پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397 - 14:07

برای بسیاری از افراد موفقیت با تعیین اهداف به دست خواهد آمد. با این حال واقعیت این است که این امر در واقع به مسیری شبیه است که شما باید همواره در رابطه با آن رو به جلو گام بردارید. به همین دلیل این امر می تواند به مسیری بسیار طولانی تبدیل شود. با این حال هیچ فردی تمایل ندارد که در سنین پایانی عمر خود به اهدافی که مدنظر دارد، دست پیدا کند، بنابراین توصیه می شود تا عادات روزانه ای را برای خود تعیین و هر روز برای موفقیت تلاش کنید.

در این رابطه بدون شک توجه به نحوه عملکرد افرادی که موفق شده اند به اهداف خود دست پیدا کنند، می تواند بهترین راهنمای عمل محسوب شود.

در ادامه به بررسی پنج اقدام روزانه افراد موفق خواهیم پرداخت.

1- رؤیاپردازی را کنار بگذارید

میان آرزو و برنامه ریزی تفاوت بسیاری وجود دارد. درواقع با نگاهی به افراد مختلف به این نکته پی خواهید برد که تقریبا تمامی آنها آرزوهایی دارند، با این حال هیچ گونه برنامه ریزی درستی برای رسیدن به آن نداشته و همین امر باعث می شود تا موارد مطرح شده از سوی آنها در حد آرزو باقی بماند.

در همین راستا ضروری است تا قبل از تعیین هدفی برای خود نحوه رسیدن به آن را به خوبی مشخص کنید و تا زمانی که نسبت به عملی بودن آن اطمینان کافی ندارید، از پرداختن به آن جلوگیری کنید. درواقع افراد موفق نیز به همین شکل عمل می کنند. آنها اهداف متعددی دارند، با این حال برای هریک اولویت بندی درستی ترتیب می دهند.

این موضوع باعث می شود تا با پیشرفت های حاصله، شانس برای مواردی که امید کمتری برای عملی کردن آنها وجود دارد، افزایش یابد. همچنین توجه داشته باشید که برنامه ریزی کاری است که مقدم بر عمل شما بوده و مهارت مهم محسوب می شود که لازم است آن را به خوبی فرا گرفته و آن را به عنوان یک مهارت در خود تقویت کنید.

2- سه هدف اصلی برای هر روز خود داشته باشید

موفقیت های بزرگ از طریق کسب موفقیت های کوچک به دست می آید. به همین دلیل ضروری است تا هدف بزرگ خود را به موارد کوچک تر تقسیم کرده و به صورت روزانه بخشی از آن را محقق سازید و به این ترتیب شما همواره در مسیر موفقیت و پیشرفت قرار دارید و در نهایت به خواست خود نیز دست پیدا خواهید کرد. با این حال در این راستا با خود صادق باشید و از اعمال فشار بیش از حد خودداری کنید. درواقع توجه به این امر ضروری است که شما باید هر روز پیشرفت هایی را به دست آورید.

مطلب مرتبط: 14عادت روزانه افراد موفق چیست؟

به همین خاطر انگیزه و انرژی کافی شما امری مهم و ضروری محسوب می شود که فشار بیش از حد استمرار شما را از بین خواهد برد. بدون شک اگر سام والتون از همان ابتدا هدف ایجاد بزرگ ترین فروشگاه زنجیره ای جهان را برای خود تعیین می کرد، نمی توانست به آن دست یابد. با این حال وی با شروعی کوچک و برنامه ریزی درست در نهایت توانست به این خواسته دست پیدا کند.

3- بهانه ها را کنار بگذارید

بدون شک شکست امری طبیعی برای افرادی محسوب می شود که در مسیری مشغول به فعالیت هستند. درواقع هیچ فردی را نمی توانید بیابید که در طول زندگی خود با این امر مواجه نشده باشد. با این حال تا زمانی که شما در مواجهه با این امر رفتاری غیر حرفه ای داشته باشید، نمی توانید تغییرات لازم را برای جبران آن اعمال کنید. به همین خاطر همواره در مواجهه با این امر تنها به دنبال نکات آموزشی آن بوده و انگیزه خود را حفظ کنید. در طول روز ممکن است اتفاقات بسیاری رخ دهد که مطلوب شما نیست و ممکن است به عنوان شکست در نظر شما تلقی شود. با این حال در صورتی که بخواهید خود را برای تمامی آنها سرزنش کنید، عملا با تخریب روحیه خود شانس موفقیت را کمرنگ خواهید کرد.

4- هر روز کاری جدید انجام دهید

افراد موفق در واقع کسانی هستند که کاری را انجام داده اند که از نظر سایرین غیرممکن به نظر می رسیده است. برای مثال قهرمان افسانه ای بسکتبال مایکل جردن فردی است که تنها با انتخاب اینکه در کنار درس خود ورزشی را نیز ادامه دهد، پس از امتحان چندین رشته ورزشی در نهایت بستکبال را بهترین مورد برای خود تلقی کرد. بدون شک در صورتی که وی تمایلی به انجام کارهای جدید نداشت، نمی توانست استعداد خود را در این رشته ورزشی محبوب شکوفا کند. به همین خاطر در صورت امکان به صورت روزانه اقداماتی جدید را انجام دهید تا شجاعت انجام کارهای متفاوت و حتی غیرممکن در شما شکل گیرد.

5- بزرگ ترین مشوق خود باشید

این یک قانون است که برای انجام کارهای بیشتر نیاز به انگیزه دارید. با این حال اقدام نادرست افراد در این رابطه این است که همواره منتظر فردی برای انجام این کار هستند. با این حال افراد موفق خود به بزرگ ترین مشوق خود تبدل شده و برای هر اقدام مثبت خود اقدامات روحیه بخش را انجام می دهند. در همین راستا ساده ترین اقدام این است که همواره خود را با جملاتی مثبت و انگیزشی تشویق کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید