پنج شنبه, 15 بهمن 1394 - 02:40

مدیر عامل گروه سایپا گفت: با اصلاح ساختار مالی قطعا اکثر شرکت‌های بزرگ گروه از ذیل ماده 141 خارج می‌شوند و برای شرکت‌های گروه، بالای 80 درصد نقدینگی ایجاد خواهد شد. به گزارش سایپا نیوز، درمجمع عمومی فوق العاده شرکت سایپا جمالی گفت: با توجه به اینکه فجر امسال از ابتدا با رفع تحریم‌های بین‌المللی شروع شد، سرآغاز فصل جدیدی برای کشور و نظام است.

وی ادامه داد: از ابتدای حضور در سایپا سه برنامه کوتاه‌مدت، میان مدت و بلند‌مدت تعریف کردیم و امروز پس از گذشت هفت ماه بارقه‌های اولیه امید را در احیای مجدد سایپا می‌بینیم. در هر مجموعه بزرگ سه ذی‌نفع اصلی، سهامداران، کارکنان و مصرف‌کنندگان وجود دارد و براساس استراتژی تعریف شده این مسیر در ابتدا از همه مشتریان به دلیل کیفیت محصولات عذر خواهی کردم و در جهت افزایش و بهبود کیفیت تعهد دادم. بر همین اساس نخستین گام‌های اجرایی در حوزه خدمات پس از فروش برداشته شد و باید این خبر را اعلام کنم که این برنامه جامع و فراگیر در حال اجرا است.

7689656745735753835537358358372344773435

مدیرعامل گروه سایپا با بیان اینکه دومین گام افزایش، بالابردن روحیه کارکنان بود که در این مسیر نیز در همان ابتدا اقدامات مناسبی در جهت رفع مسائل رفاهی کارکنان انجام شد، تصریح کرد: تعهد شده بود که وضعیت سهام و نقدینگی گروه سایپا مورد بازبینی و اصلاح قرار گیرد و این برنامه پس از گذشت هفت ماه با انجام مطالعات و برگزاری بیش از 200جلسه مستمر و بررسی کارشناسانه همه ابعاد انجام شد.

جمالی کمبود نقدینگی را عاملی موثر در ایجاد رکود دانست و گفت: در ماه‌های اخیر کمبود نقدینگی به حدی بود که تامین محصول و قطعات سایپا به‌صورت روزانه انجام می‌شد و راهی به جز اصلاح ساختار، مالی وجود نداشت. با اصلاح ساختار اکثر شرکت‌های بزرگ گروه از ذیل ماده 141 خارج می‌شوند و برای شرکت‌های گروه، بالای 80 درصد نقدینگی ایجاد خواهد شد. با اصلاح ساختار مالی می‌توانیم در آینده نزدیک با ال سی 10 درصدی اقدام به خرید و جذب نقدینگی از سیستم بانکی کنیم.

او درباره روند مذاکرات با شرکای خارجی بیان کرد: سال آینده، سال پررونقی برای سایپا است و اعتقاد داریم در مذاکرات با شرکای خارجی با تانی و مدیریت و حفظ منافع کشور و سایپا حرکت کنیم و این روند در حال اجراست. مدیرعامل گروه سایپا افزود: 50 درصد ظرفیت سایپا مربوط به محصولات ملی و گروه است و 50 درصد نیز با برندهای معتبر بین‌المللی تولید خواهد شد که مذاکرات با شرکت‌های خودروساز خارجی درحال انجام است و به‌زودی به مرحله اجرا خواهد رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید