دوشنبه, ۲۸ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 17 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

10 اشتباه رایج در زمینه سئو سایت

4 سال پیش ( 1398/7/7 )
پدیدآورنده : امیر آل علی  

به علت اهمیت بهینه سازی موتور های جست و جو، همواره در این رابطه صحبت های متعددی می شود. به همین خاطر در حال حاضر این اقدام، برای تمامی برندها اهمیتی کاملا حیاتی پیدا کرده است. فراموش نکنید که این امر در زمینه تبلیغات آنلاین شما نیز کاملا تاثیرگذار بوده و شانس موفقیت شما را به نحوی چشمگیر افزایش خواهد داد. در این رابطه لازم است تا روش ها، کاملا براساس نتایج تحقیقات باشد. در غیر این صورت ممکن است برای تمامی برندها، نتیجه یکسانی را به همراه نداشته و این امر بدون شک مخرب خواهد بود. درواقع روش هایی که قصد معرفی آنها را داریم، طی یک دوره تحقیقات کامل به دست آمده و عدم رعایت آنها باعث خواهد شد تا 80درصد تبلیغات آنلاین شما با شکست مواجه شود. درواقع حتی بهترین محتواهای تولیدشده نیز در صورتی که اصول سئو در آن رعایت نشده باشد، بدون شک شانس دیده شدن کمی را خواهند داشت. در همین راستا و در ادامه به بررسی 10 اشتباه رایج در زمینه سئو سایت خواهیم پرداخت.

اشتباهات رایج در زمینه سئو سایت

1-عدم کاهش کدهای 4XX

کدهای وضعیت HTTP درواقع استانداردهایی برای پاسخ دهی محسوب می شوند. این کدها کمک می کنند تا مشکلات موجود راحت تر شناسایی و در نهایت رفع شود. اگرچه این امر برای مخاطبان ممکن است بی معنا به نظر برسد، با این حال برای سئوکارها بسیار مهم است. در این رابطه رایج ترین کد،4XX است که وجود یک خطا و عدم امکان قبول درخواست را نشان می دهد. تحت این شرایط مخاطب قادر به دسترسی به صفحه موردنظر نخواهد بود. در این رابطه با توجه به تعداد بالای کدهای وضعیت HTTP مانند خطای 503 که بیانگر شلوغ بودن بیش از حد سرور که منجر به قطع موقتی شده است و یا در هنگام به روزرسانی نشان داده خواهد شد. به همین خاطر ضروری است تا با انواع کدهای 4XX، آشنا شوید.

مطلب مرتبط: 5 اشتباه رایج در سئو

403 Forbidden:

این کد بیانگر آن است که مشاهده محتوای درخواستی برای کاربر ممنوع است. علت اصلی این پیام به خاطر این است که کاربران، اکانت لازم برای ورود به این بخش را در اختیار ندارند، با این حال توصیه می شود که شرایطی را فراهم آورید که مخاطب با این صفحه مواجه نشود. در غیر این صورت ممکن است مراجعه به سایت شما برای آنها به یک تجربه تلخ تبدیل شود.

404 Not Found:

بدون شک پربازدیدترین کد، مربوط به همین بخش است. این امر برای تمامی کاربران یکسان بوده و بیانگر وجود مشکل و یا پاک شدن صفحه است. در این رابطه فراموش نکنید که مخاطب این کد را نیز نباید تا حد امکان مشاهده کند. به همین خاطر ضروری است تا برای رفع آن سریعا اقدام کنید. برای این امر بازنشر مطلب با یک URLجدید، می تواند کاملا سودمند باشد.

2-عدم پیگیری و رفع لینک های داخلی شکسته

در ابتدا لازم است تا نسبت به مفهوم لینک سازی داخلی، به اطلاعاتی دست پیدا کنید. به زبانی ساده، لینک سازی را باید به مانند آسانسوری دانست که شما را به طبقه موردنظر خواهد رساند. این امر باعث خواهد شد تا جست وجوهای کاربران هدفمندتر باشد. در این رابطه توجه داشته باشید اگر یک مطلب جدید را منتشر کنید ولی لینک داخلی در درون سایت شما برای آن ایجاد نشده باشد، بدون شک مخاطب دسترسی لازم را به آن نخواهد داشت. این امر درست به مانند یک طبقه جدید در درون یک برج خواهد بود که هیچ گونه راه ارتباطی به آن وجود ندارد. به همین خاطر ضروری است تا این امر را مورد توجه جدی خود قرار داده و اصول آن را فرا گیرید. برای مثال یکی از راهکارها برای ایجاد لینک داخلی، تکنیک مرزبندی محتواها است. بدون شک بدون آگاهی لازم شما در این زمینه هیچ موفقیتی را به دست نخواهید آورد.

3- عدم انتخاب تیترهای مناسب

تیتر نخستین موردی است که مخاطب با آن مواجه خواهد شد. به همین خاطر بسیار مهم است که موردی را انتخاب کنید که کاملا جذاب باشد و افراد را به مطالعه آن سوق دهد، با این حال اهمیت تیتر تنها برای خواننده نبوده و این امر می تواند در زمینه سئو سایت نیز تاثیرگذار باشد. برای مثال ترتیب قرارگیری کلمات بسیار مهم بوده و ضروری است از پرکاربردترین آنها شروع کنید. همچنین استفاده از کلمات کلیدی و تگ عنوان در HTML نیز از دیگر مواردی است که شانس موفقیت شما را افزایش خواهد داد. برای آگاهی کامل از نحوه انجام این کار توصیه می شود تا مطالعه کافی را داشته باشید.

4-عدم توجه به توضیحات متا

توضیحات متا چکیده ای از محتوای سایت محسوب می شود که اگرچه از دید مخاطب پنهان است، با این حال به درک بهتر موتورهای جست وجوگر کمک خواهد کرد. این امر کمک خواهد کرد تا در جست وجوهای افراد، شما شانس بالاتری برای دیده شدن را داشته باشید. در این رابطه فراموش نکنید که اکثر افراد نتایج جست وجوی خود را به صفحه نخست محدود کرده و این امر باعث می شود تا توجه به این نکات کاملا ضروری باشد. در این رابطه فراموش نکنید که شما با محدودیت کلمه مواجه هستید. به همین خاطر توصیه می شود که کلمات کلیدی را اولویت قرار دهید. این امر در نهایت به افزایش نرخ کلیک بر روی مطالب منجر خواهد شد که خود افزایش ترافیک سایت و بالا رفتن رنکینگ را به همراه دارد.

مطلب مرتبط: اشتباهات رایج سئو در کسب و کار های کوچک

5-عدم توجه به قابلیت گوشی تلفن همراه

گوشی های تلفن همراه دارای ابعاد متفاوتی هستند. در این رابطه اگر قابلیت Mobile vieport را برای آن ایجاد نکرده باشید، عملا هیچ مخاطبی را از طریق تلفن همراه به دست نخواهید آورد. در این رابطه توجه داشته باشید که امروزه بیشتر افراد از طریق تلفن های همراه خود به جست وجو در فضای اینترنت می پردازند. به همین خاطر بسیار مهم است که به این امر توجه داشته باشید. در این رابطه مهم ترین اقدامی که باید انجام دهید، تعریف کدهای css های دقیق و متفاوت است تا دیگر نوع گوشی تلفن همراه و ابعاد آن به مشکلی تبدیل نشود. برای این امر نیز ضروری است تا مقالات مرتبط با این بحث را مورد مطالعه قرار داده و یا از فردی حرفه ای کمک بگیرید.

6-سرعت پایین سایت

یکی از فاکتورهای مهم در زمینه سئو سایت، سرعت بالای آن محسوب می شود. این امر برای مخاطبان نیز بسیار مهم خواهد بود. طبق تحقیقات انجام شده اگر یک سایت بیش از سه ثانیه زمان را برای بالاآمدن نیاز داشته باشد، بیش از نیمی از کاربران از آن خارج خواهند شد. برای این امر چندین راهکار وجود دارد. بهینه سازی کدهای HTML و فشرده سازی فایل ها نظیر تصاویر، از جمله راهکارهای موجود محسوب می -شود. همچنین برای بررسی میزان پیشرفت و سرعت سایت خود نیز می توان از ابزار page speed گوگل استفاده کرد، با این حال برای افزایش سرعت سایت، راهکارهای تخصصی تری نیز وجود دارد. به همین خاطر توصیه می شود تا به روزترین مقالات در این زمینه را مورد بررسی قرار دهید.

7-عدم توجه به محتواهای تکراری

یکی از اشتباهات بزرگ که به سئو سایت شما لطمه ای جدی را وارد خواهد کرد، استفاده از مطالب دیگر سایت ها است. درواقع شما باید تنها محتواهای منحصر به فرد خود را مورد توجه قرار داده و تنظیمات آن نظیر انتخاب و ترتیب قرارگیری کلمات کلیدی را انجام دهید. در نهایت توجه داشته باشید که تکراری بودن برخی از مطالب درون سایت نیز از دیگر موارد مخرب محسوب می شود.

8-به روزرسانی نکردن مداوم

موتورهای جست وجوگر اهمیت ویژه ای را به بروزرسانی سایت ها نشان می دهند. به همین خاطر بسیار مهم است که در این زمینه کاملا فعال باشید. در این رابطه فراموش نکنید که همواره نیازی به اضافه کردن مطالب جدید نبوده و با ویرایش و بهبود مطالب قدیمی نیز می توان در این رابطه اقدام کرد. در نهایت فراموش نکنید که همواره برای بهبود سئو سایت، روش های جدید تری معرفی می شود. به همین خاطر توصیه می شود که از قسمت اخبار گوگل، جدیدترین مطالب در زمینه سئو را پیگیری کنید.

9-وجود تصاویر شکسته

همه ما در برخورد با سایت های مختلف، متوجه تصویری می شویم که به خوبی به نمایش گذاشته نشده و در اصطلاح به آنها شکسته گفته می شود. این امر نه تنها کاربر را ناامید خواهد ساخت، بلکه در زمینه سئو سایت نیز کاملا مضر خواهد بود. به همین خاطر ضروری است تا تصاویر را پس از بارگذاری، مورد بررسی مجدد قرار دهید.

مطلب مرتبط:سئو / باورهای غلط همیشگی

10-تعداد کلمات پایین

گوگل همواره به مطالب طولانی تر توجه بیشتری را نشان می دهد. به همین خاطر ضروری است تا یک استاندارد مشخصی را داشته باشید. در این رابطه فراموش نکنید که بیش از حد طولانی بودن نیز مفید نخواهد بود و مخاطب را خسته خواهد کرد. در نهایت فراموش نکنید که همواره باید اولویت خود را بر روی استفاده از مطالب سایت-های معتبر قرار دهید. این امر بدون شک برای مخاطبان نیز دارای ارزش بالاتری خواهد بود.

منبع : searchenginejournal
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/U4zFJCTb
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه