جمعه, 14 تیر 1398 - 18:27

خالق اندروید از سوی همسر خود متهم به ایجاد یک حساب جداگانه برای مخفی نگه داشتن میزان درآمدش در گوگل شده است.

به گزارش زومیت، اندی رابین مدیر اجرایی سابق گوگل و خالق سیستم عامل اندروید، پس از افشای روابط نامناسب با یکی از کارمندانش این شرکت را ترک کرد. حالا مشخص شده در پی شکایت همسر او و برگزاری دادگاه عمومی، رابین متهم به مخفی کردن اطلاعات مربوط به درآمدش از او شده است.

اندی رابین خالق اندروید

در این پرونده که همسر سابق اندی رابین در دادگاه عالی سن متئو به جریان انداخته است، ادعا شده که مدیر ارشد سابق گوگل و وکیل پیشین او همسر رابین را به امضای یک قرارداد پیش از ازدواج متقاعد کرده اند و طی آن بخشی از اموالی که به عنوان اموال مشترک زن و شوهر است را از وی کلاهبرداری کرده اند.

نیویورک تایمز در ماه اکتبر گزارش داد که گوگل پس از تقاضای لری پیج جهت استعفای رابین در پی افشای روابط نامناسب در محل کار، مبلغ ۹۰ میلیون دلار در اختیار خالق اندروید قرار داده است. این ماجرا در پی شکایت یکی از کارمندان گوگل از اندی رابین در سال ۲۰۱۴ به خاطر سوءاستفاده جنسی اتفاق افتاد.

تایمز در آن زمان در مورد چهره های برجسته ای از حوزه های مختلف از جمله سیاست و هنر که متهم به آزار و اذیت جنسی یا تجاوز بوده اند گزارشی نوشت. شرکت هایی مانند اوبر نیز با درجه های مختلف آزار و اذیت جنسی در محیط های کاری خود رو به رو بوده اند.

البته در طرح دعوی فعلی که توسط همسر رابین ارائه شده، اشاره ای به مبلغ هنگفت پرداخت شده به وی از سوی گوگل نشده است، اما در این دادخواست ادعا شده رابین درآمد خود، منبع آن، میزان پولی که در خانواده داشته و مقدار صرف‎شده آن را از همسرش پنهان کرده است.

این شکایت اصلاح‎شده ادعا می کند که پیش از اینکه اندی رابین گوگل را ترک کند، از پس‎انداز و واریز موجودی به حساب مشترک‎شان خودداری کرده و باقیمانده رقمش را به حسابی جداگانه به نام خود واریز کرده و سپرده‎هایش را در آنجا ذخیره کرده است. در متن شکایت آمده است که این مبالغ شامل 100هزار دلاری بوده که به حساب زنان دیگر واریز شده است. طبق این شکایت اندی رابین حداقل با پنج زن دیگر در ارتباط بوده است.

اتهام ارتباط با چند زن دیگر که در این شکایت وجود دارد، اتهاماتی است که توسط دیگر سهامداران گوگل به این پرونده اضافه شده است. جیمز مارتین یکی از سهامداران این شرکت در ماه ژانویه از شرکت به خاطر اجازه استعفای بی‎سرو صدای رابین در پی رسوایی جنسیِ رخ‎داده شکایت کرد. مارتین در متن شکایت خود ادعا کرده بود که رابین در روابط متعددی بوده است و صدها هزار دلار را به گفته خود رابین به زنان دیگر واریز می‎کرده است.

وکیل رابین در پرونده طلاق ادعاهای مطرح شده علیه موکلش را نپذیرفت. الن استروس در بیانیه ای در این باره گفت:

این یک مشاجره خانوادگی است که در آن همسر پیشین رابین از تصمیمش برای امضای توافقنامه پشیمان شده است. این شکایت پر از ادعاهای دروغین است و مشتاقانه منتظر این هستیم که بتوانیم این داستان را از زاویه دید خود نیز تعریف کنیم.

گوگل هنوز به این ماجرا واکنشی نشان نداده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید