فیس بوک برای واتس اپ ارز دیجیتال توسعه می دهد - فرصت امروز

جمعه, 30 آذر 1397 - 18:41

ارز دیجیتال به سرعت در حال پیشرفت است، پس از تلگرام حال نوبت فیس‎بوک شده تا ارز دیجیتال خود را برای واتس‎اپ عرضه کند.

فیس‎بوک در حال ساخت و توسعه یک نوع ارز دیجیتالی برای پیام رسان خود، واتس‎اپ، است که برای کاربران انتقال پول درون برنامه ای را فراهم می کند. براساس شنیده ها، تمرکز اصلی این ارز بر بازار هند خواهد بود.

فیس بوک برای واتس اپ ارز دیجیتال توسعه می دهد

به گزارش زومیت، براساس منابع ناشناس، Facebook در پی ایجاد نوعی ارز پایدار (Stablecoin)، است که برمبنای دلار آمریکا تنظیم می شود تا از نوسانات شدید مشابه سایر ارزهای دیجیتال جلوگیری شود. این شرکت هنوز راه درازی برای عرضه اولین ارز دیجیتال خود دارد زیرا هنوز در حال کار روی استراتژی های خود است.

پس از آنکه در سال ۲۰۱۴، فیس‎بوک مدیر سابق پی پال یعنی دیوید مارکوس را به عنوان مدیر پیام رسان خود معرفی کرد، انتظار می رفت که در حال برنامه ریزی برای پیشرفتی در زمینه های مالی پیام رسان واتس‎اپ است. در ماه مه، مارکوس مدیر بخش بلاک چین شد و براساس داده های لینکدین فیس‎بوک، این شرکت حدود ۴۰ نفر را در این قسمت استخدام کرده است. مانند بسیاری از شرکت های دیگر، فیس‎بوک در حال برنامه ریزی برای استفاده از قدرت عظیم تکنولوژی جدید Blockchain است. این تیم ۴۰ نفره راه های مختلف برای استفاده از این تکنولوژی را بررسی می کند. اطلاعات بیشتری در مورد برنامه های این شرکت در اختیار عموم قرار نگرفته است.

پیام رسان واتس‎اپ در کشور هند، با حدود ۲۰۰ میلیون کاربر از محبوبیت زیادی برخوردار است. در سال گذشته، شاهد رونق بازار ارزهای دیجیتال پایدار بوده ایم، به شکلی که حدود ۱۲۰ شرکت در این زمینه فعال شده اند. این نوع ارز، از ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین بسیار پایدارتر بوده و در نتیجه برای خریدهای روزانه انتخاب مناسب تری است. ایده ارزهای پایدار با دشواری های زیاد اجرایی روبه‎روست. یک نوع ارز پایدار به نام Basis سرانجام پس از هشت ماه فعالیت، در هفته گذشته به کار خود پایان داد؛ زیرا امنیت این نوع رمز در هاله ای از ابهام است که در نتیجه خریداران بالقوه را به میزان زیادی کاهش می دهد.

بااعتبارترین ارز پایدار تا به امروز Tether است که در مورد این ارز نیز بحث های فراوانی شده است. شرکت عرضه کننده این ارز اعلام کرده است که هر یک از توکن ها با یک دلار آمریکا پشتیبانی می شوند اما امتناع این شرکت از پاسخگویی و بررسی اطلاعات، سوالات زیادی ایجاد کرده است.

فیس‎بوک با ۲.۵ میلیارد کاربر و درآمد سالیانه ۴۰ میلیارد دلاری همراه با تجربه بسیار مدید در این زمینه ها، احتمالا شانس بیشتری برای موفقیت خواهد داشت. فیس‎بوک اولین شرکت بزرگی خواهد بود که دست به انجام چنین پروژه ای می زند.

به دلیل انتشار برخی اخبار جعلی در واتس‏اپ، که مشکلاتی را برای هند ایجاد کرده است، فیس‎بوک و هند دچار تنش هایی شده اند؛ با وجود این فیس‎بوک فرصت عظیمی در هند دارد. هند، پس از چین و با ۴۸۰ میلیون کاربر اینترنت در رتبه دوم قرار دارد. براساس پیش بینی ها این تعداد تا سال ۲۰۲۲ به ۷۳۷ میلیون می رسد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی