب جدید تجاری

2 سال پیش ( 1399/1/28 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : سیگ یالند  

عادت رایج این است که در روزهای پایانی سال، بهترین ها معرفی شود، با این حال در شرایط حال حاضر به علت گسترش ویروس کرونا و قرنطینه خانگی، فرصتی ایده آل جهت مطالعه بیشتر به وجود آمده است. به همین خاطر معرفی منتخبی از جدیدترین کتاب های تجاری، می تواند اقدامی سودمند باشد. بدون شک به هر میزان که سطح اطلاعات خود را بهبود بخشید، عملکرد بهتری را پس از این دوران سخت می توانید از خود نشان دهید. در این راستا به بررسی 13 مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-چگونه تصمیم بگیریم اثر آنه داک

بررسی 13 کتاب جدید تجاری

برای بسیاری از افراد، تصمیم گرفتن امری دشوار بوده و در این رابطه همواره با تردیدهای زیادی مواجه هستند. این امر در حالی است که در بسیاری از شرایط برای استفاده از فرصت ها لازم است تا تصمیم سریعی را داشته باشید. این کتاب تمامی اقدامات برای طی شدن مرحله تصمیم‎گیری را شرح داده و به مشکلات موجود در هر یک از آنها می پردازد. همچنین روش های معرفی‎شده، کاملا جدید بوده و می تواند نتایج متفاوت-تری را به همراه داشته باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتی افرادی که در این زمینه مشکل خاصی ندارند نیز باید مطالعه این کتاب را در اولویت‎های خود قرار دهند. علت این امر به این خاطر است که در هر حوزه ای، امکان بهترشدن وجود دارد.

2-دامنه پنجم: هنر دفاع در برابر تهدیدات اثر ریچارد کلارک و رابرت نایک

دو کارمند سابق پنتاگون، به بررسی راهکارهایی برای افزایش امنیت برندها پرداخته اند. درواقع در عصر حاضر که تکنولوژی پیشرفت چشمگیری را داشته است، دیگر نابودکردن یک شرکت با چند بمب انجام نشده و رقبا از طریق هک اطلاعات و به واسطه اینترنت، ضربه های خود را وارد می-کنند. به همین خاطر تمامی مدیران باید از جدیدترین تهدیدها و روش های محافظت از شرکت خود، آگاهی داشته باشند. فراموش نکنید که اگر توان بالایی را در حوزه امنیت سایبری نداشته باشید، همواره احتمال دارد که همه تلاش های شما نابود شود.

مطلب مرتبط: 5 کتاب تجاری مهم برای خواندن در طول تعطیلات

3-زکونومی اثر جیسون دورسی و دنیس ویلا

برای تجربه یک سفر مناسب، افراد به کتاب راهنما نیاز دارند، در زمینه مدیریت نیز وجود چنین کتابی ضروری است که زکونومی را می توان یک نمونه خوب به حساب آورد. این کتاب تقریبا به تمامی مسائل یک مدیر پرداخته و برای انجام درست هر یک از آنها راهکارهای خلاقانه و جدیدی را ارائه کرده است. برای مثال یک بخش به صورت کامل به فرآیند استخدام اختصاص دارد. همچنین در این کتاب به تفاوت نسل ها و نژادها پرداخته شده است که باعث می شود تا مدیران کشورهای مختلف، بتوانند بهترین شیوه مدیریتی را برای خود پیدا کرده و بهترین استفاده را از نیروی انسانی داشته باشند.

4-ارزش یک ذهن خوب اثر کریستین بوش

بدون شک هیچ سرمایه گذاری ای به اندازه تلاش برای بهبود خود، دارای ارزش و اهمیت نیست. در این کتاب سعی شده است تا روش هایی معرفی شود که به واسطه آن، سطح فکری و ذهنیت کارآفرینان، ارتقای چشمگیری را پیدا می کند. بدون شک هنگامی که به سطح بالاتری دست پیدا کنید، توان بالاتری را برای مقابله با مشکلات خواهید داشت و کمتر دچار اشتباه می شوید.

5-شخصیت ماندگار نیست اثر بنیامین هاردی

شخصیت چیست؟ شاید رایج ترین پاسخی که با آن مواجه شوید مجموعه رفتارهای گذشته تا به امروز باشد، با این حال این مسئله کاملا غلط بوده و تنها باید به وضعیت حال حاضر توجه داشت. در این رابطه ذکر یک مثال ضروری است. حتی بهترین رانندگان نیز در ابتدا سطح معمولی داشته اند، با این حال امروزه هیچ کسی به آن زمان توجه نداشته و تنها به وضعیت فعلی نگاه کرده و یک فرد را به عنوان بهترین راننده مسابقات جهان انتخاب می کنند. این امر در حالی است که احتمال دارد در سن شروع، بسیاری از افراد دیگر، عملکرد به مراتب درخشان تری را از خود نشان داده باشند. درواقع در رابطه با شخصیت نیز مسئله به همین صورت بوده و ابدا نباید آن را ثابت تلقی کنید که شامل شخصیت برند نیز می‎شود. این کتاب تلاش کرده است تا مدیران را به این واقعیت برساند که دلیلی وجود ندارد که در تلاش برای حفظ یک الگوی خاص باشید.

مطلب مرتبط: 9 کتاب ضروری برای موفقیت در امر مدیریت

6-رها شده اثر فرانسیس فری و آنه موریس

برای این امر که به یک رهبر بزرگ تبدیل شوید چه چیزی مهم ترین ویژگی محسوب می شود؟ اگرچه ممکن است گزینه‎های مختلفی را مدنظر داشته باشید، با این حال این کتاب به خوبی و یا ذکر مثال های متعدد از بهترین-های تاریخ، این نکته را به اثبات می رساند که رها بودن، مهم ترین خصوصیت محسوب می‎شود. منظور از رها بودن این است که افراد باید از تمامی محدودیت های موجود خود را آزاد کرده و به دنبال ایجاد شخصیت منحصر به فرد و نه تقلید شده از دیگران باشند. این امر در حالی است که با نگاهی به افراد عادی جامعه، پی به این امر خواهید برد که آنها در تلاش برای تقلید از یکسری اصول موجود و تعریف شده هستند. این امر در حالی است که افراد موفق، روش بازی مخصوص به خود را ایجاد می کنند.

7-اعتماد به نفس فوق‎العاده اثر مریدیت فینمن 

این کتاب به بررسی تمامی روش هایی پرداخته است که باعث می شود تا اعتماد به نفس افراد افزایش پیدا کند. فراموش نکنید که حتی اگر بهترین سطح اطلاعات، ایده و موقعیت را داشته باشید، تا زمانی که اعتماد به نفس شما در وضعیت ایده‎آل قرار نداشته باشد، هیچ شروعی رخ نخواهد داد. این کتاب به شکلی حرفه ای نگارش شده و نشانه های اعتماد به نفس مخرب را نیز معرفی می کند تا افراد در این رابطه با مشکلی مواجه نشوند. برای مثال بسیار جالب است که از نتایج آزمایش های مرتبط با اهمیت بیان جملات مثبت در رابطه با خود، آگاه شوید که در برخی از موارد، تاثیر آنها بیشتر شبیه به یک معجزه است.

8-بزونومیک اثر برایان دامین

نام این کتاب از ترکیب اسم جف بزوس موسس آمازون و اکونومیک به معنای اقتصاد به دست آمده است. علت این امر نیز به این خاطر است که نویسنده به بررسی رازهای موفقیت فوق‎العاده آمازون پرداخته و تصمیمات مدیریتی آقای بزوس را مورد بررسی قرار داده است. درواقع این کتاب چیزی فراتر از آشنایی با زندگینامه ثروتمندترین فرد حال حاضر جهان است.

9-قدمی رو به جلو اثر دیوید سالی

این کتاب به بررسی هنر مذاکره و رازهای موفقیت در آن پرداخته است. درواقع بسیاری از نکات به ظاهر ساده، تاثیرات فوق‎العاده ای را به همراه داشته و مرز میان موفقیت و شکست را به وجود می آورد. در نهایت مثال های متعدد از افراد در شرایط مختلف، بدون شک برای هر فردی آموزنده خواهد بود. درواقع تنوع مثال ها به حدی بالا است که در تمامی حوزه ها می-توانید حداقل یک نمونه را پیدا کنید.

10-بازاندیشی در رابطه با موفقیت اثر داگلاس هالیدی

موفقیت چیست؟ به عقیده آقاس هالیدی رسیدن به تعادل میان کار و زندگی شخصی را باید معنای موفقیت دانست. در این رابطه راهکارهایی معرفی شده است تا بتوانید به چنین سطحی دست پیدا کنید.

11-راونز اثر رابرت کیوساکی و جیمز رایکاردز

این کتاب خصوصا در شرایط حال حاضر که ویروس کرونا اکثر کسب و کارها را وارد یک بحران جدی کرده است، ضرورتی فوق‎العاده را دارد. درواقع این کتاب به بررسی روش های مدیریت اوضاع آشفته و حفظ سودآوری می-پردازد. بدون شک رابرت کیوساکی در زمینه علم اقتصاد، یکی از شناخته‎شده ترین افراد محسوب شده و اگر تجربه مطالعه حتی یکی از کتاب های او را نیز داشته باشید، نسبت به درست بودن راهکارهای او کمترین شکی را نخواهید داشت. بدون شک پس از مطالعه این کتاب، شما توان ایجاد فرصت حتی از دل بدترین بحران ها را به دست خواهید آورد.

12-خرده‎فروشی مهم اثر استیو دنیس

بسیاری از افراد تصور می کنند که خرده‎فروشی ظرفیت رشد مشخصی را داشته و ابدا از این طریق نمی توان به ثروت بالا دست پیدا کرد. این امر در حالی است که آقای دنیس عقیده کاملا متفاوتی را داشته و با مثال های مختلف، این موضوع را به اثبات می رساند که در هر زمینه ای اگر روش درست را در پیش بگیرید، ظرفیت رشد نامحدود خواهد بود. همچنین این کتاب به بررسی تغییرات جدید در این حوزه پرداخته و هشت راهکار را برای خرده‎فروشی موفقیت در دهه جدید، معرفی می کند.

مطلب مرتبط: 10 کتاب ضروری برای مدیران جوان

13-درخت پول اثر کریس گیلوبو

این کتاب با یک مقدمه بسیار جالب شروع می شود. اکثر افراد به دنبال ثروت در جایی دور هستند، این امر در حالی است که حتی می توان آن را درون حیاط خانه نیز پیدا کرد. این کتاب داستان ضمن معرفی استان زندگی یکی از میلیاردرهای حال حاضر جهان به نام جیک آرونز را بررسی می کند. وی از دل بدترین شرایط نظیر ورشکستگی و بدهی های سنگین به ثروت میلیاردی رسیده است. این امر در حالی است که وی برای این تغییر فوق‏العاده، کاری فراتر از محدوده توانایی بشری انجام نداده و این موفقیت را تنها از طریق یادگیری اصول مدیریت مالی به دست آورده است. در این کتاب ضمن بررسی داستان، نکات آموزنده و تمرین هایی مفیدی نیز معرفی می شود.

منبع : practicalecommerce
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/YNKejtvp
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه