یکشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 4 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

ظهور اینترنت باعث شده است تا همواره شاهد به وجود آمدن شغل های جدید باشیم. در این زمینه یکی از حوزه های محبوب، اینفلوئنسری است. در این زمینه بسیاری از افراد تصور می کنند که این حوزه صرفا یک تفریح محسوب می شود که در کنار آن می توان کسب درآمد نیز داشت. با این حال نظرسنجی هایی که از اینفلوئنسرهای موفق صورت گرفته بیانگر آن است که بیش از 70 درصد، اعلام کرده اند که درآمد به مراتب بیشتری در مقایسه با زمانی داشتند که مشغول به فعالیت های دیگر بوده اند. به همین خاطر نیز این اقدام را باید یک شغل کامل با درآمد بالا تلقی کرد، با این حال این نکته را نیز فراموش نکنید که بیش از نیمی از افرادی که وارد این حوزه می شوند، عملا نتیجه لازم و کسب درآمد قابل توجه را به دست نمی آورند. این موضوع باعث شده است تا به بررسی مهمترین اقداماتی بپردازیم که شانس موفقیت شما را چند برابر خواهد کرد. 

چگونه اینفلوئنسری موفق باشیم

1-توانایی خود را پیدا کنید 

بزرگترین اشتباه بسیاری از افراد این است که تصور می کنند بهتر است تا وارد حوزه های محبوب شوند، با این حال در زمینه اینفلوئنسری علاقه و توانایی اصول حیاتی هستند. درواقع شما ابتدا باید بدانید که در چه زمینه هایی می توانید تولید محتوا داشته باشید. با این اقدام فعالیت شما ارزش لازم را پیدا خواهد کرد. پس از پیدا کردن حوزه موردنظر، لازم است تا رقبای خود را پیدا کرده و اقدام به تحلیل اقدامات نمایید تا در نهایت بتوانید حداقل یک نوآوری را ارائه کرده و مزیت های رقابتی ایجاد نمایید. 

مطلب مرتبط: پردرآمدترین اینفلوئنسرهای اینستاگرام

2-برندسازی نمایید 

ممکن است تصور کنید که شما یک شرکت نبوده و نیازی به برند نخواهید داشت. با این حال واقعیت کاملا متفاوت بوده و شما باید برند شخصی ایجاد نمایید. در این زمینه بهتر است که لوگو، موردی ثابت باشد تا به خوبی در ذهن ماندگار شود. در این زمینه بدترین مورد، تصویر شما خواهد بود. درواقع بهتر است که برای خود یک نام هنری، انتخاب کنید. همچنین شروع فعالیت را در راستای پاسخ دادن به چرایی حضور خود، اختصاص دهید. در کنار این موضوع لازم است تا بودجه ای را مشخص نمایید تا از حداقل تجهیزات لازم نظیر میکروفون و ابزار نورپردازی، برخوردار شوید. در صورتی که امکانات لازم برای همکاری با یک فیلمبردار را ندارید، لازم است تا دو مهارت عکس و فیلمبرداری در کنار ویرایش را یاد بگیرید. این موضوع در کاهش هزینه ها تاثیر فوق العاده ای را خواهد داشت. درواقع این نکته را فراموش نکنید که شما معمولا تا یک سال اول فعالیت، درآمدی را نخواهید داشت. به همین خاطر بسیار مهم است که هزینه ها را به خوبی کنترل نمایید. بدون شک پس از قرار گرفتن در مسیر سودآوری، می توانید تغییرات لازم را اعمال نمایید. 

3-برنامه زمانی و استراتژی افزایش تعامل داشته باشید 

نظم کاری در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. درواقع شما باید برنامه ای را مشخص نمایید تا مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند. در این زمینه فراموش نکنید که حتی چند روز غیبت، منجر به ریزش شدید مخاطب خواهد شد. علت این امر به این خاطر است که در هر حوزه ای، حداقل چند اینفلوئنسر وجود دارد. به همین خاطر نیز مخاطب همواره گزینه هایی را در دسترس خواهد داشت. 

4-اقدامات خود را ارزشمند نمایید 

چه دلیلی وجود دارد كه افراد در بین تمامی گزینه های موجود، شما را انتخاب كنند؟ در این زمینه تكرار اقدامات انجام شده، بدون شك شانس موفقیت شما را كاهش خواهد داد. نكته دیگری كه باید به آن توجه داشته باشید این است كه این ارزش سازی تنها اقدامی مقطعی نبوده و لازم است تا همواره به دنبال بهبود آن باشید. به صورت كلی هرگاه كیفیت بر كمیت برای شما ارزش بالاتری را پیدا كند، می توانید اطمینان داشته باشید كه در مسیر درستی قرار دارید. این بهتر است كه به تعادلی میان موضوعات مورد علاقه و موردنیاز جامعه دست پیدا كنید. همچنین فراموش نكنید كه شما قادر به جلب توجه همه افراد نخواهید بود. به همین خاطر خصوصا در ابتدای كار خود لازم است تا به خوبی جامعه هدف را انتخاب نمایید. این امر سرعت رشد شما را چند برابر خواهد كرد. درواقع این امر به مراتب بهتر است كه انرژی خود را صرف جلب توجه افرادی نمایید كه آمادگی ذهنی پذیرش شما را دارند. برای مثال اگر در زمینه نقد فیلم فعالیت دارید، بدون شك جامعه هدف شما، علاقه مندان این حوزه هستند.

5-سبك مخصوص به خود را داشته باشید 

سبك مخصوص باعث می شود تا ماندگاری شما در ذهن به مراتب بیشتر شود. در این زمینه نكته دیگری كه باید به آن توجه داشته باشید این است كه در پیدا كردن سبك مخصوص، عجله نداشته باشید. درواقع حتی ظاهر شما نیز در ماندگاری شما تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت. همچنین لازم است تا پلتفرم خود را نیز به درستی انتخاب كنید. برای مثال ممكن است برای حوزه فعالیت شما اینستاگرام، بهترین گزینه باشد ولی برای فردی دیگر، یوتیوب، تیك تاك و... گزینه های به مراتب بهتری محسوب شوند. در ابتدای كار خود بهتر است كه تنها از یك شبكه استفاده كنید. پس از رسیدن به نقطه موردنظر، می توان به دنبال گسترش فضاهای اشتراك گذاری محتواها باشید. این موضوع بسیار مهم بوده و باعث می شود تا شما بتوانید تمركز خود را حفظ كنید.

مطلب مرتبط: معمای دستمزد اینفلوئنسرها

6-تنها به خودتان محدود نباشید

در نهایت توصیه می شود كه با افراد دیگر تعامل داشته باشید. این موضوع باعث خواهد شد تا امكان جذب مخاطبان یكدیگر را پیدا كرده و با تیم شدن، امكان انجام فعالیت های بیشتر و بهتری را داشته باشید. درواقع بدترین نگرش این است كه تصور كنید همكاری با دیگران مانع از رشد شما خواهد شد. همچنین این نكته را فراموش نكنید كه اینفلوئنسری، شغلی 24 ساعته بوده و بهتر است كه فعالیت دیگری را انجام ندهید. در غیر این صورت زمان كافی برای رشد را نخواهید داشت. درواقع در كنار تلاش برای بهبود كیفیت محتواها، شما باید به دنبال مطالعه جدیدترین روش ها، ترندها و تحلیل مداوم شرایط باشید.

منبع : allbusiness
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/xgDU5THp
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه