یکشنبه, ۵ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Sun, 26 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

بررسی های جدید نشان می دهد سالمندان دانمارکی با فاصله زیادی از سالمندان سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از خدمات بانکی آنلاین استفاده می کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، از هر پنج شهروند بالای ۶۵ سال دانمارک، چهار نفر از خدمات بانکی آنلاین استفاده می کنند که سه برابر بیشتر از میانگین ۲۸ درصدی کل اتحادیه اروپا است. در سایر کشورهای منطقه اسکاندیناوی نیز روند مشابهی به چشم می خورد و دو سوم سالمندان فنلاندی و ۷۱ درصد سالمندان سوئدی، امور بانکی خود را از طریق آنلاین پیش می برند.

از سوی دیگر در کشورهای بلغارستان، یونان، کرواسی، مجارستان و رومانی، نسبت سالمندانی که برای مدیریت پول خود از خدمات بانکی آنلاین استفاده می کنند کمتر از ۱۰ درصد است.

بنابر آمارهای موسسه آمار اتحادیه اروپا، طی یک دهه اخیر تعداد افرادی که در اتحادیه اروپا از خدمات بانکی آنلاین استفاده می کنند دو برابر شده است. به طور میانگین ۲۱ درصد سالمندان اروپایی از خدمات بانکی آنلاین استفاده می کنند که در مقایسه با ۲۵ درصد سال ۲۰۰۷ افزایش یافته است.

بررسی ها نشان می دهد که جوانان تمایل بسیار بیشتری به استفاده از این خدمات دارند. ۵۵ درصد افراد ۱۶ تا ۲۹ سال اتحادیه اروپا اعلام کرده اند از خدمات بانکی آنلاین استفاده می کنند. جوانان هلندی با ۹۳ درصد بیشترین و بلغاری ها با شش درصد، کمترین استفاده کنندگان از این خدمات را تشکیل می دهند.

لوکزامبورگ تنها کشور اتحادیه اروپا است که سالمندان آن بیشتر از جوانان از خدمات بانکی آنلاین استفاده می کنند. ۶۶ درصد سالمندان و ۶۳ درصد جوانان این کشور از این خدمات استفاده می کنند.

در عین حال نباید فراموش کرد افزایش استفاده دیجیتالی مردم از خدمات بانکی بدون خطر هم نبوده است. فدراسیون بانکی اروپا اعلام کرده است مجرمان سایبری در تلاشند با استفاده از حفره های امنیتی اهداف خود را پیش ببرند. این فدراسیون به نقل از پلیس اروپا اعلام کرده که میزان جرایم سایبری در برابر جرایم سنتی در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا رو به افزایش است.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0e9G5k4b
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه