پنج شنبه, 19 فروردين 1395 - 07:00

شرکت خودروسازی فورد موتور آمریکا اعلام کرد، قصد دارد با سرمایه‌گذاری 1/6 میلیارد دلاری در مکزیک، یک کارخانه جدید برای تولید خودروهای کوچک خود در این کشور تأسیس کند. گفتنی است سایت مذکور در صورت بهره‌برداری، تا سال 2020 میلادی 2800 شغل در این کشور ایجاد خواهد کرد. براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی شرکت فورد، محل کارخانه مذکور در ایالت سن لوئیز مکزیک بوده و فرآیند ساخت‌و‌ساز آن از تابستان سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.مدیران شرکت فورد در اطلاعیه مذکور اظهار داشتند که پروسه تولید خودرو در کارخانه جدید این شرکت در مکزیک طی دو سال آینده صورت خواهد پذیرفت.

در راستای سرمایه‌گذاری اخیر فورد در مکزیک، مدیران این شرکت اطمینان دادند که احداث خط تولید جدید محصولات این شرکت در همسایه جنوبی، روی کارکنان این خودروساز بزرگ آمریکایی که در حال حاضر تعداد آنها به 25 هزار نفر می‌رسد اثرگذار نخواهد بود. گفتنی است اقدام اخیر فورد انتقاد برخی چهره‌های سیاسی محافظه‌کار در آمریکا نظیر دونالد ترامپ نامزد جنجالی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آتی در این کشور را به دنبال داشته و او از نقش رو به گسترش مکزیک در صنعت خودروسازی آمریکای شمالی ابراز نگرانی کرده است.

در پاسخ به انتقادات مطرح شده، «جو هاینریش» مدیرعامل شرکت فورد در آمریکا اعلام کرد: «ما یک شرکت بزرگ و پرافتخار آمریکایی هستیم و شبکه جهانی تولید محصولات مان را هرکجا که برای ما از سودآوری بیشتری برخوردار باشد گسترش خواهیم داد.»منتقدان اقدام اخیر فورد معتقدند سرمایه‌گذاری این خودروساز آمریکایی در مکزیک شغل‌هایی را که می‌تواند در آمریکا ایجاد شود از شهروندان آن دریغ می‌کند. این در حالی که شرکت فورد اخیرا اعلام کرده براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قصد دارد در سال 2018 خط تولید مدل‌های «Focus» و « C – Max» در میشیگان را تعطیل کند.

این خبر در حالی از سوی فورد منتشر شده که مدیرعامل آن در رابطه با مدل‌های جایگزین یا هرگونه برنامه احتمالی این شرکت برای استفاده از ظرفیت خط تولید مذکور اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.عدم تمایل فورد به ارائه جزییات برنامه خود برای خط تولید میشیگان این شرکت سبب شده تا کارشناسان و تحلیلگران حوزه خودرو از قصد مدیران فورد برای انتقال مدل «Focus » به خط تولید جدید آن در مکزیک پرده بردارند.

از سوی دیگر کارشناسان معتقدند اقدام شرکت فورد برای انتقال خط تولید خودروهای کوچک خود به مکزیک، عدم وجود تقاضای مناسب در بازار و پایین بودن سود خودروهای این سگمنت است، چرا که مشتریان این روزها به خرید SUV و کراس اوورها اقبال بیشتری نشان داده و از مدل‌های کوچک استقبال چندانی به عمل نمی‌آورند. با وجود عدم انتشار هرگونه خبر رسمی از سوی شرکت فورد، به نظر می‌رسد پس از پایان تولید مدل  « Focus» در خط تولید میشیگان، فورد تولید یک پیکاپ و دست کم یک SUV را در این سایت آغاز کند.

شما می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت خوردوهای وارداتی به سرویس قیمت روز فرصت امروز مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید