چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

اینستاگرام در ابتدای راه اندازی اش تنها یک اپلیکیشن موبایلی معمولی بود، با تعداد انگشت شماری کاربر که عکس های سگ و گربه های شان را در آن به اشتراک می گذاشتند، اما اکنون با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال که علاوه بر به اشتراک گذاری عکس ، با هم بحث و تبادل نظر نیز می کنند. اینستاگرام به یکی از پلتفرم های پیشتاز در میان شبکه های اجتماعی تبدیل شده و زمینه مناسبی برای تبلیغات و آگهی رسانی کسب وکارها ایجاد کرده است. حال اگر مایلید درباره ۱۰ نکته خیلی مهم برای موفقیت تبلیغات  در اینستاگرام بدانید، مقاله زیر را به نقل از chetor بخوانید.

براساس مطالعه ای که توسط سایت «ای مارکتر»  (emarketer) انجام شده است، تا سال ۲۰۱۷ درآمد تبلیغات اینستاگرامی در جهان، تا بیش از ۲.۵ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت، این یعنی بیش از ۱۰ درصد کل درآمد تبلیغاتی فیس بوک!

این یک واقعیت تأثیرگذار است زیرا رشد و توسعه اینستاگرام برای اهداف کسب وکار شما نیز بسیار بااهمیت است. پس بی معطلی، ۱۰ نکته تبلیغات اینستاگرامی را به شما می گوییم که اگر به دقت آنها را دنبال کنید، می توانند به شما کمک کنند تا بازگشت سرمایه ای داشته باشید که پیش از این حتی تصورش را هم نمی کردید.

قالب های تبلیغات اینستاگرامی

پیش از پرداختن به این نکات (یا از دید من،  قوانین!)، بگذارید نگاهی به اصول اولیه تبلیغات اینستاگرامی بیندازیم.

تبلیغات عکسی

صاحبان کسب وکارها می توانند از طریق تصویرسازی های زیبا خودشان را معرفی کنند. برای اینکه کاری کنید افراد دید متفاوتی نسبت به برند شما پیدا کنند یا برای اینکه اقدامی انجام دهند، اینستاگرام محیطی تمیز، ساده، زیبا و خلاقانه در اختیار شما می گذارد.

تبلیغات ویدئویی

تبلیغات ویدئویی نیز همان کیفیت بصری همه جانبه  را دارند که تبلیغات تصویری در اینستاگرام دارند و علاوه بر این شما قابلیت های جلوه های تصویری، صدا و حرکت را نیز در اختیار دارید. در حال حاضر می توانید ویدئوهایی به مدت یک دقیقه و در قالب  «landscape» (افقی) به اشتراک بگذارید.

تبلیغات چرخشی

تبلیغات چرخشی یک لایه از تبلیغات تصویری، عمیق تر هستند. افراد می توانند با کشیدن انگشت به طرفین روی این نوع آگهی ها، عکس های بیشتری ببینند و با لمس یک دکمه  به وب سایتی بروند و اطلاعات بیشتری کسب کنند.

۱۰ نکته برای موفقیت در تبلیغات اینستاگرامی

در تجارت و کسب وکار هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد، اما کارهایی هست که با انجام آنها می توانید شانس موفقیت تان را افزایش دهید. درک و به کارگیری موارد ده گانه زیر احتمال رشد برندسازی کسب وکار شما را از طریق تبلیغات اینستاگرامی افزایش می دهد. در ادامه، نکاتی را خواهید خواند که باید تمرکزتان را روی آنها بگذارید.

۱- عکس های قوی و طبیعی

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاری عکس است و به همین دلیل بر پایه مسائل بصری بنا نهاده شده است. تنها موردی که میان همه حساب های کاربری موفق و محبوب در اینستاگرام مشترک است، عکس های خارق العاده شان است.

به منظور اینکه تبلیغات اینستاگرامی تان به افزایش فروش، یادآوری تبلیغات و شهرت برند شما منجر شود، استفاده از عکس هایی با کیفیت بالا یک ضرورت است. در کنار اینکه عکس ها باید چیزی بیش از یک عکس «معمولی و محو» باشند، باید طبیعی و اینستاگرامی نیز به نظر برسند تا افراد صرفا به خاطر تبلیغاتی بودن شان، آنها را رد نکنند.

شرکت غذایی «فیلادلفیا» (Philadelphia) با به اشتراک گذاری عکسی که هم خیال انگیز بود و هم اشتها را تحریک می کرد، افزایش فروشی ۴۱درصدی را مشاهده کرده است.

عکس هایی که طوری با پست های دیگر ترکیب می شوند که گویا «یکی از پست های خود آنها» هستند، باعث می شوند که کمپین تبلیغاتی تان طبیعی جلوه کند. بنابراین کاربران اینستاگرام به جای اینکه با سرعت نور از روی عکس های  شما عبور کنند، با دقت تماشای شان خواهند کرد.

۲- از برندینگ بکاهید

همانطور که قبلا اشاره شد، عکس های تان باید فوق العاده باشند، به طوری که بخشی از سایر عکس ها به نظر بیایند. همچنین پست های تان نباید به بازدیدکنندگان این حس را منتقل کنند که دارید مستقیما چیزی را به آنها می فروشید.

با اینکه قرار دادن لوگوی  برندتان روی عکس ها بسیار وسوسه انگیز است، نباید اجازه دهید که برندتان روی عکس سایه بیندازد، بلکه عناصر خلاقانه عکس تان باید برند یا محصول تان را معرفی کنند.

سونی در یکی از پست هایش، برندسازی کمتری نسبت به سایر پست های اینستاگرامی  آنها داشت. حالا ببینیم نتیجه چطور بود؟ ۴۳ رتبه ترفیع در یادآوری تبلیغات، شش رتبه ترفیع در آگاهی از محصول و شش رتبه ترفیع در پیام رسانی.  

«نانیگانز»، که یک شرکت پیشرو در تکنولوژی تبلیغات است، در پستی در سایت «مارکتینگ لند»  (Marketing Land) نوشته است: «اگر قصد دارید لوگوی تان را در تبلیغات تان بگنجانید، این کار را ماهرانه انجام دهید. در غیر این صورت، یک عنصر سمبولیک یا یک رنگ شاخص برای برندسازی به یادماندنی، اما نه خیلی غالب، برای برندتان انتخاب کنید.»

۳- هرچه نوشته درون عکس  کمتر باشد، بهتر است.

این موضوع باید تا حالا روشن شده باشد، اما هرچه تبلیغات شما مانند یک پست واقعی به نظر برسد، احتمال اینکه بازگشت سرمایه   ای، بیش از حد متوسط را مشاهده کنید، افزایش خواهد یافت.

اینستاگرام کلا بر پایه عکاسی است. پس به آن به چشم شبکه ای اجتماعی برای هنر نگاه کنید. اگر به ۱۰ حساب کاربری برتر اینستاگرام در سال ۲۰۱۵ سر بزنید (البته نه آنهایی که متعلق به افراد مشهور است)، خواهید دید که به ندرت متنی در آنها وجود دارد و تنها درون تعداد اندکی از آنها لوگو مشاهده می شود.

قانون محدودیت ۲۰ درصدی متن های درون هر عکس که در تبلیغات فیس بوکی وجود دارد، در اینستاگرام اعمال نمی شود. به این دلیل که اینستاگرام می داند که عکس هایی که با نوشته پر شده اند، بازدیدکنندگان زیادی نخواهند داشت. بگذارید این گونه بگوییم: «این یک قانون نانوشته است.»

شرکت «ایزی کانوس پرینتس» (Easy Canvas Prints) که یک شرکت تجارت الکترونیک در آمریکاست و عکس ها را به پرینت های سفارشی تبدیل می کند، از تبلیغات اینستاگرامی اش به طور شگفت آوری نتایج مثبت به دست آورده است؛ ۵۵درصد هزینه اکتساب پایین تر و ۳.۱۹ بازگشت از هزینه تبلیغات (بیش از ۳۰۰درصد بازگشت سرمایه)، به نظر شما چطور است؟!

۴- کوتاه بنویسید

می دانیم که مصرف کنندگان و کاربران شبکه های اجتماعی تنها برای مدت زمان کوتاهی به هر چیزی توجه می کنند. کار شبکه های اجتماعی رساندن مقدار ثابتی خبر و شایعه به کاربران با کمترین نیاز به مطالعه است و اینستاگرام از این قضیه مستثنی نیست، حتی می توان گفت اینستاگرام مکانی است که کاربران آن کمترین تمایل را به «خواندن» دارند.

همانطور که تصاویرتان نباید خیلی نوشته داشته باشند، متن همراه عکس یا همان «کپشن » نیز نباید «قصه حسین کُرد شبستری» را تعریف کند. یادتان باشد «هر چه کمتر، بهتر». در فیس بوک، طول ایده آل هر پست ۴۰ کاراکتر است. کپشن های اینستاگرامی هم باید در همین حدود باشد و نباید از حدود ۴۰ کاراکتر بیشتر باشند.

۵- تبلیغات آزمایشی انجام دهید

یکی از عواملی که باعث شده است اینستاگرام به چنین پلتفرم مناسبی برای کسب وکار تبدیل شود، این است که فیس بوک عاقلانه تصمیم گرفت اینستاگرام را به روند تبلیغاتی ساده و مؤثر خودش اضافه کند.

شکی نیست که داشتن توانایی هدفمندسازی و همان خلاقیتی که قبلا برای تان موفقیت کسب کرده است، عدم قطعیت مرتبط با شروع به کار یک کانال جدید را نیز کاهش می دهد.

بعضی صاحبان کسب وکارها ممکن است فرض کنند که می توانند کارهای موفق قبلی شان را کپی و تکرار کنند. این کار ممکن است گاهی جواب بدهد، اما بهتر است پیش از اینکه پول تان را خرج دستیابی به تمام مخاطبان تان کنید، ابتدا تبلیغات تان را امتحان کنید.

شما باید بفهمید که مخاطبان تان در اینستاگرام چه مواردی را می پسندند و دوست دارند و چه مواردی را نادیده می گیرند. حتی اگر همان مخاطبان جوان فیس بوکی تان را دارید، تضمینی نیست که همان کارهای سابق در اینستاگرام هم جواب دهند. چند کمپین کوچک راه بیندازید تا بهتر متوجه شوید که چه عواملی، واکنش های مثبتی در پی دارند.

۶- اینستاگرام، فیس بوک نیست

درست است که اینستاگرام متعلق به فیس بوک است و تجمیع تبلیغات میان فیس بوک و اینستاگرام یکپارچه است، اما این به آن معنا نیست که از نقطه نظر تبلیغات، این دو شبکه اجتماعی کاملا یکسان هستند، بلکه از لحاظ جمعیت شناسی و رفتارشناسی کابران شان بسیار متفاوتند.

جمعیت شناسی

پایه جمعیتی اینستاگرام جوان تر از فیس بوک است. در میان کاربران اینترنتی ۲۸درصدشان در اینستاگرام فعال هستند. نکته مهم این است که زنان بخش وسیعی از کاربران اینستاگرام هستند و نوجوانان نیز بخش عمده ای از مخاطبان آن را تشکیل می دهند.

در فیس بوک نیز زنان بیش از مردان حضور دارند و گرو ه های سنی عمده آن بین ۱۸ تا ۲۹ سال و ۳۰ تا ۴۹ سال است، اما مهم ترین تفاوت آنها این است که فیس بوک افراد مسن تر (۵۰ تا ۶۴ سال و بالای ۶۵ سال) را بیشتر از اینستاگرام جذب کرده است.

رفتارشناسی کاربران

ریشه تفاوت رفتار در این دو شبکه اجتماعی، در واقع مرتبط با ماهیت هر کدام از آنها است؛ اینستاگرام روی عکس ها و ویدئوها تمرکز دارد، درحالی که محتوایی که در فیس بوک به اشتراک گذاشته می شود، از نظر نوع قالب ، ترکیبی تر و گسترده تر است.

آنچه واقعا باید بدانید و از آن سود ببرید، در زیر آمده است.

- احتمال وابستگی افراد به یک برند در اینستاگرام دوبرابر بیشتر است.

- اینستاگرام به ازای هر فالوور (دنبال کننده)، ۵۸بار بیشتر از فیس بوک وابستگی و فعالیت به همراه دارد.

نکته: شما می توانید از قابلیت های تبلیغاتی فیس بوک نیز استفاده کنید، اما بدانید که چگونه آن را شخصی سازی و بهینه سازی کنید تا بیشترین وابستگی را داشته باشید.

۷- باید دکمه ای برای ادامه کار تعبیه کنید

پست های اینستاگرامی که پست های تبلیغاتی نیستند، جایی برای کلیک کردن و ادامه دادن ندارند و همانطور که می دانید تنها لینکی که می توان روی آن کلیک کرد، در قسمت Bio  (اطلاعات شخصی صاحب پروفایل) است.

اگر شما جزو ۵۰۰ شرکت برتر دنیا نباشید، همانقدر که آگاهی از برند مهم است، احتمالا علاقه مندید که نتایجی واقعی از تبلیغات تان ببینید (فروش، تولید پیش رو و…). با تبلیغات اینستاگرامی، می توانید دکمه های فراخوان (Call To Action-CTA) اضافه کنید تا از شر جمله تکراری «لینک در بیو» خلاص شوید.

CTAهای مختلفی در اینستاگرام موجود هستند مانند Shop Now، Book Now، Learn More، Sign Up، Download، Watch Now، Contact Us و Apply Now.

۸- با صفحات فرود غیرواکنش گرا  (unresponsive) مخاطب را ناامید نکنید

هیچ چیز به اندازه یک صفحه فرود غیرواکنش گرا نرخ تبدیل یک آگهی را کاهش نمی دهد. فرض کنید که یک تبلیغ خیلی خوب ساخته اید که مورد توجه واقع شده است، اما با دسترسی به یک صفحه فرود نامناسب برای موبایل، همه آن صفحه را می بندند.

دیدن یک صفحه غیرواکنش گرا روی موبایل مانند این است که به سینما بروید و ببینید در بوفه آن نوشابه یا پاپ کورن پیدا نمی شود. این یک تجربه بد برای مشتریان است که به هر قیمتی شده باید از آن جلوگیری کرد.

اینستاگرام یک اپلیکیشن موبایلی است. هر فردی که روی CTA شما کلیک می کند، انتظار دارد که به یک صفحه موبایل پسند برسد، پس ناامیدشان نکنید.

۹- از هشتگ ها استفاده کنید

یکی دیگر از تفاوت های اینستاگرام و فیس بوک  «هشتگ ها» هستند. درحالی که «هشتگ ها» در فیس بوک چندان برجسته و مورد توجه نیستند، در اینستاگرام عکس این قضیه صادق است. همانطور که در نکته اول گفته شد، تبلیغات اینستاگرامی شما باید مانند بخشی از جریان طبیعی پست های اینستاگرامی به نظر برسد. پس هشتگ ها را به پست های تان اضافه کنید. 

«هشتگ  گذاری» یک ضرورت است و طبق پژوهشی که توسط سایت تِرک ماون (TrackMaven)  انجام شده است، پست هایی با ۱۱ هشتگ، بیشترین تبادلات را داشته اند.

علاوه بر استفاده از چند هشتگ، توجه کنید که حتما از واژه های صحیح استفاده کنید. به یاد داشته باشید که کمیت همه چیز نیست و باید کیفیت را نیز به حساب آورید.

فهرستی از منابعی برای یافتن هشتگ های مناسب را در ادامه می بینید.

- Websta

- Hashtagify

- Keyhole

- org

یکی از آگهی های بانک چندملیتی Scotiabank، یکی از چندین تبلیغی بود که از کاربران خواسته بود که چند مورد را در یک فیلم تشخیص دهند. این کمپین از هشتگ معروف  «ThingsOrganizedNeatly»  استفاده کرده بود  (هشتگ به عکس مرتبط بود).

در انتهای این کمپین، اینستاگرام ۲۰ رتبه افزایش در یادآوری تبلیغات و شش رتبه افزایش در آگاهی از برند را برای Scotiabank گزارش کرد.

۱۰- در اسرع وقت به استفاده از محتواهای تولید شده توسط کاربران روی بیاورید

«اعتماد» واژه مهمی است و تنها موردی است که شما به آن نیاز دارید تا بفهمید که آیا تبلیغات تان منبعی پایدار و بلندمدت برای رشد و توسعه کسب وکارتان است یا نه.

احتمالا فکر می کنید که چگونه می توانید با استفاده از تبلیغات تان اعتماد ایجاد کنید. محتواهای تولید شده توسط کاربران دقیقا راهی است که می توانید از طریق آن اعتماد ایجاد کنید و به فروش بیشتر برسید.

همانطور که از داده ها می توان دریافت، دو قالب تبلیغاتی که بیشترین اعتماد را جلب می کنند،  «توصیه های آشنایان» و «نظرات آنلاین مصرف کنندگان» است. با انتشار عکس های مشتریان تان می توانید از هر دو این روش ها بیشترین بهره را ببرید.

محتواهای تولید شده توسط کاربران نه تنها برای جلب اعتماد مناسب هستند، بلکه این نوع عکس ها معمولا شاخص های نکات یک تا سه این مقاله را نیز دارند. به این صورت شما با استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران تان، چهار نکته از این فهرست را به سادگی رعایت کرده اید.

حالا زمان شروع تبلیغات در اینستاگرام فرارسیده است. همین حالا زمان نخستین تبلیغ اینستاگرامی  شما است. بهانه هایی مانند «من فیس بوک را بیشتر دوست دارم» یا «از امتحان کردن یک محیط جدید می ترسم» را دور بریزید. تبلیغات اینستاگرامی همه گیرتر شده اند و اینستاگرام نیز مدام در حال رشد و توسعه است. پس همین الان زمان آن است که به این شبکه اجتماعی بپیوندید.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/xQgez1Oq
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه