سه شنبه, 01 مرداد 1398 - 20:10

براساس اتهامات جدیدی که به جرایم برون مرزی مایکروسافت اشاره دارند، این شرکت در داخل آمریکا و به خاطر نقض قانون «اعمال خلاف خارجه» در زیرمجموعه مجارستان خود تحت پیگرد قرار گرفته است.

به گزارش دیجیاتو، به همین دلیل مایکروسافت با وزارت دادگستری و همچنین سازمان امنیت و مبادلات آمریکا (SEC) توافق کرده که 25 میلیون دلار به عنوان جریمه اتهامات وارده پرداخت کند. در واقع ادعا شده که زیرمجموعه مجارستان مایکروسافت بین سال های 2013 تا 2015 قیمت محصولاتش را برای نمایندگان فروش و توزیع کنندگان پایین آورده و از سود حاصله برای رشوه دادن به مقامات دولتی و بستن قراردادهای سودآور نرم افزاری با مایکروسافت استفاده کرده است.

پرداخت رشوه مایکروسافت در مجارستان

سازمان SEC همچنین اعلام کرده که زیرمجموعه های عربستان سعودی و تایلند مایکروسافت هم به مقامات رشوه داده اند. بخش ترکیه نیز برای یک سازمان شخص ثالث تخفیف های ویژه در نظر گرفته بدون اینکه خدمات خاصی از این سازمان دریافت کند.

در پیام «برد اسمیت» مدیر مایکروسافت به کارکنان گفته شده که این شرکت کارمندان متخلف را سه سال پیش اخراج کرده و ارتباطات خود را با چهار نماینده فروش نیز محدود کرده است. علاوه بر این مایکروسافت اقدامات ضد فساد متعددی به انجام رسانده که از جمله آنها شفافیت بیشتر در تخفیفات بخش های عمومی و استفاده از هوش مصنوعی برای نشانه گذاری فروش های غیرقانونی نام برده شده است.

با این حال مایکروسافت برای بهبود اوضاع جنگ سختی را پشت سر گذاشت، چراکه با شکایاتی هم از طرف نمایندگان فروشی که کسب و کارشان را از دست داده بودند مواجه شد، با این حال این شرکت در نهایت از این اوضاع به سلامت بیرون آمد و اعلام کرد که به هر قیمت باید ارتباط خود را با طرفین متخلف قطع می کرد.

این اولین باری نیست که یک شرکت آمریکایی بزرگ با اتهام رشوه در اروپا روبه رو می شود. قبلا HP هم به اتهام رشوه دادن به مقامات روسیه برای بستن قراردادهای کامپیوتری تحت پیگرد قرار گرفته بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید