دوشنبه, 19 بهمن 1394 - 12:58

نشست عبداللهیان با گودرزی و کفاشیان

نشست مشترک معاون عربی، آفریقایی وزارت امورخارجه با وزیر ورزش، رؤسای فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و نمایندگان باشگاه‌های حاضر در لیگ‌ قهرمانان آسیا برگزار شد. به گزارش تسنیم، بعدازظهر دیروز در محل دفتر وزیر ورزش و جوانان نشست مشترکی بین حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی، آفریقایی وزارت امور خارجه و دو نفر از کارشناسان این وزارتخانه با محمود گودرزی، وزیر ورزش، علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ و مدیران عامل باشگاه‌های تراکتورسازی، سپاهان و نفت تهران درباره مناقشه‌ اخیری که بین فدراسیون‌های فوتبال عربستان و ایران به وجود آمد، برگزار شد.

حاضران در این جلسه به موضع واحدی درباره اقدامات اخیر فدراسیون فوتبال عربستان درباره بازی‌نکردن تیم‌های عربستانی با ایرانی در رقابت‌های لیگ ‌قهرمانان آسیا در خاک ایران و تصمیم اخیر AFC دراین‌باره رسیدند و تأکید کردند مسابقات باید در ایران برگزار شود. همچنین کناره‌گیری از لیگ ‌قهرمانان کاملا منتفی شد.

75856457457457458458458468464695695

مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ پس از این جلسه گفت: «طبق آنچه وزیر ورزش اعلام کرد مقرر شد با تمام نهادهای بین‌المللی نظیر AFC، فیفا و شورای المپیک آسیا مکاتبه و تأکید شود مسائل سیاسی به هیچ‌وجه نباید وارد ورزش شود. در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که خروج از بازی‌ها و کناره‌گیری از لیگ ‌قهرمانان آسیا به‌هیچ‌وجه در سیاست کاری ما نباشد و تمام مکاتبات و ظرفیت‌ها در این جهت باشد که مسابقات در داخل ایران برگزار شود. فیفا، دخالت سیاست را در ورزش منع کرده و ما می‌توانیم با استفاده از این موضوع و مکاتبات انجام‌شده جلوی شیطنت عربستانی‌ها را بگیریم».

کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران و عربستان تا ٢٥ اسفند فرصت داده تا با هم به تفاهم برسند وگرنه بازی‌های متقابل نمایندگان دو کشور در زمین بی‌طرف برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید