جمعه, 19 مهر 1398 - 19:48

توییتر به سوءاستفاده از شماره های همراه و آدرس های ایمیل کاربران در تبلیغات هدفمند اقرار کرد. کاربران این اطلاعات را به منظور راه اندازی ورود دومرحله ای وارد می کردند.

به گزارش زومیت در افشاگری جنجالی، توییتر، غول شبکه های اجتماعی، به سوءاستفاده از اطلاعات کاربران برای مقاصد تبلیغاتی اشاره کرده است. طبق گفته این شرکت، هنوز معلوم نیست چند کاربر تحت تأثیر قرار گرفته اند. توییتر با بررسی فهرست های مارکتینگ و مقایسه آن با فهرست مارکتینگ خود، متوجه یکسان بودن این فهرست ها با اطلاعات کاربران توییتر شده است که ورود دومرحله ای را راه اندازی کرده اند.

سوءاستفاده توییتر از ایمیل و شماره کاربران

ورود دومرحله ای قابلیت امنیتی مهمی است که کار هکرها برای دسترسی به حساب های کاربری را دشوار می کند. با اینکه برخی از افراد از تلفن های خود برای دریافت کدها استفاده می کنند، این روش هم مدت مدیدی است که آسیب پذیر شده و مهاجمان با رصد تلفن ها و حملات جابه جایی سیم کارت می توانند آن را دور بزنند. کاربران باید به جای این روش ها از ورود دومرحله ای توییتر استفاده کنند.

با این اتفاق، توییتر نیز به جرگه فیس بوک پیوسته است. سال گذشته، سوءاستفاده فیس بوک از اطلاعات کاربران مانند شماره همراه و آدرس ایمیل برای مقاصد تبلیغاتی افشا شد. کمیسیون تجارت فدرال این غول شبکه های اجتماعی را 5 میلیارد دلار جریمه کرده و این شرکت از دریافت شماره های همراه کاربران برای مقاصد تبلیغاتی محروم شده است.

توییتر اعلام کرده است این اتفاق به دلیل اشتباه و کوتاهی رخ داده و به خاطر آن عذرخواهی کرده است. این مورد آخرین مورد از سلسله مسائل امنیتی رخ داده در توییتر در سال اخیر است. سال گذشته، این شرکت به ذخیره رمزهای عبور کاربران به صورت متن خام اعتراف و در ماه مه، فاش شدن اطلاعات کاربران را نیز تأیید کرد. ناگفته نماند در ماه اوت نیز حساب کاربری بنیان گذار و مدیرعامل اجرایی توییتر، جک دورسی، هک شد.

باید منتظر واکنش ها در برابر این موضوع بمانیم و شاهد آن باشیم که آیا توییتر نیز به سرنوشت فیس بوک دچار خواهد شد یا خیر. در صورت اثبات تعمدی بودن این موضوع، جریمه بسیار سنگینی در انتظار این شرکت خواهد بود.

آیا سوءاستفاده تبلیغاتی از اطلاعات شخصی تان موجب نگرانی شما خواهد شد؟ آیا استفاده از این شبکه اجتماعی را کنار خواهید گذاشت؟ دیدگاه های خود را با ما و سایر کاربران زومیت در میان بگذارید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی