یکشنبه, 18 فروردين 1398 - 18:41

موسس هوآوی «رن ژنگفی» پس از پیامد های بسیار درگیری این شرکت با آمریکا، سعی کرده نکته مثبتی در این ماجرا بیابد. او مدعی شده که درگیری هوآوی با آمریکا به نفع این کمپانی است.

به گزارش دیجیاتو، اوایل بهمن ماه دادگستری آمریکا پس از سال ها هشدار در مورد تهدیدات هوآوی علیه امنیت ملی ایالات متحده، کیفرخواستی شامل ۲۳ اتهام مختلف از جمله فریبکاری، کارشکنی در مسیر عدالت، سرقت اسرار تجاری و حتی دزدی را علیه این شرکت منتشر کرده است.

موسس هوآوی رن ژنگفی

آمریکا نه تنها به تحریم هوآوی دست زده بلکه کشورهای همپیمانش نظیر انگلیس، آلمان، ژاپن، فرانسه و نیوزیلند را هم برای در پیش گرفتن این خط مشی تحت فشار قرار داده است.

از سوی دیگر، یکم دسامبر سال گذشته دختر موسس هوآوی و مدیرعامل این شرکت به اتهام جاسوسی از شرکت های آمریکایی و دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران در کانادا دستگیر شده و هنوز منتظر دریافت حکم استردادش به آمریکاست تا در آنجا به اتهاماتش پاسخ دهد.

حال رن ژنگفی که پیشتر در ارتش چین فعالیت می کرده در مصاحبه ای با شبکه CNN آمریکا مدعی شده درگیری با آمریکا به نفع این کمپانی بوده و موجب شده کارکنان این شرکت به پیشرفت هوآوی بیشتر توجه کنند. این مسئله موجب شده که تمرکز و تلاش آنها برای موفقیت افزایش یابد.

مدیرعامل هوآوی حتی مدعی شده که کارکنان این شرکت با رخ دادن این مسائل بیشتر از قبل قوی شده اند. به باور وی، قهرمانان همواره رنج می کشند و کم کم قوی می شوند. او معتقد است این مشکلات به زخمی شدن آبرو و اعتبار هوآوی منتهی شده اما این مسئله موجبات پیشرفت را فراهم می کند.

همچنین این موسس عنوان کرده که موافق ورود گوگل به چین بوده و باور دارد ورود شرکت هایی نظیر گوگل، آمازون و حتی توییتر به چین می تواند به نفع این کشور باشد و رقابت موجود را بیشتر کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید