شنبه, 04 شهریور 1396 - 13:37

یکی از کلیدهای موفقیت در کسب وکار، توجه به جزییات است. موفقیت در کسب وکار به همین سادگی به دست نمی آید و توجه و تمرکز زیادی می طلبد. باید کارهای کوچکی را دنبال کنیم که به رشد هر روزه کسب وکار ما کمک می کند.

به گزارش نوپانا، در مطلب پیش رو به پنج عادت خوب اشاره کرده ایم که رعایت آنها موفقیت را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تخصیص کار

تا به حال حس کرده اید که کارهای تان زیاد است و زمان خیلی کمی برای انجامش دارید؟ شاید سعی می کنید همه کارها را خودتان به تنهایی انجام دهید و این یکی از بزرگ ترین اشتباهات رایج در میان کارآفرینان است. تنها به  این خاطر که خودتان از پس همه کارها بر می آیید، دلیل نمی شود که تمام وقت تان را صرف کارهای کوچک کنید.

به جای اینکه همه کارها را خودتان انجام دهید، هنر تخصیص کار را یاد بگیرید. با افرادی آشنا شوید که مهارت های خاصی دارند. به آنها اعتماد کنید و اطمینان داشته باشید که آنها نیز همانند شما از پس انجام کارها برخواهند آمد.

پس سعی کنید مسئولیت ها را تقسیم کنید و امور مختلف را به افراد خبره بسپارید. هر چه زودتر تخصیص کار را یاد بگیرید؛ اوضاع کار بهتر می شود و خودتا نیز آرامش فکری بیشتری خواهید داشت.

صرفه جویی

صرفه جویی نکته بسیار مهمی است، به ویژه اگر تازه کاری را شروع کرده اید و هنوز به مرحله سوددهی نرسیده اید. کارآفرین ها معمولا کمی ولخرج هستند و پول زیادی را صرف خرید تجهیزات گران قیمت، دکوراسیون، دفتر یا. . . می کنند. این اصلا خوب نیست، چرا که افراط در هزینه ها سبب می شود در نهایت پولی برای تان باقی نماند و اهداف بلندمدت حرفه ای تان تحت الشعاع قرار گیرد.

اگر راهی برای کاهش هزینه ها پیدا کردید، حتماً آن را دنبال کنید. هر چقدر بیشتر صرفه جویی کنید، پول بیشتری خواهید داشت؛ به همین سادگی. اگر پول تان زیادی کرده است، سعی کنید آن را در زمینه ای سرمایه گذاری کنید که به رشد کسب وکارتان کمک می کند.

لینک ها را دنبال کنید

دنبال کردن برندها به شما کمک می کند از نظر دیگران در مورد کسب وکارتان آگاه شوید، از سوی دیگر کمک می کند مشتریان خود و نیازهای آنها را بشناسید. پس ضروری است حضور خود را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید و دائما دنبال اسم خود بگردید.

البته یادتان باشد اگر راهی برای خودکارسازی این فرآیند نداشته باشید، دنبال کردن نام خود در اینترنت خیلی سخت می شود، بنابراین بهتر است از اپلیکیشن هایی مثل  BuzzSumo و  Google Alerts  برای این کار استفاده کنید.

در کنار پیگیری نام خود، بهتر است برای وب سایت خود لینکی بسازید که شهرت اینترنتی شما را بالاتر ببرد. باBuzzSumo، می توانید بفهمید کجا از شما نام برده شده است، اما لینک درستی به وب سایت شما داده نمی شود. در این صورت تنها کاری که باید کرد، تماس با صاحب آن وب سایت و درخواست اضافه کردن لینک سایت خودتان است.

مدیریت زمان

تا به حال حس کرده اید زمان بیشتری برای انجام کارهای خود نیاز دارید؟ ما اینجا یک تاکتیک ساده به شما پیشنهاد می کنیم؛ کارتان را از صبح زود شروع کنید.

صبح زود بیدار شدن یکی از عادت های خوبی است که به افزایش بهره وری کمک می کند. ایده کار ساده است؛ شما باید زمان خود را روی کاغذ بودجه بندی کنید و با آن به گونه ای رفتار کنید که گویی سرمایه یا پولی است که در دست شماست و باید عاقلانه خرج شود. این کار به شما اجازه می دهد اولویت های تان را مشخص کنید، بازه های زمانی برای خود بسازید و همانطور که دوست دارید برنامه ریزی و زندگی کنید.

ملاقات با راهبری که او را تحسین می کنید

همه ما الگویی در زندگی داریم که او را تحسین می کنیم. این فرد هر که باشد، احتمالا همیشه آرزوی دیدارش را به شکل رودررو یا اینترنتی داشته اید. نکته اینجاست که شما می توانید از این افراد درس های مهمی بگیرید. به طور ایده آل، باید از کسی درس گرفت که باتجربه است، سابقه شناخته شده ای دارد و به حرف های خود عمل می کند.

شما می توانید در کنفرانس ها با این افراد روبه رو شوید و درخواست مصاحبه بدهید یا حتی فقط چند سوال ساده بپرسید؛ مثلا نظرشان را در مورد یک مسئله  کوچک جویا شوید.

شاید بدترین اتفاق ممکن این باشد که بشنوید  «نه، متاسفم»، اما اگر نپرسید، شاید فرصتی طلایی را از دست بدهید.

تمرکز بر این پنج عادت، تأثیر فوق العاده ای بر میزان بهره وری کسب وکار شما خواهد داشت، پس این این عادت ها را هر روز دنبال کنید تا موفقیت برای شما باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید