دوشنبه, ۷ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 27 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

اگر کارمند یک شرکت دولتی یا خصوصی باشید، احتمالا تا به حال چندین بار فکر اینکه کسب وکار مستقلی برای خودتان راه بیندازید ذهن تان را مشغول کرده است. هرچه سن بالاتر می رود، انگیزه راه اندازی یک کسب وکار کوچک ولی مستقل قوی تر خواهد شد. بسیاری از افراد گمان می کنند صرفاً با بیشتر کار کردن می توان موفقیت یا به عبارت سر راست تر پول بیشتر به دست آورد. در این ایده من، استیو سیبُلد، با تجربه ای که در این چند سال کسب کرده ام، قصد دارم راهکارهای دیگری برای کسب موفقیت در عرصه کسب وکار به شما معرفی کنم.

نکته نخست که پیش از پرداختن به پیشنهادهای اصلی باید مدنظر داشت،اهمیت راه اندازی کسب وکار مستقل است. در واقع مادامی که برای دیگران کار کنید، شاید حقوق مناسبی هم دریافت کنید، آزادی عمل تان محدود خواهد بود. اگر می خواهید توانایی های خود را به صورت کامل در دنیای کسب وکار عملی سازید، باید از داشته های هرچند کوچک تان کمک بگیرید.

نخستین کاری که می توان در کنار یک کار تمام وقت پیش برد، مشاور محلی مشاغل است. این کار در صورتی که شما تجربه فعالیت در زمینه هایی نظیر نجاری، سوپرمارکت و خدمات حمل ونقل را داشته باشد، می تواند گزینه مناسبی باشد. در چنین کاری نیاز نیست حتماً به صورت مستقیم با مخاطب ارتباط برقرار کنید بلکه از طریق ایمیل و سایر پیام رسان های دیجیتالی نیز امکان پیشبرد اهداف وجود دارد. چنین شغلی اگرچه زمان اندکی را از شما می گیرد، در صورت پیگیری اصولی و در اختیار داشتن تجربه کافی موفقیت بزرگی برای تان به همراه خواهد داشت.

پیشنهاد بعدی اندکی وقت گیرتر اما به مراتب در دسترس تر است. اگر شما از آن دسته آدم های فنی هستید که همه امور منزل تان را شخصاً انجام می دهید، به کارگیری توانایی های تان در قالب یک کار پاره وقت مطلوب به نظر می رسد. تنها کاری که باید انجام دهید انجام تبلیغات صحیح است. البته نیازی به صرف هزینه آنچنانی وجود ندارد، بلکه تنها باید در فضای مجازی و نهایتاً محیط اطراف شهر پلاکاردهایی را نصب کنید.

سومین توصیه ای که می خواهم ارائه کنم، بیشتر مناسب قشر جوان است. در واقع جوانان امروزی اغلب آنقدر با کامپیوتر سروکار دارند که مهارت های مناسبی در این زمینه کسب می کنند. طراحی گرافیکی یکی از آن دسته شغل هایی است که هم نیاز چندانی به اختصاص ساعت مشخصی در روز ندارد (معمولاً این کار را می توان در منزل و پس از ساعت اداری انجام داد) و هم درآمد نسبتا چشمگیری دارد. البته این درآمد چشمگیر به معنای توانایی موفقیت در این کسب وکار با اندکی آگاهی از فتوشاپ و سایر نرم افزارهای مشابه نیست. درآمد مناسب به کار باکیفیت تعلق دارد. معنی این جمله آن است که در فضای رقابتی که چندین یا چند صد طراح گرافیک دیگر مانند شما حضور دارند، هرچه کیفیت کارتان بیشتر باشد، احتمال کسب موفقیت تان بیشتر خواهد بود.

توسعه گوشی های هوشمند و سیستم  عامل های آنها (اندروید، IOS  و ویندوز فون) فرصت مناسبی را در اختیار افراد قرار داده است تا با طراحی بازی و نرم افزار برای این گوشی ها شانس خود را بیازمایند و در مواردی موفقیت های خارق العاده ای را نیز کسب کنند. داستان بازی مشهور Angry Birds  (پرندگان خشمگین) تقریباً همین طور است. با این تفاسیر اگر خالقان این بازی توانسته اند بازار را تحت تأثیر قرار دهند، به شرط آگاهی نسبت به طراحی بازی نرم افزار موبایل، شما نیز می توانید شانس خود را آزمایش کنید. در هر صورت اگر موفق به پیروزی هم نشوید، چیز زیادی را از دست نخواهید داد؛  تنها اندکی از اوقات فراقت تان به هدر رفته است.

حال که سری به طراحی بازی و نرم افزار موبایلی زدیم، بد نیست نیم نگاهی به شبکه های مجازی نیز داشته باشیم. منظور من طراحی یک شبکه اجتماعی نیست (اگرچه در صورت امکان خوب است مانند زوکربرگ تحولی شگرف پدید آورید)، بلکه استفاده از فرصت هایی است که این شبکه های مجازی در اختیار ما گذاشته اند. یکی از این موقعیت ها راه اندازی کانال های تفریحی یا تخصصی است. با جست وجویی ساده در توییتر، فیس بوک، اینستاگرام و شبکه های مشابه می توانید خیل عظیمی از صفحاتی با کاربری تفریحی و تخصصی مشاهده کنید. تعامل سازنده با این شبکه ها به قدری اهمیت دارد که امروزه کمتر برند و شخصیت مشهوری را می توان پیدا کرد که عضو شبکه های اجتماعی نباشد و در آن فعالیت نکند.

اگر توانایی یا ایده ای برای راه اندازی یک کانال یا صفحه ندارید، مدیریت صفحات مجازی شرکت ها یا شخصیت های مشهور می تواند درآمد خوبی را نصیب تان کند. دستمزدی که در ازای چنین کارهایی به افراد تعلق می گیرد، معمولاً برای یک شغل پاره وقت مناسب به نظر می رسد. می توانید برای آشنایی بیشتر با این ایده به سایت paidsocialmediajobs. com  مراجعه کنید.

اگر هنگام تحصیل در ریاضی و محاسبه اعداد عملکرد قابل قبولی داشتید، الان وقت استفاده از آن است. بسیاری از افراد و شرکت های کوچک توان مالی چندانی برای استخدام یک حسابدار حرفه ای ندارند. شاید بتوان به عنوان یک مدیر حساب های هر ماه را به هر زحمتی شده تنظیم کرد، اما هنگامی که بحث مالیات های سالانه و ماموران دولتی به میان بیاید، جای هیچ سهل انگاری و تأخیری نیست. بر این اساس اگرچه این شغل تقریباً در یک مدت خاص تقاضای بالایی دارد، اما می توانید به راحتی و در منزل تان آن را انجام دهید.

پیشرفت تکنولوژی امکان برگزاری کلاس های مجازی را فراهم کرده است. اگر اندکی حوصله و البته مدرک تحصیلی معتبر دارید، بخت آزمایی در چنین کسب وکاری ایده بدی نخواهد بود. تنها کاری که باید انجام دهید، تبلیغ کارتان است. بر اساس ماهیت فعالیت تان که مبتنی بر فضای مجازی است، توصیه می شود تبلیغات تان را در همین محیط انجام دهید.

اگر به برنامه ریزی علاقه دارید یا آنکه رشته تحصیلی تان در زمینه مدیریت است، تنظیم دیدارهای مدیران یک شرکت یا برنامه ریزی یک مراسم شغل مناسبی است. چنین فعالیت تنها نیاز به آگاهی اندکی از ریاضیات و آشنایی با برنامه ریزی دقیق و پیش بینی هواست.

آگاهی به یکی از زبان های زنده دنیا علاوه بر اینکه به شما در تحصیل تان کمک خواهد کرد، امکان همکاری با تورهای مسافرتی به عنوان مدیر تور را فراهم خواهد کرد. البته برای این کار ابتدا باید در یک آزمون بین المللی شرکت کرده و مدرکش را اخد کنید. این مدرک برای دو تا پنج سال اعتبار خواهد داشت و مراحل آن مانند آزمون تافل است.

فارغ التحصیلان رشته معماری معمولاً در یافتن شغل دچار مشکل هستند. با این حال از آنجایی که مفاد دروس تحصیلی شان با رشته طراحی تقریباً مشابه است، امکان فعالیت در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون را نیز به شما می دهد. آشنایی با نرم افزارهای تخصصی این کسب وکار نیازمند وقت زیادی نیست، چیزی در حدود دو هفته برای تکمیل آموزش تان کافی است و می توانید از خودآموزهای سطح اینترنت استفاده کنید.

اوبر استارت آپی بود که سروصدای زیادی در دنیا به پا کرد. در حال حاضر نسخه های کپی این نرم افزار در کشورهای آسیایی و آفریقایی مشغول فعالیت هستند. اگر در کشور شما هنوز چنین کسب وکاری راه اندازی نشده است، به نظرم می توانید از این ایده اقتباس کرده و پول خوبی به جیب بزنید. با این حال توجه داشته باشید که در کشورتان قانون کپی رایت وجود نداشته باشد، در غیر این صورت احتمال پیگرد قانونی عمل تان بدیهی خواهد بود.

به عنوان یکی از بهترین توصیه هایی که در این ایده قرار گرفته است، اشاره به تأثیرگذاری و موفقیت حاصل از فروش محصولات دستی غیرقابل چشم پوشی است. در مکان های توریستی و سواحل امکان بهتری برای انجام این گونه فعالیت ها وجود دارد. شما این کار را به دو صورت می توانید انجام دهید: نخست اینکه شخصاً اقدام به تولید محصولات تان کنید و آنها را به فروش گذارید؛  راه حل دیگر شامل خرید محصولات تولید شده از کارگاه های کوچک و ارائه آنها با سود اندک است. شیوه اخیر هنگامی که کسب وکارتان رونق نسبی گرفت، معقول به نظر می رسد.

به عننوان توصیه آخر باید به نگهداری از حیوانات خانگی اشاره کرد. این کار را می توان در کنار رسیدگی به سایر کارها انجام داد، زیرا نیازمند تمرکز و دقت چندانی نیست. تنها باید از سلامت و خوراک به موقع حیوان مورد نظر اطمینان حاصل کنید. همچنین نگهداری از کودکان یا افراد سالمند نیز گزینه های مناسبی است. البته دو مورد اخیر نیازمند صرف زمان و دقت بیشتری است زیرا این افراد به مراقبت های ویژه نیازمند هستند.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/8ksuRpVw
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه