سه شنبه, ۱ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Tue, 21 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

کرونا چه درسی را به همگان آموخت

4 سال پیش ( 1399/1/20 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : رائول آدامز  

اگرچه هنوز سایه کرونا از سر جهانیان برداشته نشده است، با این حال تا به همین جا نیز درس-های بسیار بزرگی را به همگان آموخته است. درواقع در حال حاضر همه جا صحبت از بحران مالی نه‎تنها برای شرکت ها بلکه برای افراد عادی نیز هست، با این حال افرادی که منبع درآمدی آنها متنوع بود، عملا مشکل خاصی را نداشته اند، با این حال سوالی که مطرح است این است که چگونه می توان درآمد خود را افزایش داد؟ درواقع به عقیده بسیاری از افراد برای افزایش درآمد تنها راهکار موجود افزایش ساعت کاری و یا رها کردن شغل فعلی و پیدا کردن کاری دیگر است، اما شما می توانید در کنار کار اصلی خود نیز درآمدهای قابل توجهی را داشته باشید. نکته جالب این است که بسیاری از افراد به قدری در این شغل دوم خود موفق ظاهر شده اند که از درآمد شغل اصلی نیز فراتر رفته است. در این رابطه اینترنت بهترین بستر موجود محسوب می شود. در این رابطه به بررسی 11 مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-وبلاگ‎نویسی

کرونا چه درسی را به همگان آموخت

کرونا بدون شک باعث رونق کار وبلاگ ها شده است. علت این امر به خاطر این است که در فضای قرنطینه استفاده افراد از اینترنت چندین برابر می شود. در این رابطه تفاوتی ندارد که خود وبلاگی را ایجاد کنید و یا این کار را برای یک برند انجام دهید، شما می توانید در هر زمان و شرایطی در این رابطه حتی از طریق گوشی تلفن همراه خود نیز اقدام کنید. درواقع در زمینه وبلاگ‎نویسی شما قادر خواهید بود تا زمان موردنیاز را مدیریت کرده و مطالب را در اوقات استراحت و بیکاری خود نوشته و در سایت قرار دهید. با این حال برای موفقیت کامل در این زمینه توصیه می شود که با اصول سئو آشنایی پیدا کنید.

مطلب مرتبط: درس های تازه از بحران کرونا

2- کتاب الکترونیکی

امروزه جهان به سمتی در حال حرکت است که از کتاب های الکترونیکی به عنوان آینده این صنعت نام برده می شود. عدم نیاز به حمل کتاب، امکانات متنوع و عدم نیاز به قطع درخت در کنار هزینه به مراتب پایین تر از جمله عوامل استقبال از آنها محسوب می شود. در این رابطه حتی اگر ایده ای برای نوشتن کتاب ندارید، می توانید در زمینه تولید آنها فعالیت کنید. برندهای فعال در این زمینه نیز بدون شک از همکاری با شما استقبال خواهند کرد. در این رابطه حتی بسیاری از سایت ها کتاب ها را خریداری می کنند و به ازای هر خرید و یا دانلود، شما را در سود خود سهیم خواهند کرد.

3-دوره های آموزشی

بدون شک هر فردی از مجموعه ای از مهارت ها برخوردار است که فضایی برای یاددهی آنها وجود نداشته است، با این حال اینترنت امکانات را بدون هیچ گونه هزینه ای فراهم می آورد. برای مثال اگر در زمینه نواختن یک نوع ساز مهارت دارید، می توانید یک دوره آموزشی تعیین کرده و آن را به فروش برسانید. همچنین با قرار دادن آموزش-های خود در یوتیوب و اینستاگرام، می توانید طرفدارانی را به دست آورده و از طریق تبلیغات و یا پیدا شدن مشتری برای آموزش در خانه آنها، درآمدهای قابل توجهی را داشته باشید. در این رابطه توصیه می شود که در ابتدا یوتیوب را اولویت اول خود قرار دهید. علت این امر به این خاطر است که این شبکه شما را در سود خود سهم می کند و بزرگ‎ترین مکان به اشتراک‎گذاری ویدئو محسوب می شود.

4-کتاب صوتی

استفاده از زمان مرده، امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته شده است. برای مثال امکان مطالعه در هنگام رانندگی ابدا وجود ندارد، با این حال شما می توانید بدون هیچ گونه مشکلی به یک کتاب صوتی گوش دهید. در این رابطه تولید پادکست نیز می تواند کاملا سودمند باشد، با این حال فراموش نکنید که شما باید از صدای مناسب و یک میکروفن باکیفیت برخوردار باشید. در غیر این صورت افراد گزینه های دیگر را مورد توجه قرار خواهند داد.

مطلب مرتبط: درس هایی که کرونا به کارمندان آموخت

5-بازاریابی وابسته

در یک تعریف کلی این امر که برای محصولات برندهای مختلف، مشتری‎سازی کنید را بازاریابی وابسته می گویند. این امر باعث خواهد شد تا بخشی از سود محصول به شما اختصاص یابد. بدون شک اگر شما تنها بتوانید دوستان و اطرافیان خود را به مشتری تبدیل کنید نیز درآمد خوبی را به دست خواهید آورد، با این حال فراموش نکنید که بهتر است تا برخی از تکنیک های فروش و اعتمادسازی را یاد بگیرید تا با پاسخ های منفی به مراتب کمتری مواجه شوید. خوشبختانه این موارد در مقالات و سخنرانی های مختلف وجود داشته و نباید تصور کنید که یادگیری در این زمینه برای شما هزینه‎بر خواهد بود.

6-ساخت اپلیکیشن

تلفن های همراه به پرکاربردترین وسیله هر فرد تبدیل شده است. این امر به معنای آن است که اپلیکیشن ها شانس موفقیت بالایی دارند. به همین خاطر شما می توانید ایده های خود را اجرایی کرده و یا این اقدام را برای افراد دیگر انجام دهید. حتی اگر بر روی محصول خود قیمتی را نیز نگذارید، از طریق تبلیغات بدون شک درآمد خوبی را به دست خواهید آورد، با این حال بهتر است که قبل از شروع کار خود، نگاهی به موارد موجود بیندازید تا از انجام اقدامی تکراری جلوگیری شود.

7-اجاره دادن

بسیاری از چیزها وجود دارد که می تواند به اجاره گذاشته شود. بری مثال زمان هایی که در خانه حضور ندارید را می‎توانید به فرصتی پولساز تبدیل کنید. همچنین می توانید پذیرای توریست های مختلف باشید. این امر حتی در رابطه با خودرو شخصی و ابزارهایی که در اختیار دارید نیز صادق است. به همین خاطر تنها کافی است تا فهرستی در این رابطه ایجاد کنید. خوشبختانه برای هر چیزی، انواع سایت ها وجود دارد. برای مثال کارهای دستی خود را می توانید در سایت Etsy به فروش برسانید.

8-اینفلوئنسر و یوتیوبر

به افرادی که به صورت حرفه ای در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند و به واسطه اقدامات خود به برندی شخصی و شهرتی دست پیدا می کنند، در اصطلاح اینفلوئنسر گفته می شود که شاخه های متعدد و متنوعی دارد. برای مثال اینفلوئنسر سفر یکی از این موارد محسوب می شود. شما می توانید با انواع برندها قرارداد امضا کرده و محصولات آنها را به صورت مستقیم و غیرمستقیم تبلیغ کنید. همچنین تبدیل شدن به واینر(کمدین‎های اینترنتی) و یا فعالیت در شبکه یوتیوب که در اصطلاح به این افراد یوتیوبر گفته می شود نیز می تواند به افزایش درآمد شما کمک کند.

9-عکاسی

یکی از مهارت هایی که امروزه موردنیاز تمامی برندها قرار گرفته است، عکاسی است. این امر حتی برای افراد عادی نیز مهم است. علت این امر به این خاطر است که هر فردی تمایل دارد تا بهترین عکس ها را داشته باشد و آن را در صفحه خود در شبکه های اجتماعی قرار دهد. همچنین در مراسم هایی نظیر ازدواج و تولد نیز افراد ترجیح می دهند که عکس های باکیفیتی را داشته باشند تا خاطرات آنها به بهترین شکل ثبت و ماندگار شود. در این رابطه شما می توانید نیازهای موجود را برطرف کرده و از طریق آن درآمد داشته باشید. همچنین این نکته را فراموش نکنید که برخی از سایت ها حق استفاده از تصاویر شما را خریداری می کنند. درواقع زمینه فعالیت در این حوزه کاملا متنوع خواهد بود. با این حال بهتر است تا دوربینی مناسب را برای خود تهیه کرده و دوره-های آن را بگذرانید. همچنین یادگیری نرم‎افزارهای ویرایشی نظیر فتوشاپ نیز ضروری خواهد بود.

10-بورس

خرید سهام و فعالیت در بورس نیز یکی دیگر از اقداماتی محسوب می شود که شما می توانید آن را در دستور کار خود قرار دهید، با این حال توجه داشته باشید که برخلاف تصور عموم مردم، فعالیت در این زمینه به این شکل نیست که شما تنها کافی است تا ظرف 15 دقیقه، سهام های موردنظر خود را بخرید و یا به فروش برسانید. درواقع شما باید دوره آن را گذرانده و اخبار را پیگیری کنید. برای مثال شما باید سریعا بدانید که قیمت نفت چه تغییراتی را در چند روز آینده خواهد داشت و براساس آن تصمیم‎گیری کنید. بهتر است که در این رابطه تا قبل از کسب مهارت و تجربه کافی، از یک دوست حرفه ای کمک بگیرید.

مطلب مرتبط: آزمون مدیریت بحران با شیوع کرونا

11-بسته‎بندی

در زمان بیکاری خود در خانه می توانید بخشی از نیاز برندهای مختلف را تامین کنید. برای مثال خیاطی و بسته‎بندی از جمله ساده ترین این موارد محسوب می شود. درواقع در این رابطه همواره موارد جدیدی معرفی می شود. ساخت تراریوم، پرورش گیاهان دارویی، ساخت زیورآلات و صنایع دستی از جمله موارد نسبتا جدید محسوب می شود.

در نهایت توجه داشته باشید که شما می توانید از چند مورد به صورت همزمان استفاده کنید. بدون شک به هر میزان که درآمدهای شما تنوع بیشتری را داشته باشد، حتی بدتر از ویروس کرونا نیز شما را وارد یک بحران نخواهد کرد.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/jPl69SzW
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه