چهارشنبه, 03 ارديبهشت 1399 - 11:16

اگرچه بارها در رابطه با اهمیت بازاریابی ویدئویی صحبت شده است، با این حال آمارها بیانگر آن است که هنوز توجه لازم به این بخش صورت نگرفته است. درواقع اگر بخواهیم مهم ترین اقدام بازاریابی حال حاضر را نام ببریم، گزینه فوق انتخاب شایسته ای خواهد بود. در این راستا به بررسی دلایل حیاتی بودن این اقدام خواهیم پرداخت.

1-حالتی انسانی تر دارند

دلایل ضروری بودن بازاریابی ویدئویی

هنگامی که مخاطبان صدا و چهره یک نفر را می شنوند، احساس به مراتب بهتری را خواهند داشت. همچنین در هنگام صحبت کردن، شما می توانید لحن خود را تغییر داده و جو موردنیاز را سریعا ایجاد کنید. این امر در حالی است که در نوشتن، محدودیت هایی وجود دارد. فراموش نکنید که یک صدای دلنشین، می‏تواند احتمال دیده شدن محتوا را نیز افزایش دهد. به همین خاطر مشاهده، دارای امکانات به مراتب بیشتری در مقایسه با گوش کردن و مطالعه است. درواقع ویدئو ها بالاترین شانس تاثیرگذاری سریع را دارند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که چشم ‏نواز بودن اقدام شما نیز در این رابطه مهم است. به همین خاطر حضور یک ادیتور حرفه ای در کنار تجهیزاتی نظیر هلی‏شات، باعث افزایش سطح اقدامات شما خواهد شد.

مطلب مرتبط: هرآنچه باید در مورد بازاریابی ویدئویی بدانیم

2-مخاطبین مشاهده را ترجیح می دهند

مشاهده کردن اقدامی ساده تر در مقایسه با مطالعه است، با این حال توجه داشته باشید که اصل کوتاهی باید رعایت شود. درواقع هیچ فردی تمایل ندارد که یک سخنرانی دو ساعته را مشاهده کند. در این رابطه اگر نیاز به زمان زیادی دارید، ضروری است تا موضوعات را به چند قسمت تبدیل کنید. این امر باعث می شود تا دلیلی برای مراجعه مجدد به سایت شما وجود داشته باشد. همچنین لازم است تا بسترهای زیادی را برای اشتراک ویدئو های خود انتخاب کنید. در نهایت فراموش نکنید که زیرنویس کردن محتواهای خارجی نیز اقدامی اشتباه بوده و در تضاد با اصل مشاهده است. به همین خاطر لازم است تا آنها را دوبله کنید. علی رغم تصور عموم، این اقدام بسیار ساده بوده و با یک نرم‎افزار، امکان به اجرا درآوردن آن وجود دارد.

3-فرآیند اعتمادسازی را سرعت می بخشد

برای خرید کردن هیچ چیز به اندازه اعتماد تاثیرگذار نخواهد بود. آمارها حاکی از آن است که ویدئو ها توان به مراتب بیشتری را در این زمینه در مقایسه با سایر محتواها دارند. اگرچه نمی توان هزینه بر بودن این اقدام را منکر شد، با این حال توجه داشته باشید که شما می توانید اول، وسط و یا آخر ویدئوی خود تبدیل کرده و از این طریق بخشی از هزینه خود را جبران کنید. در نهایت فیلم ها به طور معجزه‎آسایی تمایل افراد به واکنش و نظر دادن را افزایش می-دهد. به همین خاطر ایجاد تعامل را بهبود می بخشد.

4-کاربران موبایل را به سمت شما می کشاند

فضای کوچک تلفن های همراه باعث شده است تا افراد تمایل چندانی را به مطالعه متن نداشته باشند. درواقع برای سهولت، به ابعاد صفحه یک لپ تاپ نیاز خواهد بود که به اجرا درآوردن آن برای گوشی های تلفن همراه عملا غیرممکن است، با این حال مشاهده ویدئو حالتی کاملا عکس دارد. فراموش نکنید که بیشتر کاربران یوتیوب از طریق گوشی های هوشمند خود، اقدام به مشاهده ویدئو ها می کنند. با توجه به این امر که این ابزارها به بخش جدانشدنی زندگی افراد در طول شبانه روز تبدیل شده‏اند، بسیار مهم است که نظر آنها را به سمت خود جلب کنید که در این رابطه ویدئو-ها شانس شما را افزایش می دهند. در شبکه-های اجتماعی نیز شاهد این موضوع هستید که تولیدکنندگان ویدئو نظیر واینرها، سرعت رشد به مراتب بیشتری را در مقایسه با افرادی دارند که صرفا به ارسال عکس و متن محدود هستند.

5-نرخ اشتراک‎گذاری بسیار زیادی دارند

افراد بیشترین تمایل را برای به اشتراک‏گذاری ویدئو ها با اطرافیان خود دارند. این امر در حالی است که این مسئله به ندرت برای متن و عکس اتفاق می افتد. این امر به معنای آن خواهد بود که یک بازدیدکننده، چندین نفر دیگر را به سمت شما می کشاند، با این حال فراموش نکنید که کیفیت محتواها در این رابطه شرط اصلی محسوب می شود. درواقع در صورت یک عملکرد ضعیف و حتی متوسط در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، احتمال نادیده گرفته شدن شما نیز وجود دارد.

6-تبلیغ های موفق تری را تجربه خواهید کرد

شما می توانید بخشی از ویدئو های خود را به عنوان تبلیغ در ویدئو های دیگر قرار داده و با این اقدام شانس دیده‎شدن خود را افزایش دهید. درواقع با توجه به محبوبیت بالای آنها، تبلیغات شانس موفقیت بسیار بالایی را به همراه خواهد داشت.

مطلب مرتبط: بهترین و مفیدترین راه های استفاده از بازاریابی ویدئویی

7-محدوده عملکردی شما را افزایش می دهد

در ویدئو، شما می توانید بسیاری از موضوعات را به ساده ترین روش ممکن توضیح داده و کار را ساده کنید. در این رابطه فراموش نکنید که انیمیشن ها نیز در دسته محتواهای ویدئویی قرار می گیرند. این امر در حالی است که اگر بخواهید از طریق متن بسیاری از مطالب را توضیح دهید، نه تنها جذابیتی را برای مخاطب به همراه نخواهد داشت، بلکه به یک متن بیش از حد طولانی نیاز است.

در نهایت فراموش نکنید که برای موفقیت در این عرصه، ضروری است تا همواره به جدیدترین ترندها توجه داشته و از بهترین تجهیزات استفاده کرده و بالاترین تنوع کاری را داشته باشید. بدون شک با رعایت این موارد، موفقیت کاملا در دسترس خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید