سه شنبه, 19 آذر 1398 - 19:53

اگر تاکنون تصور می کردید که آمازون هم دنباله روی گوگل از قراردادهای نظامی صرف نظر می کند، سخت در اشتباهید. جف بزوس گفته است در صورتی که شرکت های بزرگ تکنولوژی با دولت آمریکا قراردادهای نظامی امضا نکنند، آمریکا با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

به گزارش دیجیاتو، او تاکید می کند که آمریکا به دلیل همکاری با شرکت های تکنولوژی است که تاکنون برتری های خود در صنایع هوایی را حفظ کرده و اگر این اتفاق در آینده نیز نیفتد، دولت های دیگر مانند چین، به سرعت خود را به ما می رسانند. او همچنین خاطرنشان کرده که با وجود شکست در قرارداد JEDI که پنتاگون مایکروسافت را به آمازون ترجیح داد، همچنان به دنبال بستن قراردادهای نظامی بیشتری است. او در این باره می گوید:

جف بزوس ارتش آمریکا تکنولوژی

ما همچنان به پشتیبانی از وزارت دفاع ادامه می دهیم، زیرا این کشور برای ما بسیار مهم است.

البته این پیشگام تکنولوژی چندان هم با تصمیمات وزارت دفاع موافق نیست. این کمپانی عقیده دارد وزارت دفاع به دلیل طرفداری بی دلیل ترامپ از مایکروسافت و علاقه نداشتن به آمازون باعث شده تا قرارداد JEDI را به این کمپانی واگذار نکنند، با این حال بزوس وارد عرصه تجارت عمومی شده و پروژه هایی دارد که شامل تکنولوژی تشخیص چهره هم می شود. همچنین قرار است بلواوریجین (Blue Origin) پرتاب های موشکی نظامی آمریکا را برعهده داشته باشد.

لحن جف بزوس اما تفاوت چندانی با مایکروسافت ندارد. دیگر کمپانی سیاتلی نیز چندی پیش گفته بود که نسبت به قراردادهای نظامی خود تعهد کامل دارد. البته کارمندان این شرکت از استفاده از تکنولوژی خود در رابطه با استفاده های نظامی مشکل داشتند، اما این کمپانی همچنان بر سر تصمیم خود ایستاده است.

این پدیده نشان می دهد که ابراز هم دردی نسبت به انتقادات در شرکت های بزرگ وجود ندارد. زیرا مدیران این شرکت ها برنامه هایی دارند که باید فارغ از نگرانی ها، حتما به آنها عمل کنند. آمازون هم از این قاعده مستثنی نیست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید