شنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Sat, 4 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

ارتقای روحیه کارمندان دورکار با 4 اقدام ساده

1 سال پیش ( 1399/8/20 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : کریس پورتئونس  

یکی از مسائلی که کمتر به آن توجه شده است، ضرورت ارتقای روحیه کارمندان است که در حال حاضر شرایطی جدید را تجربه کرده و بسیاری از آنها برای نخستین بار به عنوان دورکار فعالیت می ‎‎کنند. درواقع اگرچه این اقدام برای حفظ سلامت آنها ضروری است، با این حال نتایج جدیدترین تحقیقات روانشناسی بیانگر آن است که بسیاری از این دسته از کارمندان، با خطر ابتلا به افسردگی مواجه هستند. این امر به معنای آن خواهد بود که این امر به معنای آن است که خطری دیگر، تیم شرکت را تهدید می کند. تحت این شرایط سوال اصلی این است که چگونه می ‎توان خطرات این موضوع را کاهش داد؟ در این راستا 4 اقدامی را بررسی خواهیم کرد که زمینه ارتقای روحیه کارمندان دورکار شما را به همراه دارد.

1-ارتباط کارمندان با یکدیگر را افزایش دهید 

ارتقای روحیه کارمندان دورکار

شما باید اجازه دهید که کارمندان برای خود گروه ‏های همکاری داشته باشند که شما و هیچ یک از مدیران شرکت در آن حضور ندارند. با این حال اگر رابطه شما با کارمندان کاملا دوستانه است، در این رابطه می ‎توانید شما هم حضور داشته باشید. درواقع هدف از این اقدام، ایجاد ارتباط بیشتر میان کارمندان بوده و کمک خواهد کرد تا آنها با تنها کار کردن حال حاضر خود، بهتر کنار بیایند. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هزینه اینترنت کارمندان باید توسط شرکت پرداخت شود تا تمامی افراد از یک سرعت یکسان و مناسب برخوردار باشند. این امر کمک خواهد کرد که در صورت بروز مواردی نظیر قطعی، این امر برای تمامی افراد رخ دهد.

مطلب مرتبط: تقویت روحیه کارمندان در ایام دورکاری کرونا

2-توقع بیش از حد را کنار بگذارید

در شرایط حال حاضر کارمندان باید حجم کاری کمتری را داشته باشند. همچنین بهتر است که آنها را در ساعت انجام اقدامات، آزاد بگذارید. درواقع حضور بیشتر آنها در خانه، توقعاتی را ایجاد خواهد کرد که بدون شک در صورت فشار شما، با نارضایتی آنها همراه خواهد بود. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که در شرایط حال حاضر، حجم کارها با کاهشی شدید همراه بوده و دلیلی وجود ندارد که شما به دنبال حفظ نرخ سابق خود باشید. در نهایت این امر که اهدافی واضح داشته و در رابطه با چشم ‎انداز شرکت به صورت مداوم صحبت نمایید، کمک خواهد کرد تا افراد نگرانی‎ هایی نظیر امنیت شغلی خود را نداشته باشند.

3-بر روی آموزش و ارتقای مهارت کارمندان سرمایه گذاری نمایید

در شرایط حال حاضر کارمندان با زمان آزاد بیشتری مواجه هستند. این امر خود فرصتی ایده آل خواهد بود تا بر روی بهبود سطح تیم شرکت خود سرمایه گذاری نمایید. در این راستا هیچ چیز بهتر از دوره ‎های آنلاین نبوده و باعث خواهد شد که پس از طی کردن این شرایط سخت، با قدرت بیشتری در بازار رقابتی حاضر شود. با این حال فراموش نکنید که در این موضوع نیز نباید افراطی باشید. درواقع اگر بخواهیم یک استاندارد کلی را نام ببریم، هر روز اختصاص یک ساعت زمان، کاملا کافی خواهد بود.

4-از کمدی کمک بگیرید

این امر که لیستی از فیلم‎ های کمدی تهیه کرده و مطالب طنز را به صورت مداوم برای کارمندان خود ارسال نمایید، باعث خواهد شد تا آنها حس شادمانی بیشتری را داشته باشند. درواقع اگرچه این اقدام ابدا رایج محسوب نمی ‎شود، با این حال راهکاری کاملا کاربردی خواهد بود. همچنین بهتر است که مکالمات شما با کارمندان، تصویری باشد. این امر باعث خواهد شد تا شباهت بیشتری با شرایطی شکل گیرد که کارمندان در شرکت حضور داشته ‎اند.

مطلب مرتبط: ابزارهای اساسی برای دورکاری در دوران کرونا

در نهایت استفاده از تجربیات سایر مدیران، به شما کمک خواهد کرد تا اقدامات بیشتری را برای ارتقای روحیه کارمندان خود انجام دهید. همچنین مشورت گرفتن مستقیم از کارمندان نیز می ‎تواند یک راهکار بسیار خوب محسوب شود.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/d3QC2phL
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه