جمعه, 13 ارديبهشت 1398 - 14:44

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

مراسم گرامیداشت مقام معلم و تقدیر از استادان دانشگاه خاتم و بانک پاسارگاد، یازدهم اردیبهشت ماه امسال در محل دانشگاه خاتم و با حضور مدیرعامل بانک پاسارگاد و دانشگاه خاتم، اعضای هیأت امنای دانشگاه، جمعی از مدیران بانک و استادان و معلمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، در این مراسم دکتر باقری قائم مقام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن بزرگداشت مقام معلم گفت: امروز اگر شاهد این هستیم که بیش از 90درصد از اعضای جامعه از سواد مطلوب برخوردار هستند و نیروی کارشناسی در تمام سطوح به اندازه کافی وجود دارد، حاصل زحمات شبانه روزی استادان و معلمان عزیز کشور است و ما قدردان همه این عزیزان هستیم.

دانشگاه خاتم

وی ادامه داد: از اینکه شعار کیفیت را در دانشگاه خاتم انتخاب کرده اید به شما تبریک می گویم. اینکه تلاش می کنید زمینه را برای یادگیری جوانان این مرز و بوم فراهم کنید، جای تقدیر دارد. رویکرد دانشگاه خاتم در بحث توسعه کیفی بی شک مورد حمایت همه مدیران در آموزش عالی است.

دکتر باقری با بیان اینکه شعار ما در آموزش عالی، بازگشت به کیفیت پس از پشت سرگذاشتن توسعه کمی است، افزود: امروز توجه به بخش خصوصی در آموزش عالی هم براساس تکالیف قانونی و هم براساس احساس نیاز، یکی از ضرورت های مهم جامعه ما است.

به گفته قائم مقام وزیر علوم، دانشگاه خاتم حتماً با چنین رویکرد و برنامه ای و با وجود استادان باانگیزه، می تواند یکی از دانشگاه های مطرح کشور و سرآمد در جهان شود.

دانشگاه خاتم نقطه اتکای بزرگ ترین تحولات علمی و دانشی می شود

دکتر مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد و رئیس دانشگاه خاتم نیز ضمن گرامیداشت مقام والای معلم گفت: علوم همگی فرزند فلسفه هستند، ولی در جامعه ما با وجود غنای بسیار زیادی که در این علم داریم، نقش کمرنگی در سایر علوم دارد. علت اینکه ما درس فلسفه را به عنوان رشته دوره دکترا در دانشگاه خاتم انتخاب کرده ایم، پر کردن این خلأ بود.

دکتر قاسمی ادامه داد: امروز تهاجم تکنولوژی و تکنیک در زندگی طبیعی انسان بیداد می کند. علومی هم که تکنولوژی را می آورند، ثمرات مثبت آن را بدون توجه به اثرات منفی آن ترویج می کنند. انسان در حال دور شدن از طبیعت انسانی است. ما باید به دنبال طبیعتی انسانی و انسانی طبیعی باشیم. تحولات علمی آنچنان سریع اتفاق می افتند و تهاجمات تکنیکی آنچنان انسان را احاطه کرده است، که نمی توان فردا را به راحتی پیش بینی کرد.

رئیس دانشگاه خاتم تصریح کرد: دانشگاه ها در دنیا باید جواب این سؤال را بدهند که اگر تکنیکی ارائه شد، تبعات منفی آن را چگونه باید مرتفع کرد؟ دانشگاه خاتم یکی از اهدافش این است که بتواند رابطه علوم را با علم مادر فلسفه به درستی برقرار کند.

وی تأکید کرد: ما عین آنچه را که در انواع رشته های مهندسی و علوم انسانی مطرح است، در گروه مالی پاسارگاد داریم. سرمایه گذاری هایی که ما در هلدینگ پاسارگاد انجام داده ایم، تمام این علوم را شامل می شود. به عنوان مثال در حوزه معدن، ما از معدن تا محصول نهایی را در فلزات و مس داریم. در حال حاضر از اسفندماه، تولید مس کاتد در شهر بابک از طریق تکنولوژی بایولیچینگ یا کشت باکتری آغاز شده است که در نتیجه آن دو کارخانه حذف می شوند. به طوری که قیمت تمام شده تولید مس کاتد شهربابک،30درصد از قیمت تمام شده کاتد مس دنیا کمتر می شود.

وی ادامه داد: بی شک کسی که کتاب خوانده است با کسی که این کتاب را در صحنه واقعی دیده است، تفاوتی به اندازه انتقال علم به دانش و دانایی دارند؛ در حقیقت دانش یعنی دانایی و تسلط به آن مقوله ای که شما مسئولیت آن را برعهده می گیرید. ما به دنبال آن هستیم که اساتید و دانشجویان دانشگاه خاتم حرف های دست اول در دنیا بزنند که این اتفاق هم افتاده است. قرار است دانشگاه خاتم نقطه اتکای بزرگ ترین تحولات علمی و دانشی کشور شود که موفقیت ها و جایگاه بسیار خوب این دانشگاه نیز گواه این مطلب است.

رئیس دانشگاه خاتم در پایان گفت: همه این توفیقات را اول مرهون لطف الهی و پس از آن مرهون لطف و نگاه مرحمت آمیز وزارت علوم که ما را حمایت کرد، می دانیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی