ایران و ایتالیا کشمش و خرما را بسته‌ بندی و به اروپا صادر می‌کنند - فرصت امروز

چهارشنبه, 21 بهمن 1394 - 00:40

حجتی:

محمود حجتی، وزیر جهادکشاورزی گفت: ایران و ایتالیا در زمینه فرآوری، بسته‌بندی و عرضه محصول‌های خرما، کشمش، زعفران و پسته به بازارهای اروپایی همکاری می‌کنند. به گزارش ایرنا، حجتی در حاشیه همایش دوم فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا که صبح امروز در محل هتل اسپیناس تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: ایتالیا به دلیل داشتن توانمندی بالا در حوزه بسته‌بندی می‌تواند در همکاری دوجانبه با ایران زمینه صادرات بیشتر این محصول‌ها را به بازارهای اروپایی فراهم کرده و حضور ایران را در بازارهای اروپایی هموار کند.

895435734734735783572476247634735835835

وی با بیان اینکه همکاری ایران و ایتالیا به دو بخش قبل از تولید محصول و پس از تولید آن برخواهد گشت، گفت: سرمایه‌گذاری مشترک، انتقال تکنولوژی برای تولید محصول‌های بهتر در بخش قبل از تولید مورد توجه خواهد بود. حجتی افزود: سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال تکنولوژی‌های تازه درباره تولید محصول‌های کشاورزی سبب خواهد شد مشکل‌هایی که اکنون با آنها دست به گریبان هستیم برطرف شده و روند تولید محصول‌های کشاورزی ایران پیشرفته‌تر شود.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: مسائل مربوط به داخل مزرعه نیز در این همکاری‌ها مورد توجه قرار خواهد گرفت و دنبال آن هستیم با انتقال تکنولوژی از ایتالیا روند تولید بذر و تغذیه گیاه را در کشور بهبود بخشیم و محصول با کیفیت مناسب عرضه کنیم. وی توجه به فرآوری و بسته‌بندی محصول‌های کشاورزی را بخش دوم همکاری‌های دوجانبه با ایتالیا ذکر کرد و افزود: بازاریابی برای محصول‌ها نیز در این همکاری‌ها مورد توجه طرفین قرار خواهد گرفت. حجتی گفت: کشورهای عراق، افغانستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس باید در این بازاریابی‌ها مقصد صادرات محصول‌های کشاورزی ایران باشند. وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد که بسته‌بندی مناسب، تولیدات کشاورزی ایران را روانه بازارهای بین‌المللی خواهد کرد.

هیات 310 نفره ایتالیایی از 197 شرکت روز دوشنبه وارد تهران شد و سفر این هیات دو هفته بعد از سفر هیات ایرانی به ایتالیا صورت می‌گیرد. دستاورد سفر حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری و هیأت بلندپایه همراه به ایتالیا امضای 184 میلیارد دلار قرارداد در حوزه‌های مختلف بود. پیش‌بینی شده است در سفر هیأت ایتالیایی به ایران در مورد قراردادهایی جدید که مهم‌ترین آنها مربوط به نفت و انرژی است، مذاکره شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی