دوشنبه, 25 شهریور 1398 - 15:00

دستیارهای هوشمند چگونه دنیای مدیریت را دگرگون کرد؟

استفاده بهینه از زمان و بودجه در دسترس مهم ترین وظیه مدیر یک شرکت محسوب می شود. دلیل شکست شرکت ها در بسیای از مواقع استفاده نادرست از منابع در دسترس شان است. به همین خاطر اغلب کارشناس های حوزه مدیریت و کسب و کار بر روی برنامه ریزی هوشمندانه برای مدیریت شرکت تاکید دارند. بدون شک مدیریت بهینه یک شرکت به هنگام رویارویی با کارهای بسیار زیاد دشوار است. به همین خاطر اغلب مدیران اقدام به استخدام دستیار می کنند. مزیت استفاده از دستیار امکان کاهش حجم کاری و رسیدگی به امور مهم تر است. وقتی ما با کارهای پیش پا افتاده فراوان مواجه باشیم، در عمل فرصتی برای مدیریت کلی شرکت نخواهد داشت. چالش اصلی مدیران در این میان مربوط به بودجه شان است. متاسفانه اغلب کسب و کارها سرمایه کافی برای استخدام دستیار را ندارند، بنابراین ادامه روند قبلی در حوزه کسب و کار اجتناب ناپذیر خواهد کرد.

گاهی اوقات مدیران در مواجهه با حجم کاری زیاد اقدام به افزایش کار کارمندان شان می کنند. به این ترتیب کارمندان از فعالیت در شرکت احساس نارضایتی خواهند کرد. با افزایش حجم کاری میزان استرس و تنش در شرکت نیز افزایش می یابد. به این ترتیب مدیریت وضعیت شرکت دشوارتر از هر زمان دیگری خواهد شد.

مدیریت آسان کسب و کار

همانطور که پیش از این اشاره شد، استفاده از دستیار برای بسیاری از شرکت ها امکان پذیر نیست. وقتی شرکت ها با مشکلاتی مواجه می شوند، کارآفرینان با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا اقدام به بررسی اوضاع و کمک به آنها خواهند کرد. این امر در زمینه دستیار کاری نیز روی داده است. به این ترتیب طراحی دستیارهای شخصی هوشمند گام بزرگی در راستای کاهش هزینه های کسب و کار محسوب می شود. مزیت اصلی این دستیارها امکان ساماندهی چند کار به صورت همزمان است. همچنین هزینه موردنیاز برای استفاده از آنها نیز بسیار پایین تر از استخدام یک دستیار واقعی خواهد بود. پیش از پرداختن به مزیت های بیشتر دستیارهای هوشمند باید به نحوه تاثیرگذاری و کمک رسانی آنها به اهالی کسب و کار اشاره کنیم.

دستیارهای هوشمند چگونه حوزه کسب و کار را تحت تاثیر قرار می دهند؟

تا به اینجا ما با اهمیت دستیارهای هوشمند آشنا شده ایم، با این حال هنوز نسبت به نحوه تاثیرگذاری دقیق آنها اطلاع کافی نداریم. بی شک بدون درک درست از امکانات دستیارهای هوشمند امکان استفاده درست از آنها وجود نخواهد داشت. به همین خاطر در ادامه به برخی از امکانات ویژه دستیارهای هوشمند و کارکردهای شان اشاره خواهیم کرد.

مطلب مرتبط: شهر هوشمند: فرصتی بی نظیر برای کارآفرینی

تضمین انجام تمام کارها

همکاری با نیروی کار همیشه احتمال بروز خطا را دارد. این یکی از امور طبیعی در زمینه مدیریت منابع انسانی است، با این حال وقتی با دستیار هوشمند مواجه هستیم، دیگر خبری از چنین اشتباهاتی نخواهد بود. استفاده از دستیارهای هوشمند موجب اطمینان ما از انجام درست و به موقع تمام کارها می شود. به طور معمول کارمندان شرکت هنگام انجام کارهای مختلف به صورت همزمان دچار سردرگمی خواهند شد. نکته مهم در مورد دستیارهای هوشمند توانایی بالای آنها در زمینه پیگیری همزمان چند کار در کنار هم است. به این ترتیب دیگر خبری از مسائل و مشکلات مختلف نخواهد بود.

برنامه ریزی دقیق برای کسب و کار با استفاده از دستیارهای هوشمند ساده تر است. کارشناس های حوزه برنامه ریزی بر پیگیری مداوم برنامه ها برای موفقیت در عرصه کسب و کار تاکید دارند. بهره مندی از دستیارهای هوشمند امکان برنامه ریزی دقیق و پیگیری مداوم آن بدون ایجاد اختلال را فراهم می کند. به این ترتیب شما و کارمندان شرکت فرصت کافی برای رسیدگی به کارهای مهم تر را خواهید داشت.

ارائه نظرات کارشناسی بدون نیاز به پرداخت هزینه سنگین

یکی دیگر از کاربردهای اصلی دستیار هوشمند در حوزه کسب و کار افزایش سطح کارشناسی امور است. به طور معمول یکی از دلایل اصلی استخدام کارشناس استفاده از نظرات و ایده های کارشناسی است. این امر با تکیه بر مهارت و دانش کارشناس ها فراهم می شود. بدون تردید استفاده از دانش و مهارت کارشناس ها هزینه سنگینی برای هر شرکتی در پی دارد. به همین خاطر امروزه اغلب شرکت ها به سراغ استفاده از دستیارهای هوشمند می روند. این امر هزینه های به مراتب کمتری روی دست برندها می گذارد. خوشبختانه بهره مندی دستیارهای هوشمند از هوش مصنوعی دامنه کارشناسی امور آنها را به شدت افزایش داده است. امروزه دستیارهای هوشمند امکان بررسی و ارزیابی وضعیت بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی را دارند. نتیجه ارزیابی آنها در قالب اطلاعات کاربردی و خلاصه در اختیار مدیران شرکت قرار می گیرد. به این ترتیب با استفاده از اطلاعات دقیق امکان افزایش بهره وری و کیفیت امور وجود خواهد داشت. استفاده از کارشناس های حرفه ای در امر بازاریابی ضرورت موفقیت هر کسب و کاری محسوب می شود. با استفاده از دستیارهای هوشمند هزینه های جاری شرکت ها در امور بازاریابی کاهش می یابد. به این ترتیب امکان سرمایه گذاری در حوزه های دیگر امکان بیشتری خواهد یافت.

انتخاب دستیار هوشمند به صورت درست بسیاری از هزینه های ما را کاهش می دهد. بهره مندی از تحلیل ها و ارزیابی های دقیق فقط بخشی از این امور محسوب می شود. پیش نیاز موفقیت هر برندی در بلندمدت استفاده از ابزارهای مناسب است. با توسعه هوش مصنوعی ابزارهای هوشمند بهره مندی از آنها بدل به ضرورت اصلی هر کسب و کار شده است.

کمک به ارزیابی وضعیت کلی شرکت

دستیار هوشمند امکان ارزیابی دقیق وضعیت کسب و کار را فراهم می سازد. پیش نیاز ارزیابی وضعیت هر شرکتی بهره مندی از اطلاعات دقیق و به روز است. به طور معمول مدیر یک شرکت زمان کافی برای جمع آوری داده ها و تبدیل آنها به اطلاعات موردنیاز را ندارد. به همین خاطر همکاری با آژانس های مختلف در زمینه ارائه اطلاعات دقیق ضروری به نظر می رسد. در اینجا باز هم مسئله پول و محدودیت بودجه شرکت ها چالش آفرین است. با توجه به وضعیت اقتصاد جهانی استفاده همکاری با آژانس های مختلف حوزه کسب و کار برای همه شرکت ها امکان پذیر نیست. به همین خاطر در عمل برخی از کسب و کارها توانایی بهره مندی از این امکانات را نخواهند داشت.

حوزه ارزیابی وضعیت شرکت نیازمند اطلاعات دقیق است. در این زمینه فشار بیش از حد به کارمندان موجب ایجاد استرس و باز ماندن آنها از فعالیت معمولی شان می شود. هوش مصنوعی دستیارهای هوشمند در اینجا نیز به کمک شرکت ها آمده است. نسل جدید هوش مصنوعی دستیارهای هوشمند امکان جمع آوری و تحلیل داده های مرتبط با شرکت به صورت کاملا خودکار را فراهم می سازد. با این حساب ارزیابی وضعیت شرکت کار چندان دشواری نخواهد بود.

مطلب مرتبط: شهر هوشمند؛ ابزاری توانمند برای رویارویی با چالش های روزمره شهرنشینی

اهمیت انتخاب دستیار هوشمند درست

خبر خوش برای صاحبان کسب و کار توسعه روزافزون دستیارهای هوشمند و هوش مصنوعی مورد استفاده در آنهاست. امروزه دامنه انتخاب شرکت ها بسیار گسترده تر از گذشت است. پیش از این دستیارهای هوشمند نسل قدیم فقط کارهای بسیار معمولی و محدودی را مدیریت می کردند، با این حال امروزه ماجرا به کلی فرق کرده است. نکته مهم در این میان انتخاب دستیار هوشمند مناسب برای کسب و کارمان است. یک انتخاب نادرست علاوه بر هزینه های خرید، مشکلات جاری کسب و کارمان را نیز دست نخورده باقی خواهد گذاشت. توصیه من در اینجا توجه به نیازهای کسب و کارمان به هنگام انتخاب دستیار هوشمند است. به این ترتیب ما بهترین انتخاب ممکن را انجام خواهیم داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید