شنبه, 22 مهر 1396 - 15:05

تا به حال مقالات مختلفی در رابطه با بهبود بازاریابی و فروش ارائه داده ام که دارای نکاتی برای انجام بازاریابی بهتر و مؤثرتر بوده است. در واقع بازاریابی اینترنتی آنقدر وسیع و گسترده است که مقالات بیشماری همه روزه در رابطه با آن مطرح می شود. این مقاله نیز به نکات افزایش درآمد اینترنتی اشاره می کند که براساس یک تحقیق همه جانبه توسط غول های بازاریابی دنیا به دست آمده است.

بیش از این شما را در انتظار نمی گذارم، پس بدون هیچ مقدمه اضافه ای با هم این نکات را مرور می کنیم.

شناخت مخاطب هدف

تقریبا در تمامی مقالات بازاریابی این نکته به صورت متوالی تکرار شده است و همانطور که می دانید مهم ترین نکته در بازاریابی اینترنتی نیز است. در این مرحله شما باید مخاطبان کسب و کار خود و رفتار خرید آنها را شناسایی کنید، کلمات کلیدی مهم و محبوب درکسب و کار خود را بیابید، تشخیص دهید که مخاطبان هدف چه انتظاری از شما دارند و از چه نوع محتوا و محصول یا سرویسی استقبال می کنند. در واقع اگر به این مرحله توجه نکنید، کسب و کار شما در همان ابتدای راه شکست خواهد خورد و دیگر به درآمدی نخواهید رسید.

حفظ سادگی

حفظ سادگی در تمامی مراحل جست وجو، انتخاب و خرید بسیار با اهمیت و ضروری است. در واقع باید وب سایت شما بتواند بهترین و ساده ترین تجربه کاربری ممکن را ارائه بدهد. به عبارت دیگر، پیچیدگی در هر یک از مراحل فوق باعث می شود که کاربر دیگر به انجام خرید از شما راغب نباشد و همین مسئله باعث کاهش درآمد و ایجاد چالش می شود.

اجازه نوشتن نظرات و بررسی توسط خریداران

یکی از بهترین راه های تشویق مشتری جهت انجام خرید، نظرات خریداران قبلی محصول یا سرویس است. در واقع مشتری اعتماد بیشتری به نظرات و بررسی های خریداران دارد و به آنها توجه بیشتری می کند، بنابراین اجازه دهید مشتریان نظرات و بررسی های خود را در سایت شما قرار دهند. این کار باعث می شود بتوانید مشتری بیشتری جذب کنید و در افزایش درآمد به موفقیت برسید.

تولید محتوا

ایجاد محتوا در رابطه با محصول یا سرویس و انتشار آن در بلاگ بسیار مفید و مؤثر است، بنابراین در مورد محصول یا سرویس خود پست های متنوعی منتشر کنید و آنها را از ابعاد گوناگون مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. همچنین می توانید پست هایی در رابطه با سوالات و نظراتی که مشتریان در رابطه با محصول یا سرویس دارند منتشر کنید و به وسیله آن به سوالات پاسخ دهید. هر چه محتوای تولیدی شما اطلاعات بیشتری در رابطه با محصول به مخاطبان ارائه دهد، شانس شما برای افزایش فروش محصول یا سرویس بیشتر می شود.

استفاده از تأثیرگذاران

افراد تأثیرگذار در هر صنعتی نقشی اساسی در میزان موفقیت کسب و کار بازی می کنند. بنابراین شما باید بتوانید با این افراد ارتباط و تعامل بسیار خوب و محکمی همراه با درجه اعتماد بالا برقرار کنید، زیرا به دلیل نفوذ بالایی که این افراد دارند در تصمیم گیری کاربران بسیار تأثیرگذار خواهند بود. افراد تأثیرگذار می توانند افراد فعال در شبکه های اجتماعی، روزنامه نگاران و وب سایت های تخصصی و منتقد در حوزه فعالیت شما باشند. می توانید از به اشتراک گذاری محتوای با کیفیت، درخواست بررسی محصول یا سرویس خود، مشاوره گرفتن و مواردی مثل آن برای برقراری تعامل با این افراد استفاده کنید. همچنین برقراری تعامل با افراد تأثیرگذار در صنعت کسب و کار شما باعث می شود که بتوانید مخاطبان مرتبط بیشتری را برای خود به دست بیاورید و ترافیک سایت را هدفمندتر کنید.

آزادی عمل دادن به روابط عمومی

دادن آزادی عمل و اختیار به بخش روابط عمومی باعث می شود که این بخش بتواند از خلاقیت و طنز در انتشار پست ها در رسانه های اجتماعی استفاده کند. این روش باعث می شود که پست های جذاب تری برای مخاطب منتشر شود و او به تعامل و ارتباط با برند شما ترغیب شود. همین امر در نهایت باعث افزایش ترافیک سایت می شود و شانس شما در افزایش درآمد کسب و کار اینترنتی بیشتر خواهد شد.

ارائه خدمات برجسته به مشتریان

مشتریان انتظار دارند که قبل از خرید حس امنیت از طرف برند به آنها داده شود. باید به آنها تضمین بدهید که اگر از محصول یا سرویس شما راضی نبودند، پول را به آنها باز خواهید گرداند. بهترین کار آن است که از این دسته از کاربران درخواست کنید تجربه و انتقاد خود را در سایت منعکس کنند. این مسئله کمک می کند که باوجود نداشتن رضایت نسبت به محصول و سرویس، ارتباط مخاطب با برند شما حفظ شود و بتوانید اعتماد او را جلب کنید.

حفظ ارتباط با مشتری

لیستی از مشتریان قبلی و بالقوه خود تهیه کنید تا همیشه بتوانید با آنها در ارتباط باشید و پیشنهادات جدید و ویژه ارائه بدهید. این مسئله کمک می کند بتوانید در فرآیند حفظ مشتری نیز موفق باشید. علاوه بر آن می توانید با حفظ ارتباط با آنها نظرات شان را در رابطه با محصولات و سرویس ها جویا شوید تا در راستای بهبود آنها به کار بگیرید.

در این مقاله نکات کلیدی افزایش درآمد اینترنتی و بهبود کسب و کار مطرح شد. از شما دوستان عزیزم خواهش می کنم که به این موارد توجه ویژه ای داشته باشید تا بتوانید در بهبود وضعیت درآمد خود بیش از پیش به موفقیت برسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید