یکشنبه, 29 دی 1398 - 15:21

پس از آتش سوزی استرالیا که علت اصلی آن تغییرات اقلیمی معرفی شده است، یکی از سوالات بسیار مهم این است که افراد و در مرحله بالاتر برندها چه نقشی را در این زمینه می توانند ایفا کنند. درواقع این تغییرات، یک مسئله جهانی بوده و مبارزه با آن مسئولیت همگانی محسوب می شود. با توجه به این امر که در حال حاضر توجه زیادی نسبت به این مسئله وجود دارد، شما حتی می توانید از آن به عنوان یک عامل تبلیغاتی استفاده کنید، با این حال نباید در این رابطه ترسی را داشته باشید. درواقع تصور بسیاری از مدیران این است که برای چنین اقداماتی، نیاز به صورت بودجه کلان دارند، با این حال در این مقاله قصد معرفی روش هایی را داریم که بدون هیچ گونه هزینه و یا با مبالغ بسیار کم، می تواند تاثیرات فراتر از حد تصوری را به همراه داشته باشد. در همین راستا به بررسی پنج مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-آگاه سازی

مبارزه با تغییرات اقلیمی

بدون شک بدون آگاهی، هر اقدامی ممکن است با نتیجه عکس همراه باشد. به همین خاطر نخستین گام این است که خود و تمامی تیم شرکت را نسبت به اهمیت این موضوع و اقداماتی که هر فردی به صورت شخصی می تواند انجام دهد، اطلاع رسانی لازم را داشته باشید. در این رابطه سخنرانی ها و مقالات متعددی وجود دارد، با این حال اگر با گروه های فعال در این زمینه ارتباط برقرار کنید، بدون شک آنها از برگزاری یک دوره آموزشی استقبال خواهند کرد. برای این موضوع نیز معمولا نیازی به صرف هزینه نخواهد بود. با این حال اگر تمایل دارید، می توانید به چنین موسساتی برای سهولت در طرح های شان مبلغی را اختصاص دهید. در نهایت فراموش نکنید که باید پوشش خبری مناسب را از این کلاس ها در شبکه های اجتماعی خود داشته باشید. درواقع هیچ مانعی وجود ندارد که شما با یک تیر، چند هدف را مورد اصابت قرار دهید.

مطلب مرتبط: چگونه برند خود را از دیگران متمایز کنیم

2-فهرستی از اسراف های خود تهیه کنید

یکی از اقدامات مهم این است که خوب فکر کنید که در چه بخش هایی زباله های زیادی را تولید می کنید. برای مثال در زمینه استفاده از کاغذ، ظروف یکبار مصرف، غذای کارکنان، میزان مصرف آب و انرژی و مواردی از این قبیل معمولا شرکت ها با مصرف بیش از حد مواجه هستند. بدون شک کاهش آنها کمک بسیار خوبی برای حفظ محیط زیست خواهد بود. در این رابطه فراموش نکنید که مهم تر از کاهش زباله، تلاش برای عدم ایجاد آنها است. به همین خاطر لازم است تا همواره به دنبال راهکارهایی برای تغییر در عادت های شکل گرفته باشید. خوشبختانه در این رابطه نیز مقالات متعددی وجود دارد که در آن با انواع روش ها آشنا خواهید شد. در نهایت فراموش نکنید که تلاش برای بازیافت و استفاده مجدد، از دیگر موارد مهم محسوب می شود. فراموش نکنید که اگرچه ممکن است برای مثال حذف بطری های پلاستیکی، اقدامی ساده به نظر برسد، با این حال انجام آنها برای مدت طولانی، رقمی باورنکردنی را به وجود می آورد. به همین خاطر خود را با چنین دلایلی از انجام اقدامات سودمند دور نسازید. در نهایت توجه به اقدامات انجام شده از سوی برندهای مطرح، می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی برای شما باشد.

3-سفرهای خود را کاهش دهید

اگرچه در گذشته افراد مجبور بودند تا برای تجارت سفر کنند، با این حال امروزه با توجه به رشد تکنولوژی دیگر دلیلی برای بسیاری از سفرها وجود ندارد. برای مثال از طریق یک وبینار (سمینار اینترنتی) شما قادر خواهید بود تا تمامی نیاز خود را برطرف کنید. با این حال اگر قرار باشد تا همه افراد در یک مکان جمع شوند، این امر به معنای ده ها سفر خواهد بود. این نکته را نیز فراموش نکنید که هواپیما ها آلوده کننده-ترین وسیله نقلیه محسوب می شوند. به همین خاطر با کاهش سفرهای خود، در این زمینه گامی بزرگ را انجام داده اید. در نهایت فراموش نکنید که این اقدامات به معنای فشار بیش از حد بر روی خود نبوده و تنها به این امر اشاره دارد که همواره راهی بهتر نیز برای انجام کارها وجود خواهد داشت. همچنین این امر که فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه بی دود نظیر دوچرخه و خودروهای برقی و یا استفاده از وسایل نقلیه همگانی را در بین کارمندان خود ایجاد کنید، از دیگر اقدامات مثبت در این زمینه محسوب می شود، با این حال همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که شما به عنوان مدیر شرکت، در معرض دید همگانی قرار دارید. به همین خاطر نیز ضروری است تا در انجام این اقدامات، پیشقدم باشید.

4-در مصرف انرژی صرفه جویی کنید

با استفاده از تکنولوژی قادر خواهید بود تا میزان استفاده از انرژی را در طول یک ماه مورد بررسی قرار داده و از موارد جدید، برای کاهش آنها استفاده کنید. همچنین این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که استفاده از منابع تجدیدپذیر نظیر نور خورشید، همواره گزینه های بهتری در مقایسه با منابع تجدیدناپذیری مانند نفت و گاز محسوب می شود. همچنین استفاده از لامپ های ال ای دی تا 75درصد در مصرف انرژی صرفه جویی را به همراه دارد. در نهایت این نکته را فراموش نکنید که دولت ها نیز برای اجرای چنین طرح هایی انواع تسهیلات را قائل می شوند. به همین خاطر ابدا نباید آن را اقدامی پرهزینه تلقی کرده و فراموش نکنید که با صرفه جویی ها، بازگشت سرمایه در مدت زمان کوتاهی اتفاق خواهد افتاد.

مطلب مرتبط: چگونه یک برند ماندگار داشته باشیم؟

5-از رایانش ابری استفاده کنید

سرویس ابری در یک تعریف ساده مکانی برای ذخیره اطلاعات محسوب می شود که مزیت بزرگ آن این است که هر فردی از سراسر جهان قادر به دسترسی پیداکردن به مطالب خواهد بود. فضای ذخیره سازی بسیار بالای آنها نیز از دیگر مزیت های موجود محسوب می شود. در نهایت این سیستم به نحوی است که افراد نیازی به بارگیری اطلاعات بر روی سیستم خود نداشته و این امر باعث می شود تا سرعت استفاده بسیار بالایی به وجود آید. این امر نه تنها در هزینه های شما صرفه جویی قابل توجهی را به همراه دارد، بلکه امنیت اطلاعات را نیز به شدت افزایش خواهد داد. در نهایت این موضوع به حفظ محیط زیست نیز کمک می کند. درواقع با این تکنولوژی شما دیگر به برگه های متعدد و ساخت پوشه برای اطلاعات گوناگون نیاز نخواهید داشت. همچنین امکان دسترسی پیداکردن سریع افراد، نیاز به رفت و آمد را نیز کاهش می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید