ارزش‌گذاری واقعی پسته ایران با فرآوری - فرصت امروز

شنبه, 19 ارديبهشت 1394 - 11:47

پسته به‌عنوان یکی از محصولات باغی ایران که در دنیا جایگاه مناسبی دارد شناخته می‌شود، اما متاسفانه طی سال‌های گذشته قریب به 90 درصد پسته ایران نه آنچنان که شایسته است و در گونی و به‌صورت فله‌ای صادر شده است. بزرگ‌ترین مشکل این حوزه نبود سرمایه‌گذاران برای اجرای پروژه‌های عظیم فرآوری و بسته‌بندی به‌شمار می‌آید اما چندی پیش فرماندار دامغان از راه‌اندازی مرکز تجارت جهانی پسته با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این شهرستان خبر داد.

pesteh

علی‌اصغر مجد از راه‌اندازی مرکز تجارت جهانی پسته با مشارکت بخش خصوصی جهت عرضه محصول مرغوب و دارای شهرت جهانی پسته دامغان خبر داد. وی اظهار داشت: به منظور رونق بخشیدن به اقتصاد شهرستان دامغان، یک هکتار زمین برای راه‌اندازی این مرکز در نظر گرفته شده است که با زیربنای 5 هزار متر‌مربع در شش طبقه و با اعتبار 50 میلیارد ریالی ساخته می‌شود. سالانه 500 میلیارد تومان پسته در شهر دامغان تولید و عرضه می‌شود که در این پروژه برای فرآوری این محصول با ارزش و صادرات مستقیم آن به کشورهای خارجی تدابیر ارزشمندی اندیشیده شده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنایع کشاورزی و تولیدی باعث پیشرفت شهر می‌شود، خاطر‌نشان کرد: ورود سرمایه سرمایه‌گذاران بخش‌های خصوصی به دامغان باعث کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال در این شهرستان می‌شود، لذا مسئولان شهرستان دامغان از سرمایه‌گذاران حمایت بی‌دریغی خواهند داشت. عبدالرحمان رستمیان همچنین از اختصاص بیش از 150 میلیارد ریال اعتبارات تبصره 22 در سال جاری به این شهرستان خبر داد که در بخش‌های گوناگون اقتصادی، عمرانی، اشتغالزایی، فرهنگی و اجتماعی هزینه خواهد شد. ما هم در این کلاف به شما نوید این را می‌دهیم که برای فعالیت در حوزه فرآوری پسته یا مشارکت در پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و... دامغان، تمام قد از سرمایه‌گذاران حمایت می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی