جمعه, 11 مرداد 1398 - 19:03

اوایل امسال اپل از سرویس جدیدی به نام «اپل آرکید» پرده برداشت که سرویس حق اشتراک ماهانه ای برای دسترسی به طیفی گسترده از بازی های موبایل در پلتفرم آی او اس به حساب می آید، اما در حالی که سرویس آرکید اپل هنوز راه اندازی نشده، شرکت رقیب یعنی گوگل هم شروع به کار آزمایشی سرویس مشابهی را به طور رسمی اعلام کرده است.

به گزارش دیجیاتو، سرویس گوگل که Play Pass نامگذاری شده، به کاربران پلی استور اجازه می دهد که با پرداخت مبلغی مشخص به عنوان حق اشتراک بتوانند به طیف وسیعی از محصولات این فروشگاه دسترسی داشته باشند. مطابق اسکرین شات هایی که از سرویس Play Pass منتشر شده، به نظر می رسد که این حق اشتراک ماهانه 4.99دلار برای کاربران هزینه در پی خواهد داشت.

گوگل Play Pass

البته از آنجا که سرویس هنوز مراحل تست را پشت سر می گذارند، احتمال دارد که هزینه نهایی 4.99 دلار نبوده و هنگام راه اندازی رسمی سرویس دچار تغییر شود. در هر صورت، سرویس Play Pass اجازه می دهد که با پرداخت حق اشتراک بتوانید به بازی ها و اپلیکیشن های پولی عاری از تبلیغات دسترسی پیدا کرده و احتمالا آیتم های خرید درون برنامه ای را هم دانلود کنید.

بازی های Stardew Valley و Marvel Pinball از جمله محصولاتی هستند که در صورت عضویت در سرویس Play Pass می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. وب‎سایت اندروید پلیس در تماس با مقامات گوگل آغاز تست سرویس Play Pass را تأیید کرده است اگرچه هنوز اطلاعات دقیقی از تاریخ راه اندازی رسمی آن در دست نیست.

گوگل با راه اندازی این سرویس، امیدوار است در درآمدزایی از پلی استور بتواند خود را به سطح رقیب سنتی اش در این زمینه یعنی اپل برساند که همیشه در آمار و ارقام درآمدزایی بهتری از فروشگاه اپلیکیشن خود داشته است. اعداد و ارقام جدید حاکی از آنند که کاربران اپ استور نسبت به کاربران گوگل پلی، هزینه بیشتری برای خرید اپلیکیشن ها و بازی های موبایل صرف می کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید