پنجشنبه, ۳ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Thu, 23 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز
واقعیت ها در مورد خرید فالوور در اینستاگرام

خرید فالوور در اینستاگرام: بخریم یا نخریم؟

3 سال پیش ( 1400/1/29 )

بازاریابی در اینستاگرام برای تمام برندها دارای اهمیت است. امروزه هیچ برندی بدون بازاریابی مناسب در شبکه های اجتماعی امکان تعامل با مخاطب هدف را ندارد. وقتی هم صحبت از شبکه های اجتماعی می شود، نخستین گزینه مدنظر برندها اینستاگرام است. شاید برخی از برندها نسبت به کیفیت بالای محتوای بازاریابی شان در اینستاگرام اطمینان خاطر بسیار زیادی داشته باشند. بدون تردید تمام برندها دارای دامنه یکسانی از فالوور نیستند. اگر در این میان پست های برندمان 10 یا 20 هزار لایک دریافت کند، اعتماد به نفس تیم بازاریابی مان به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت. 

یکی از نگرانی های همیشگی برندها نسبت به بازاریابی در اینستاگرام در دیگر شبکه های اجتماعی مربوط به بی توجهی کاربران است. بدون شک پست های بدون لایک و کامنت برندها در شبکه های اجتماعی ضربه بسیار بدی به اعتبار و جایگاه هر کسب و کار وارد می سازد. درست به همین خاطر کسب و کارها باید به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف براساس شیوه های مناسب باشند. برخی از برندها در این میان به دنبال خرید فالوور برای افزایش سریع اعتبار کسب و کارشان هستند. شاید این امر در نگاه نخست بحث‎ برانگیز باشد، اما بسیاری از برندها برای بهبود وضعیت کسب و کارشان در کوتاه مدت دست به چنین اقدامی می زنند. 

مسئله خرید فالوور و لایک در شبکه های اجتماعی نزدیک به یک دهه سابقه دارد. این امر بسیاری از کارشناس ها را وارد بحث موردنظر کرده است. بدون تردید تنوع بحث های جاری در این رابطه برای هر کارآفرینی چالش برانگیز است. درست به همین خاطر در مقاله کنونی به دنبال بررسی مسئله خرید فالوور در اینستاگرام، به عنوان یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی، هستیم. 

مطلب مرتبط: خرید فالوور چه تاثیری بر روی برندمان دارد؟

آیا امکان خرید فالوور در اینستاگرام وجود دارد؟

پاسخ به این پرسش در کوتاه ترین حالت ممکن، مثبت است. امروزه هر کاربری امکان خرید فالوور دارد. سرویس های ارزان قیمت بسیار زیادی در سراسر دنیا برای خرید فالوور در دسترس برندها و کاربران عادی قرار دارد. اینستاگرام در دیگر شبکه های اجتماعی در طول سال های اخیر اقدامات بسیار زیادی برای تاثیرگذاری بر روی این روند ساماندهی کرده اند، با این حال هنوز هم خرید فالوور امری رایج محسوب می شود. 

گاهی اوقات برندها نسبت به قیمت ارزان خدمات مربوط به خرید فالوور تعجب می کنند. این امر بسیاری از برندها را به سوی خرید دست کم یک نوبت فالوور ترغیب می کند. آیا به راستی خرید فالوور ارزش اش را دارد؟ پاسخ به این پرسش ساده نیست. بسیاری از برندها برای توسعه ابتدایی کسب و کارشان و نمایش جایگاهی مطلوب از برندشان اقدام به خرید فالوور می کنند. نکته جالب اینکه برخی از برندهای بزرگ و مشهور در سراسر دنیا نیز این اقدام را مدنظر قرار می دهند. با این حساب پاسخگویی به پرسش در مورد تاثیرگذاری فرآیند خرید فالوور نیاز به بررسی بیشتر دارد. 

همانطور که پیش از این بیان شد، بسیاری از برندها و حتی کاربران ساده نسبت به خرید فالوور اقدام می کنند. این امر اهمیت بسیار زیادی از نقطه نظر بازاریابی دارد. وقتی برندها فالوور خریداری می کنند، تمام فرآیند بازاریابی شان تحت تاثیر قرار می گیرد. پیش از بررسی هرچه بیشتر این موضوع در ادامه به بحث درباره چگونگی خرید فالوور خواهیم پرداخت. 

چگونه فالوور بخریم؟

خرید فالوور کار چندان دشواری نیست. امروزه بسیاری از گزینه ها برای خرید فالوور در دسترس است. نکته مهم اینکه فعالیت اغلب افراد و موسسه های حوزه خرید و فروش فالوور در کشورهای دنیا ممنوع است بنابراین تلاش برای خرید فالوور یک اقدام قانونی به معنای دقیق کلمه نیست. برخی نکات مهم در زمینه خرید فالوور در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

خرید فالوورهای فیک 

خرید فالوورهای فیک یکی از رایج ترین گزینه ها برای برندهاست. برخی از برندها برای تاثیر بر روی مخاطب هدف اقدام به پیگیری این فرآیند می کنند. اگر کسب و کارها به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستند، فالوورهای فیک کمترین کمکی به آن ها به جز بالا بردن تعداد فالوورها نخواهند کرد. متاسفانه برخی از تیم های مدیریتی انتظار دریافت لایک و کامنت از فالوورهای فیک دارند. این امر بیانگر فقدان آگاهی دقیق چنین کارآفرینانی از فرآیند بازاریابی و همچنین خرید فالوورهای فیک است. 

افراد دارای شناخت کافی از شبکه های اجتماعی با استفاده از ربات های مختلف اقدام به ایجاد دامنه وسیعی از کاربران فیک در شبکه های اجتماعی می کنند. رایج ترین گزینه برای ایجاد کاربران فیک مربوط به پلتفرم اینستاگرام است. بنابراین مشاهده سختگیری های تیم فنی این پلتفرم در زمینه اعتبارسنجی کاربران امری طبیعی محسوب می شود. چنین کاربرانی در عمل هیچ شباهتی با کاربران واقعی ندارند. درست به همین خاطر برخی از کارشناس ها استفاده از آن ها را نامناسب ارزیابی می کنند. 

مطلب مرتبط: اقداماتی ساده برای افزایش فالوور در اینستاگرام

برندهایی که تازه در مسیر بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستند، اغلب اوقات تلاش زیادی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف از خود نشان می دهند. این امر همیشه همراه با تمرکز بر روی خرید فالوورهای بیشتر است. دلیل این امر چهره کسب و کارها در فرآیند بازاریابی است. اغلب کاربران به برندهای دارای فالوورهای انگشت شمار توجهی نشان نمی دهند بنابراین خرید فالوور از سوی چنین کسب و کارهایی بدل به نوعی عادت شده است. 

وقتی برندها برای خرید فالوور فیک هزینه موردنظر را پرداخت می کنند، چه اتفاقی روی می دهد؟ پاسخ به این پرسش انتظار چند دقیقه ای برندها برای تحویل فالوورهای فیک است. کسب و کارها در طول چند دقیقه براساس میزان خریدشان فالوور دریافت خواهند کرد. بدون تردید مشاهده فالوورهای گسترده در طول مدت زمانی اندک برای هر برندی جذاب خواهد بود. درست به همین خاطر اغلب برندها این فرآیند را مدنظر قرار می دهند. مهمترین مسئله در این میان پرداخت هزینه برای خرید فالوورها، نه تعامل شان با برند، است بنابراین نباید انتظار تعامل میان برند و فالوورهای فیک را داشته باشیم. 

بات های اینستاگرام

بات های اینستاگرام در هر جایی حضور دارند. وقتی از بات ها صحبت می کنیم، باید معنای دقیق مفهوم را متوجه باشیم. بات های اینستاگرام حاصل فرآیند فعالیت برندها در مسیر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. بسیاری از برندها برای انتشار محتوا یا پاسخگویی مناسب به مخاطب هدف در سریع ترین زمان ممکن اقدام به استفاده از بات های مختلف می کنند. شاید در نگاه نخست استفاده از چنین بات هایی برای فرآیند بازاریابی برندها مفید نیز باشد، اما تمام برندها از بات ها برای این هدف استفاده نمی کنند.

بات های خاصی برای ایجاد اکانت های تقلبی در شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد. نکته جالب اینکه برخی از برندها در زمینه طراحی چنین بات هایی تجربه دارند بنابراین دیگر نیازی برای استفاده از خدمات دیگر برندها از سوی چنین موسسه هایی وجود نخواهد داشت. 

اگر کسب و کارها قصد خرید فالوورها براساس روند تولید از سوی بات ها را داشته باشند، با قیمت های بسیار پایینی مواجه خواهند شد. نکته مهم در این میان امکان تشخیص ساده اکانت های تقلبی با استفاده از تکنیک بات هاست. این امر بسیاری از کاربران را نسبت به عملکرد برندها آگاه می سازد. درست به همین خاطر برندها برای خرید فالوورهای تقلبی احتیاط بسیار زیادی را مدنظر قرار می دهند. 

اگر کسب و کارها به دنبال خرید فالوورهای تقلبی باشند، در مدت زمان کوتاهی با یک جست وجوی ساده در میان فالوورهای شان امکان مشاهده دامنه وسیعی از اکانت های بدون نام کاربری مشخص و تصویر پروفایل فراهم می شود بنابراین برندها باید نسبت به استفاده از این شیوه توجه کافی را نشان دهند.

اکانت های غیرفعال

بدون تردید تمام اکانت های فیک با استفاده از ربات ها ساماندهی نمی شود. برخی از فالوورهای فیک برندها اندکی هوشمندانه تر از سایر نمونه‎ها طراحی شده است. این امر شامل توسعه چنین اکانت هایی به طور طبیعی با هدف جلب نظر برندها به خرید فالوور با قیمت بالاتر است. خرید این دسته از فالوورها در مدت زمان کوتاهی پس از خرید همراه با تعامل مناسب میان برند و کاربران است. بدین معنا که نرخ تعامل برند نیز همزمان با خرید چنین فالوورهایی افزایش پیدا می کند. نکته مهم در این میام محدودیت چنین خدماتی به چند روز یا حداکثر یک ماه پس از خرید است. 

مطلب مرتبط: چگونه تعداد فالوور های برندمان در اینستاگرام را افزایش دهیم؟

با توجه به نکات مورد بحث در بخش فوق، خرید فالوورهای غیرفعال نیز ایده چندان جالبی برای جایگزینی کامل با مخاطب هدف واقعی نیست. بسیاری از برندها خرید این دسته از اکانت ها را به دلیل جذابیت ابتدایی اش ترجیح می دهند. این امر در میان شمار بالایی از برندها رواج دارد بنابراین مشاهده فعالیت افراد بسیار زیادی در این حوزه طبیعی خواهد بود. برخی از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نیاز به استفاده از تکنیک های بسیار متنوعی دارند. متاسفانه اغلب اوقات تنوع موردنظر در قالب بازاریابی در نهایت همراه با خرید فالوور است. 

اکانت های غیرفعال به طور هدفمند از سوی برخی از افراد برای جلب نظر برندها ساخته می شود. این امر امکان تعامل ابتدایی چنین اکانت هایی با مخاطب هدف را شرح می دهد. پس از مدت زمان اندکی از خرید فالوورهای موردنظر دیگر خبری از مدیریت شان از سوی کاربران واقعی نخواهد بود بنابراین این اکانت ها در عمل غیرفعال خواهند شد. اگرچه هنوز حضور اسمی در میان فالوورهای برندها خواهند داشت. 

بسیاری از برندها برای خرید فالوور به گزینه های بسیار زیادی توجه نشان می دهند. این امر به معنای تنوع فرآیند خرید فالوور در بازارهای مختلف است. شاید این امر در نگاه نخست جذابیت های زیادی برای برندها داشته باشد، اما در نهایت امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف برای هر برند محدود خواهد بود. دلیل این امر تاثیرگذاری فالوورهای موردنظر بر روی تعامل با مخاطب هدف، در خوشبینانه ترین حالت، برای مدت زمانی اندک است. 

آیا باید برای برندمان فالوور بخریم؟

خرید فالوور به هر شیوه ای ایده بسیار جالبی نیست. اگرچه شمار بالایی از برندها در این راستا اقدامات زیادی را ساماندهی می کنند، اما خرید چنین فالوورهای در نهایت اعتبار کسب و کار را نشانه می گیرد. برخی از برندها با شروع فرآیند خرید فالوور در نهایت اعتماد کلی کاربران را از دست داده اند بنابراین برندها باید اقدامات هوشمندانه ای در این زمینه ساماندهی کنند.

امروزه هیچ چیز در فضای شبکه های اجتماعی جای تعامل واقعی با کاربران را نمی گیرد بنابراین برندها باید در این حوزه اندکی واقع گرایی را مدنظر قرار دهند. اگر خرید فالوور گزینه خوبی بود، برندهای بزرگ باید دارای فالوورهای میلیاردی می بودند. این گزینه در زمینه بازاریابی همیشه با تردیدهای زیادی همراه است. همچنین در صورت آگاهی کاربران از خرید فالوور از سوی یک برند رسوایی بسیار بزرگی ایجاد خواهد شد بنابراین کسب و کارها باید نسبت به این نکته توجه لازم را نشان دهند. 

بی شک خرید فالوور و کوتاه سازی فرآیند بازاریابی برای هر برندی جذاب است. برخی از تیم های بازاریابی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور مداوم در تلاش برای جلب نظر کاربران هستند. نکته مهم اینکه راهکارهای بسیار زیادی برای جلب نظر مخاطب هدف در عرصه بازاریابی وجود دارد. این بحث در بخش پایانی مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت، اما اکنون باید به برخی از ایرادات و کاستی های خرید فالوور در زمینه بازاریابی اشاره کنیم. اگر خرید فالوور همراه با ایراد نیست، پس چرا اغلب کارشناس ها آن را اقدامی نادرست تلقی می کنند. در ادامه با بررسی برخی از ایرادات اصلی فرآیند بازاریابی با خرید فالوور به این پرسش پاسخ خواهیم داد. 

مطلب مرتبط: فالوورهای غیرواقعی سودی برای شرکت و برند ندارند

دریافت تعامل محدود و سپس بازگشت به شرایط اولیه

خرید فالوور برای بسیاری از برندها دارای جذابیت است. برخی از کسب و کارها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به دنبال نشانه هایی نظیر فالوورهای بالا به منظور جلب اطمینان کاربران هستند. شاید این امر بسیار عجیب به نظر برسد، اما برخی از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور مداوم از این شیوه استفاده می کنند. مهمترین مسئله در این میام مربوط به برنامه کسب و کارها برای دوره پس از پایان تعامل محدود است. این امر مدنظر هیچ برندی قرار ندارد. 

وقتی تعامل میان برند و کاربران فیک برای مدت زمانی اندک جلوه حرفه ای برند را نشان می دهد، انتظارات کاربران به طور روزافزونی افزایش خواهد یافت. بنابراین اگر یک برند توانایی تاثیرگذاری بر روی مشتریانش در ادامه فرآیند را نداشته باشد، ماهیت تقلبی فالوورهای موردنظر آشکار خواهد شد. 

بازاریابی و جلب نظر مخاطب هدف به طور ارگانیک درست به همین خاطر دارای اهمیت است. وقتی فالوورهای برند واقعی باشند، امکان تعامل با آن ها در بلندمدت فراهم می شود بنابراین برندها باید به این نکته مهم توجه ویژه ای نشان دهند. اگر تعامل محدود امکان بهبود وضعیت برندها را داشته باشد، خرید فالوور فیک اقدامی مناسب خواهد بود. نکته مهم در این میان ناتوانی برندها برای موفقیت در عرصه بازاریابی با استفاده از چنین شیوه هایی است. 

صدمه زدن به اعتبار برند

اگر خودمان را به جای مشتریان قرار دهیم، خرید فالوور از سوی برند به خوبی تاثیرش را نمایان خواهد کرد. بسیاری از تیم های بازاریابی و مدیران ارشد کسب و کارها براساس نقطه نظر حرفه ای و کاری به مسئله خرید فالوور نگاه می کنند. این امر اغلب برای آن ها هیچ مشکلی را نمایندگی نمی کند. مسئله اساسی در این میان واکنش کاربران عادی و مشتریان برند به چنین فعالیتی است. اگر برندها این امر را مدنظر قرار ندهند، مشکلات عرصه بازاریابی به طور روزافزونی افزایش خواهد یافت.

اعتبار برندها در صورت آگاهی کاربران از خرید فالوور فیک به شدت آسیب خواهد دید. ادعای برخی از برندها در این میان تلاش برای مخفی سازی فرآیند موردنظر از سوی کاربران است. این امر شاید یک گزینه جذاب باشد، اما امکان اجرا ندارد. بسیاری از سایت های معتبر در سراسر دنیا اعتبار فالوورهای کاربران را مورد سنجش قرار می دهند. این امر برای کسب و کارها به معنای امکان آگاهی کاربران از ماهیت خرید فالوورهای فیک است. این امر اگر همراه با انکار اولیه برندها باشد، نتایج بسیار ناگواری برای حوزه بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهد داشت. 

گمراهی در زمینه ارزیابی معیارهای بازاریابی

وقتی فالوورهای فیک خریداری می کنیم، ارزیابی وضعیت بازاریابی کسب و کارمان به شدت دشوار خواهد شد. برخی از برندها در این میان بر روی امکان تشخیص وضعیت بازاریابی با استفاده از آگاهی دقیق از تعداد فالوورهای فیک تاکید دارند. نکته مهم در این میان فقدان آمارهای دقیق است. هیچ موسسه غیرقانونی در زمینه فروش فالوور تضمینی درباره ارائه اطلاعات دقیق نمی دهد. اغلب اوقات نیز خبری از چنین اطلاعاتی نیست بنابراین برندها در این میان تنها هستند. 

مطلب مرتبط: 8 راز کسب فالوور میلیونی در شبکه های اجتماعی

بازاریابی به صورت ارگانیک همراه با دسترسی به داده های معتبر از سوی اینستاگرام و همچنین آژانس های بازاریابی معتبر است. اگر در این میان وضعیت بازاریابی برندها مدنظر کاربران قرار گیرد، به سادگی امکان آگاهی از ماهیت فیک فالوورهای دیگر فراهم می شود. 

بازاریابی با استفاده از تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف ایده بسیار مهمی است. مسئله اساسی در این میان تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف واقعی است. اگر هزینه های موردنظر در زمینه خرید فالوور صرف تعامل واقعی با کاربران شود، دیگر مشکلی پیش روی برندها قرار نخواهد داشت. 

تهدید اینستاگرام به حذف کاربران فیک و برندها

اگر یک برند به طور مداوم در زمینه خرید فالوور فیک فعالیت داشته باشد، باید با نتایج این امر نیز رو به رو شود. اینستاگرام از مدت ها پیش اقدام به حذف کاربران فیک در شبکه های اجتماعی می کند. شاید این امر به معنای نیاز به خرید دوباره فالوور از سوی برندها باشد، اما در مقیاسی گسترده امکان محدود یا مسدودسازی اکانت برندها نیز فراهم می شود. این امر به دلیل قوانین مربوط به استفاده از اینستاگرام است. اگر برندها به طور واضحی در زمینه خرید یا فروش فالوور فیک فعالیت نمایند، در بلندمدت با مشکلاتی نظیر حذف اکانت شان مواجه خواهند شد. 

اگر به وضعیت فعالیت برندهای بزرگ در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام توجه داشته باشیم، هیچ کدام از آن ها اقدامی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با استفاده از مخاطب فیک انجام نمی دهند. البته در این میان گاهی اوقات استثناهایی وجود دارد، اما اغلب برندهای بزرگ در این زمینه وسواس زیادی دارند. 

راهکارهای جایگزین خرید فالوور

خرید فالوور همیشه بهترین گزینه نیست. راهکارهای بسیار زیادی به جای خرید فالوور در دسترس برندها قرار دارد. در ادامه برخی از مهمترین راهکارهای مورد نظر را بررسی خواهیم کرد. 

تبدیل اکانت به حالت عمومی

اکانت های عمومی شانس بالاتری برای جلب نظر مخاطب هدف دارند. ایراد اصلی برخی از برندها تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با استفاده از اکانت های خصوصی است. این امر جست وجوی محتوای برند از سوی کاربران را دشوار خواهد ساخت. استفاده از هشتگ ها برای جلب نظر مخاطب هدف در صورت بی توجهی به این نکته بی فایده خواهد بود. 

اکانت های عمومی در اینستاگرام امکان استفاده از داده های معتبر تیم فنی این پلتفرم را دارند بنابراین برای ارزیابی دقیق وضعیت برند در زمینه بازاریابی باید عمومی ساختن اکانت مان را نیز مدنظر قرار دهیم. 

تولید محتوای باکیفیت

کاربران برای فالو کردن اکانت برندها باید دلیل محکمی داشته باشند. یکی از بهترین دلایل برای کاربران مشاهده محتوای باکیفیت از سوی مخاطب هدف است. این امر اهمیت بسیار زیادی برای کاربران دارد بنابراین برندها در صورت تمایل امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با استفاده از چنین شیوه ای را خواهند داشت. 

بدون شک تولید محتوای باکیفیت و جذاب در اینستاگرام کار ساده ای نیست. بسیاری از برندها در این مسیر با مشکلات زیادی مواجه هستند. نکته مهم در این میان توجه به ترندهای تازه و داغ در حوزه بازاریابی است. اگر این امر مدنظر برندها قرار داشته باشد، فرآیند بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بسیار ساده خواهد شد. 

مطلب مرتبط: مدیریت فالوورهای برند در اینستاگرام

تعامل نزدیک با کاربران

تعامل با کاربران در فضای اینستاگرام اهمیت زیادی برای توسعه فرآیند بازاریابی برند دارد. برخی از تیم های بازاریابی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور مداوم چالش هایی پیش رو دارند. این امر مشکلات زیادی پیش روی کسب و کارها قرار می دهد. یکی از راهکارهای مهم در این میان تلاش برای تعامل نزدیک با کاربران است. شاید این امر در مراحل اولیه سخت باشد، اما پس از مدت زمانی اندک دریافت تعامل بالا برای پست های بازاریابی برندمان را تضمین خواهد کرد. 

امروزه فرآیند بازاریابی در اینستاگرام همراه با چالش های بسیار زیادی است. یکی از چالش های مهم در این میان مربوط به خرید فالوورهای فیک است. این امر باید به طور ویژه ای مدنظر برندها قرار داشته باشد. نکات مورد بحث در این مقاله راهنمای مناسبی برای آگاهی از شیوه های حل و فصل این چالش است. 

منبع : blog.hubspot
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/VMt7QQI0
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه