دوشنبه, ۳ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Mon, 25 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

با توجه به افزایش نگرانی ها پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، این بار مکزیک و اتحادیه اروپا مذاکرات تجارت آزاد را تسریع می بخشند.

به گفته خبرگزاری فرانسه (AFP) به دنبال موج تهدیدات سیاست حمایتی دونالد ترامپ، مکزیک و اتحادیه اروپا مذاکرات تجارت آزاد را سرعت می بخشند. همچنین مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا به همراه وزیر اقتصاد مکزیک در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که در حال حاضر شاهد آن هستیم که نگرانی ها در مورد سیاست حمایتی آمریکا در سرتا سر جهان روبه افزایش است.

ترامپ، آلمان را که قدرتمندترین کشور اتحادیه اروپا است، متهم به دستکاری یورو برای سود بردن از منافع صادرات محور خود به هزینه آمریکا کرده است. به گفته تحلیلگران اقتصادی با عملیاتی کردن این مذاکرات، مکزیک به دنبال نشان دادن آن است که بتواند با دیگر شرکای خود به توافق برسد.

این در حالی است که مکزیک چندین بار توسط دونالد ترامپ هدف قرار گرفته و رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که ایالات متحده در اولویت اول او قرار دارد و در مورد توافقنامه تجارت «نفتا» هم از نو مذاکره خواهد کرد، ضمن اینکه دستور ساخت دیوار مرزی بین مکزیک و آمریکا را برای جلوگیری از مهاجران به داخل خاک ایالات متحده داده است.

منبع : BFMtv
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/rP6qtaWA
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه