سه شنبه, 10 دی 1398 - 07:59

زنجیره اعتماد، کامل می شود

بانک پاسارگاد با گشایش اعتبار اسنادی داخلی، زنجیره اعتماد را در معاملات تجاری و اقتصادی کامل کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، اعتبار اسناد داخلی، یک ابزار بانکی کارآمد برای تسهیل مبادلات تجاری و نوعی شيوه پرداخت از طریق سیستم بانکی کشور است. در این روش بانک گشایش کننده بنا به درخواست متقاضی (خريدار يا کارفرما) به صورت قطعی و برگشت ناپذير متعهد مي شود که در قبال تحويل کالا يا ارائه خدمت از سوی ذي نفع (فروشنده يا پيمانکار) به متقاضی و ارائه اسناد آن به بانک تعيين شده، وجه آن کالا يا خدمات را در سررسيد توافق شده به ذي نفع پرداخت کند. پرداخت وجه به شرطی صورت خواهد گرفت که ذي نفع به تعهدات خود عمل کرده باشد.

براساس این خبر، بانک پاسارگاد با ارائه خدمات گشایش اعتبار اسنادی داخلی، ضمن اعتمادسازی میان طرفین قرارداد، کلیه شرایط لازم برای انجام معامله بدون ریسک را برای خریداران و فروشندگان داخلی فراهم می کند. خریداران با استفاده از این خدمات می توانند از مزایایی نظیر تأمین کالا یا مواد اولیه با حداقل نقدینگی، دریافت اعتبار با کارمزد کمتر از تسهیلات و پرداخت وجه به فروشنده بعد از اجرای کامل تعهدات توسط ایشان برخوردار شوند. همچنین فروشندگان نیز ضمن اعتماد به خریداران از دریافت کامل مبلغ قرارداد فروش اطمینان حاصل می کنند.

تسهیل مبادلات تجاری، انعطاف پذیری با نیاز مشتری، کارمزد گشایش به مراتب کمتر از سود تسهیلات، اطمینان از پرداخت وجه و توجه به کیفیت کالای مورد معامله از مزایای گشایش اعتبار اسنادی داخلی است.

شعبه های بانک پاسارگاد، مرکز مشاوره و اطلاع رسانی به شماره 82890 و همچنین سامانه ارتباط با مشتریان در سایت بانک پاسارگاد به آدرس www.bpi.ir آماده ارائه اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سؤالات هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید