شنبه, ۱۸ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Sat, 9 Dec(12) 2023 /
           
فرصت امروز

اجرای یک پادکست یک راه بزرگ برای ارتقای برند شما است، اما برای این کار لازم است که برنامه ریزی قبلی داشته باشید.

پیش از شروع تولید پادکست خود اطمینان داشته باشید که 6 مرحله ذیل را طی خواهید کرد:

برندسازی شخصی تولید پادکست شخصی

1- مفهوم خود را پیاده کنید

2- در تدارک یک استودیو باشید

3- اسکریپت بردارید

4- تمرین کنید، تمرین کنید، تمرین کنید – و بعد ضبط کنید

5- یک میزبان با حجم زیاد انتخاب کنید

6- توسعه را متوقف نکنید

اگر در صدد شروع تولید یک پادکست هستید باید بگویم که راه خوبی را انتخاب کرده اید. در سال 2018 تقریبا بیش از نیم میلیون پادکست فعال و بالای 18 میلیون اپیزود وجود دارند.

در یک دنیای چندرسانه ای پادکست ها چیزی متفاوت ارائه می دهند. آنها برای شنوندگانی که پیاده جایی می روند و به یک کاری مشغول هستند (مانند رانندگی و یا تمیز کردن) به سادگی قابل حمل هستند. پادکست ها یک نوع اعتماد و صمیمیت میان میزبان و شنونده ایجاد می کنند و این نوع از بازاریابی محاوره به وضوح تاثیر خود را گذارده است، زیرا 70درصد شنوندگان می گویند که محصولات و سرویس هایی که روی پادکست ها می شنوند برای آنها مفید بوده اند.

اگر در فکر این هستید که آمیخته بازاریابی خود را با پادکست شخصی خود متحول سازید قبل از هر چیز می گوییم که آن را دنبال کنید! اگر تصمیم خود برای شروع یک پادکست را گرفته اید چیزهای زیادی هست که باید یاد بگیرید و به آنها توجه داشته باشید – مانند محتوا، بخش فنی ضبط و توزیع، چگونگی جذب مشتری و خیلی چیزهای دیگر.

مطلب مرتبط: چگونه برند شخصی معتبر و تأثیرگذاری بسازیم

بنابراین، اجازه دهید که این نمایش را با 6 مرحله آغازین شروع کنیم:

1- مفهوم خود را بسازید

پادکست ها هر چیزی را که فکرش بکنید پوشش می دهند! شما دارید در یک میدان بازی بسیار رقابتی گام می گذارید مگر اینکه در این حوزه بسیار حساس ماهر باشید. کار شما ایجاد یک پادکست است که یک مقدار متفاوت و یا منحصر به فرد است، جایی که می تواند شخصیت، احساس و چشم انداز شما را انعکاس دهد. موضوع پادکست خود را انتخاب کنید و یک تغییر اساسی در آن ایجاد کنید و شنوندگان را جذب آن بکنید.

همین طور لازم و مهم است که مخاطبان خود را تعریف کنید. چه کسانی به پادکست شما علاقه مند هستند و چرا؟ آنها در چه گروه سنی قرار دارند و ساکن کجا هستند؟ پادکست های مشابه را جست وجو کنید و به کاری که آنها انجام داده اند دقت کنید. شما چگونه می توانید یک کار متفاوت و یا بهتر انجام دهید؟

2- در تدارک یک استودیو باشید

برای آنهایی که نخستین بار می خواهند پادکست تولید کنند ممکن است از اینکه نتوانند لپ تاپ خود را روشن کنند و با هدست خود ضبط کنند قدری شوک وارد شود. برای یک پادکست خوب به تجهیزات صوتی خوب لازم است تا یک کیفیت صوتی حرفه ای ایجاد کرد و گوش کردن به آن راحت باشد.

بهترین محتوا در جهان هم شنیده نخواهد شد اگر که ضبط آن بسیار ضعیف باشد، صدای آن بیش از حد بلند باشد، مکث و توقف زیاد داشته باشد و یا یک نویز یکنواخت روی آن باشد. با این حال، لازم نیست که یک هزینه هنگفت تجهیزات پخش پادکست صرف کنید. در اینجا خلاصه ای جامع از تجهیزاتی که بدان نیاز دارید ارائه شده اند.

برای مثال، اگر برای یک پادکست کوچک تر و یا متوسط برنامه ریزی کرده اید می توانید با ضبط صدا روی iPhone خود با میکروفون پلاگین یک کیفیت صوتی مطلوب داشته باشید.

نیازها، نتایج مطلوب و بودجه خود را بررسی کنید و براساس آن استودیوی خود را مجهز کنید.

3- اسکریپت بردارید

زمانی که صرفا کار خود را شروع کرده اید نخست یک مقدار ریتم پادکست را تمرین کنید. به ویژه اگر هیچ گاه قبلا یک چنین تجربه ای نداشته اید کار صحبت کردن با مخاطب، تنظیم سرعت پخش و استفاده از یک سبک ارائه مطلوب ممکن است برای شما چالش برانگیز باشد. به این دلیل بهتر است که نخست روی یک اسکریپت کاملا ابداعی کار کنید. بعدا که در این زمینه اطمینان بیشتری به خود پیدا کردید بدون متن صحبت کردن را تمرین کنید و در پادکست خود یک مقدار آزاد عمل کنید، اما اکنون برای شروع کار با یک نوشته کامل و دقیق شروع کنید که کل پادکست شما از شروع تا پایان را پوشش دهد و شما را در حین کار سردرگم نکند.

در مورد توسعه اسکریپت خود به خاطر داشته باشید که یک پادکست خوب هرچند که یک طرفه است اما با یک گفت وگوی بزرگ وجه مشترک بسیار دارد. از داستان ها و نمونه های شخصی برای برداشت نکات مهم استفاده کنید. اطمینان داشته باشید که این نکات همیشه با نیاز مخاطب شما مرتبط هستند.

شما حتی می توانید یک مصاحبه ترتیب دهید و یا با همکار خود یک گفت وگوی تازه و جالب ایجاد کنید.

مطلب مرتبط: هرآنچه برای شروع ضبط پادکست باید بدانیم

4- تمرین، تمرین، تمرین – سپس ضبط

اکنون اسکریپت شما کامل است و آماده ضبط هستید! اما یک مقدار دست نگهدارید و سریع عمل نکنید.

همان طور که بدون آمادگی قبلی حداقلی برای یک ارائه یک وبینار زنده شرکت نمی کنید پادکست خود را هم نمی توانید ضبط کنید مگر اینکه بارها و بارها تمرین کرده باشید. به ویژه در اپیزودهای اولیه که از لحاظ مسائل فنی و مسائل ارائه هنوز به فرآیند ضبط آشنایی ندارید هرچه بیشتر تمرین کنید کار شما در زمان ضبط راحت تر خواهد بود.

طی اجراهای تمرینی، سبک ها و آهنگ های مختلف گفتار را تمرین کنید. به طور طبیعی اجرا کنید، گویا که با یک دوست صحبت می کنید. هیچ کس دوست ندارد یک صدای یکنواخت و خسته کننده را بشنود. از طرف دیگر، در اجرا یک سبک بیش از حد یکنواخت نداشته باشید، این سبک ممکن است آزاردهنده باشد و خیلی حرفه ای به نظر نرسد.

اگر از یک موسیقی متنی استفاده می کنید چند سبک معدود را امتحان کنید و تلاش کنید که آنها را متناسب با حسی که می خواهید انتقال دهید انتخاب کنید. از این مهم تر اینکه، زمان را مدیریت کنید. بهتر است زمان بیشتری را به تقویت اعتماد به نفس و دلگرمی خود اختصاص دهید و با این کار از سردرد احتمالی خود در اتاق ضبط جلوگیری کنید.

5- یک میزبان حجم زیاد را انتخاب کنید

اکنون که فایل های صوتی پادکست خود را تهیه کرده اید یک سرویس میزبان را انتخاب کنید که پادکست های شما را ذخیره سازی کرده و آنها را در دنیا پخش کند. سرویس های میزبانی پادکست بسیاری -در طیف رایگان تا پولی - وجود دارند که همه قابل دسترس هستند. شما می توانید یک فهرست نسبتا جامع از آپشن های میزبانی پادکست را در این پست مفید ببینید.

هر سرویس میزبانی مشخصه ها و مزایای مختلف دارد و شما باید یک مقدار راجع به آنها تحقیق کنید و متناسب با بودجه و کار خود یک سرویس میزبان مناسب پیدا کنید.

به خاطر داشته باشید که یک فیدRSS برای پادکست شما بهتر است. یک فید RSS شنوندگان شما را قادر می سازد که مشترک دریافت پادکست شما شوند و پس از ارائه فورا اپیزودهای شما را دریافت کنند. شما ممکن است بخواهید از یک سرویس میزبان استفاده کنید که یک فید RSS پادکست برای شما ایجاد کند؛ اغلب میزبان های بهترین پادکست این مشخصه را ارائه می دهند.

اگر سرویس میزبان شما این کار را برای شما انجام ندهد شما خود می توانید فید RSS پادکست خود را ایجاد کنید.

6- توسعه را متوقف نکنید

اکنون که شما یک پادکست فعال تولید کرده اید باید آن را بی وقفه توسعه دهید. اما قبل از این کار بایستی یک عنوان بسیار جذاب برای اثر هنری خود انتخاب کنید که شخصیت و خاص بودن پادکست شما را انعکاس دهد.

پس از این کار ظریف، آماده هستید که آن را ارتقا دهید. به روش های مختلف می توانید این کار را انجام دهید. نخست، لازم است که آن را روی iTunes و Google Play Stote ارتقا دهید. هر پادکست حرفه ای به یک وب سایت خاص خود نیاز دارد. این وب سایت صفحه ای است که پادکست شما را برای کل جهان ارائه می دهد. این وب سایت شامل اپیزودهای پادکست شما، یک وبگاه، اطلاعات بیشتر راجع به شما، بیزینس شما، محصولات و خدمات، یک مشخصه کامنت برای شنوندگان شما و بسیاری از مشخصه های دیگر است.

روش های مهم دیگر برای ارتقای پادکست شما رسانه های اجتماعی و پلتفرم های دیسکاوری محتوایی هستند. تولید پادکست کار یک شب نیست. اگر شما در این کار به لحاظ فنی ماهر نباشید ممکن است کیفیت ضبط صدا و میزبان پادکست بیش از حد ضعیف به نظر آیند. با این حال، اگر همین مراحل ساده را طی کنید قطعا خواهید توانست آنها را مدیریت کنید.

مطلب مرتبط: آیا پادکست سازی قلمرو بعدی بازاریابی است؟

چالش واقعی در تولید پادکست این است که در یک موقعیت مناسب اقدام کنید، روی موضوعی تمرکز کنید که هیچ گاه قبلا روی آن کار نشده است و صدایی را ضبط و پخش کنید که شنوندگان با آن ارتباط برقرار کنند و بخواهند بارها و بارها به آنها گوش دهند.

زمانی که در این کار ماهر شدید برای تولید پادکست شخصی خود دیگر مشکلی نخواهید داشت.

منبع : outbrain
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/VpXiWsdz
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیما
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه