از مرغوب ترین پسته دنیا تا تولید کره پسته،حلواپسته،و شیرپسته - فرصت امروز

یکشنبه, 27 ارديبهشت 1394 - 11:43

رفسنجان به‌عنوان یکی از شهرهای استان کرمان دارای پتانسیل‌های بالایی در حوزه سرمایه‌گذاری است، مهم‌ترین وجه سرمایه‌گذاری در این استان پسته و فرآورده‌های آن است، به گفته کارشناسان پسته ایران مرغوب‌ترین پسته دنیا و پسته رفسنجان مرغوب‌ترین پسته ایران است و موسسه تحقیقات پسته کشور واقع در رفسنجان در زمینه تولید محصولات غذایی شامل کره‌پسته، حلوا‌پسته و شیرپسته اقدام به ایجاد واحد صنعتی کرده که به محض تولید این محصولات، می‌توانند وارد سبد غذایی شده و به بازار عرضه شوند.

76846979

در همین راستا هم فرماندار رفسنجان می‌گوید: زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در رفسنجان فراهم شده و آماده استقبال از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی هستیم. حمید ملانوری در دیدار با تاجر روسی در محل فرمانداری رفسنجان با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری این شهرستان اظهار می‌کند: نیروی انسانی کارآمد‌، موقعیت جغرافیایی‌، فرودگاه بین‌المللی و... از ویژگی‌های شهرستان رفسنجان هستند ‌و وجود 25 هزار دانشجو و تعداد زیادی اعضای هیات‌علمی دانشگاه ظرفیت بالایی در این شهرستان به‌شمار می‌رود.

وی می‌افزاید: زیر‌ساخت‌های سرمایه‌گذاری در شهرک‌ صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی این شهر فراهم است و با توجه به ارزشمند بودن کار سرمایه‌گذاری از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی استقبال می‌کنیم. وی با تاکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان آمادگی دارد در جهت مطالعه و تحقیق و آزمایش با شرکت روسی همکاری کند، اضافه می‌کند: سایر محصولات و سوغات استان نیز قابلیت رقابت در بازار جهانی را دارند. ما هم در این کلاف به سرمایه‌گذاران بالقوه این حوزه برای فعالیت در موسسه تحقیقات و منطقه ویژه اقتصادی پیشنهاد می‌دهیم که پتانسیل‌های رفسنجان را دست‌کم نگیرند و به‌عنوان یک گزینه مناسب سرمایه‌گذاری به آن بنگرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی