پنج شنبه, 23 خرداد 1398 - 11:00

در مطالب پیشین به 91 راهکار مدیریت زمان برای افزایش بهره‎وری در کار اشاره کردیم و حال به ادامه آنها می‎پردازیم.

92-مهارت کار تیمی را فرا گیرید

از دیگر عواملی که باعث می شود تا با معضل کمبود زمان مواجه شوید، تمایل به انجام فردی کارها است. این امر در حالی است که یک تیم تنها زمانی معنا پیدا خواهد تمامی افراد با یکدیگر تعامل داشته باشند. به همین خاطر از انجام کارها به صورت گروهی غافل نشوید.

مدیریت زمان و کار

93-همه چیز را تا حد امکان ساده کنید

انجام یک پروژه بزرگ ممکن است اقدامی بسیار سخت تلقی شود، با این حال در صورتی که آن را به موارد کوچک تر تقسیم کنید، این امر باعث خواهد شد تا انجام آن ساده تر به نظر برسد. به همین خاطر نیز لازم است تا همواره به دنبال راهکارهایی برای انجام راهکارهای خود باشید.

مطلب مرتبط: 101 راهکار مدیریت زمان برای افزایش بهره وری در کار (11)

94-برای انجام کارها مهلت تعیین کنید

تعیین مهلت یک راهکار عالی برای عدم بیخیال شدن از یک کار و به تعویق انداختن طولانی مدت آن است. به همین خاطر یک محدوده زمانی مشخصی را تعیین کنید تا در صورت عدم انجام کار در زمان اصلی، به پایان رساندن آن بیش از حد طولانی نشود.

95-از قدرت تجسم استفاده کنید

روانشناس ها امروزه اثبات کرده اند که ذهن هرآن-چیزی را که بتواند تصور کند، قدرت انجام آن را ایجاد خواهد کرد. به همین خاطر توصیه می شود تا همواره پایان هر کاری را در ذهن خود تصور کنید تا انجام کارها آسان تر شود.

96-در کمالگرایی افراط نداشته باشید

اگرچه کمالگرایی امری مطلوب محسوب می شود، با این حال برخی از افراد در رابطه با آن حالتی وسواسی را داشته و این امر باعث می شود تا انجام کارها بیش از حد طولانی شود به همین خاطر لازم است تا یک استاندارد منطقی برای خود تعیین کرده و در صورت نیاز برای درمان وسواس خود به روانپزشک مراجعه کنید.

97-یک مربی برای خود پیدا کنید

یک فرد خبره در زمینه برنامه‎ریزی و مدیریت زمان، می تواند شما را در بهترین مسیر ممکن قرار دهد. به همین خاطر الزامی وجود ندارد که همه کارها در این زمینه را به تنهایی انجام دهید.

98-مهارت های خود را ارتقا دهید

یادگیری یک مهارت و یا به روز کردن آن از جمله راهکارهایی است که به انجام سریع تر کارها کمک خواهد کرد. به همین خاطر لازم است تا در این رابطه برنامه ای داشته باشید.

99-مهارت حل مسئله را در خود افزایش دهید

این امر که یاد بگیرید که با مشکلات درگیر نشده و به جای پاک کردن صورت مسئله، آن را برطرف کنید. از دیگر مهارت ها و الزاماتی است که به بهبود وضعیت شما کمک بسیاری خواهد کرد. امروزه کتاب ها، سخنرانی ها و مقالات متعددی در این رابطه منتشر شده که می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی برای شما باشد.

مطلب مرتبط: 101 راهکار مدیریت زمان برای افزایش بهره‎وری در کار(10)

100-ارتباطات خود را هرس کنید

بسیاری از افراد تنها آرامش شما را مختل کرده و معاشرت با آنها تنها دردسر را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر لازم است تا ضمن شناسایی آنها، رفت و آمد خود را با آنها تا حد امکان کاهش دهید.

101-از پاداش دادن به خود غافل نشوید

بهترین منتقد هر فرد، خود او است. این امر حتی در زمینه پاداش‎دهی نیز صادق بوده و به همین خاطر لازم است تا برای هر اقدام مثبت خود جایزه-ای را تعیین کرده و با آن روحیه خود را افزایش دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی