پنج شنبه, 15 بهمن 1394 - 02:20

فیات کرایسلر در واکنش به رسوایی فولکس واگن اعلام کرد، آلایندگی خودروهایش را کاهش خواهد داد و تغییراتی صورت می‌دهد تا بتواند با استانداردهای تست جدید اتحادیه اروپا سریع‌تر وفق پیدا کند. به گزارش ایسنا، این خودروساز ایتالیایی-آمریکایی اعلام کرده است پس از تکمیل بازبینی داخلی خودروهایش، کالیبراسیون‌های جدیدی را عرضه خواهد کرد که نسل جدید خودروهای دیزلی این شرکت را پاک‌تر می‌کند.

685646457357357858483574747358446

فیات مجددا تاکید کرد که همه خودروهای این شرکت مطابق با مقررات آلایندگی هستند و این شرکت در تست‌های آلایندگی تقلب نکرده است. همچنین از آوریل تنظیمات آلایندگی جدیدی معرفی می‌کند که به‌صورت اختیاری و بدون دستور مقامات رگولاتوری عرضه می‌شود. براساس گزارش بلومبرگ، فیات اعلام کرده از سه ماهه دوم سال 2017 فناوری فیلترینگ متفاوتی به نام اس سی آر را در بیشتر مدل‌های دیزلی خود اضافه خواهد کرد.

این شرکت تمایل دارد با فرآیند تست جدیدی که در اروپا در دست طراحی است و شرایط رانندگی واقعی‌تری را منعکس می‌کند، وفق پیدا کند. از سپتامبر گذشته که تقلب فولکس واگن در تست‌های آلایندگی دیزلی افشا و معلوم شد این شرکت در میلیون‌ها خودرو نرم‌افزاری نصب کرده تا آنها را پاک‌تر از آنچه هستند نشان دهد، شرکت‌های خودروسازی زیر ذره بین رگولاتورها در سراسر جهان قرار گرفته‌اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید