خصوصی‌سازی موسسه تحقیقات پسته کشور - فرصت امروز

سه شنبه, 10 شهریور 1394 - 10:55

برای رشد بیشتر تحقیقات کشاورزی و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها، خصوصی‌سازی موسسه‌های تحقیقاتی به‌تدریج یک اجبار محسوب می‌شود. رییس موسسه تحقیقات پسته کشور در گفت‌وگو با ایانا از خصوصی‌سازی این موسسه در آینده خبر داد و گفت: با پیشنهاد موسسه تحقیقات پسته کشور طرح خصوصی‌سازی موسسه‌های پژوهشی در کارگروه‌های مربوطه در حال بررسی است. امان‌الله جوانشاه افزود: در صورت تصویب این طرح بخش‌خصوصی به‌صورت فعال در امور پژوهشی وارد شده و بخش دولتی ضمن حمایت از پروژه‌های مورد نیاز صنعت پسته کشور در سه زمینه کشاورزی پایدار، غذای سالم و محیط‌زیست سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه قرار بر این است از ظرفیت‌های قانونی قدیم و اخیر ایجادشده استفاده و اساسنامه‌ای را تنظیم کنیم، خاطرنشان کرد: هر جا که قانون نتواند به ما کمکی کند، از طریق مجلس شورای اسلامی و هیات امنای سازمان تحقیقات مشکل را حل خواهیم کرد. جوانشاه روند طی شدن مراحل خصوصی‌سازی موسسه را با وجود اعلام موافقت وزارت جهادکشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی زمان‌بر اعلام کرد و ادامه داد: موسسه تحقیقات پسته کشور به‌عنوان نخستین موسسه و به‌صورت پایلوت خصوصی‌سازی می‌شود و بخشی از تحقیقات آن به بخش‌خصوصی واگذار خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که بتوانند تا پایان سال‌جاری به جمع‌بندی برسند و مسیر دشوار این تغییر، با کمک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به‌راحتی طی شود. رییس موسسه تحقیقات پسته کشور با بیان اینکه قسمتی از تحقیقات، اقتصادی است، تصریح کرد: در تلاش هستیم بتوانیم با بهبود کمیت و کیفیت تحقیقات ارزش افزوده موسسه را افزایش دهیم و خلق ثروت کنیم.

جوانشاه با عنوان اینکه بی‌شک در سال‌های ابتدایی قادر به خصوصی‌سازی صددرصد و پیشرفت چشمگیری نخواهیم بود، اظهار داشت: با واگذاری مرحله‌به‌مرحله موسسه به بخش‌خصوصی شاهد تغییرات قابل توجهی خواهیم بود. وی در پایان گفت: برای رشد تحقیقات کشاورزی و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها خصوصی‌سازی موسسه‌های تحقیقاتی به‌تدریج یک اجبار محسوب می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی