یکشنبه, ۲ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۳ / Sun, 21 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

حفظ سلامتی در محل کار با 5 اقدام ساده

4 سال پیش ( 1398/11/19 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : مایک کپل  

هیچ چیز مهم تر از سلامتی افراد نخواهد بود. در این رابطه توجه داشته باشید که معمولا کارمندان به علت مشغله های کاری چندان توجهی به وضعیت سلامت خود ندارند. تحت این شرایط مدیر شرکت باید توجه کاملی را به نیروی انسانی به عنوان مهم ترین دارایی خود داشته باشد. جالب است بدانید که بسیاری از روش ها در این رابطه عملا به صرف هزینه بالایی نیاز نخواهد داشت، با این حال فراموش نکنید که در کنار توجه به حفظ سلامت کارمندان، ضروری است تا به خودتان نیز توجه داشته باشید. درواقع من زمانی متوجه ضرورت این موضوع شدم که با یک دوره بیماری شدید مواجه شده و برای مدتی در بستر بیماری به سر بردم. به همین خاطر اگر خواهان تجربه ای مشابه با من نیستید، توصیه می شود تا از همین امروز برنامه ریزی داشته باشید. در این رابطه چند اقدام بسیار ساده و در عین حال موثر وجود دارد که در ادامه به بررسی پنج مورد منتخب آنها خواهیم پرداخت.

1-خواب کافی داشته باشید

حفظ سلامتی در محل کار

آیا شما هم جزو افرادی هستید که برای افزایش انرژی بیشتر در محل کار، به مصرف زیاد کافئین روی آورده است؟ بدون شک این اقدام به معنای آن خواهد بود که دیر یا زود شما با بیماری های مختلف مواجه خواهید شد، با این حال برای در اختیار داشتن انرژی لازم چه باید کرد؟ در این رابطه بهتر است تا بر روی میزان خواب خود تمرکز کنید. فراموش نکنید که ارزش خواب قبل از ساعت 12 شب، چند برابر بعد از آن بوده و شما با تنظیم درست زمان خواب خود، عملا به ساعت کمتری نیاز خواهید داشت. به همین خاطر نیز افرادی که دیر می خوابند، حتی با 10 ساعت خواب نیز به سرحالی لازم نرسیده و همواره کسل هستند. فراموش نکنید که کافئین به سادگی می تواند تمامی برنامه های شما برای خوابیدن را نابود سازد. به همین خاطر توصیه می شود که تا حد امکان مصرف آن را محدود کرده و مصرف آب و دمنوش را جایگزین آن کنید. در این رابطه اطلاع رسانی مهم ترین اقدام بوده و لازم است تا قوانینی را اعمال کنید. برای مثال چک کردن آنلاین بودن افراد به صورت نامحسوس، یکی از این موارد محسوب می شود.

مطلب مرتبط: تاثیر نور طبیعی محیط کار بر سلامت کارمندان

2-تغذیه مناسب داشته باشید

این امر که رژیم غذایی درستی را داشته باشید، در میزان سلامت شما تاثیر بسزایی را خواهد داشت. درواقع به عقیده بسیاری از پزشکان، یک رژیم غذایی سالم، باعث خواهد شد تا تقریبا از هر نوع بیماری در امان نگه داشته شوید، با این حال خودتان نباید در این رابطه اقدام به برنامه ریزی کنید. درواقع شما متخصص تغذیه نبوده و ابدا نسبت به میزان نیاز خود به مواد غذایی مختلف، آگاهی نخواهید داشت. به همین خاطر توصیه می شود تا پس از انجام یک دوره آزمایش های کامل، همراه با نتیجه آن به فردی متخصص مراجعه کنید. چنین فردی با تحلیل اعداد، در نهایت بهترین برنامه را به شما خواهد داد. بدون شک با این اقدام حتی تناسب اندام بهتری را نیز خواهید داشت. فراموش نکنید که در جهان حال حاضر، فست فودها به انتخاب اول بسیاری از افراد تبدیل شده است. اگرچه نمی خواهیم تا مصرف آنها را به صورت کامل حذف کنیم و این اقدام می تواند خود فشار روانی بالایی را به همراه داشته باشد، با این حال ابدا نباید اجازه دهید که این موارد، به عادت غذایی شما تبدیل شود. بدون شک در شرکت با کمی برنامه ریزی می توانید شرایط را برای تغذیه مناسب هموار سازید. برای مثال استخدام یک آشپز، در اختیار قرار دادن امکانات لازم به کارمندان و مواردی از این قبیل می تواند راهکار بسیار خوبی باشد.

3-ورزش کنید

یکی از آفت های جدی زندگی کارمندی، کاهش شدید میزان تحرک افراد است. اگرچه برای افزایش تحرک افراد طرح هایی نظیر میزهای تردمیلی مورد استفاده قرار گرفته است، با این حال این موارد نمی تواند کافی باشد. به همین خاطر نیز ضروری است تا ورزش کردن را به عادت رفتاری خود تبدیل کرده و از زمان هایی نظیر مشاهده تلویزیون، برای رفتن به باشگاه استفاده کنید. در این رابطه شرکت باید حمایت های لازم را انجام دهد. برای مثال کمک هزینه در ثبت نام باشگاه ها، یکی از موارد کاملا ضروری محسوب می شود. روانشناس ها نیز در این رابطه عقیده دارند که ورزش کردن خطر ابتلا به افسردگی را در فرد کاهش داده و میزان شجاعت آنها را با افزایشی چشمگیر مواجه خواهد ساخت. به همین خاطر هم میزان رضایت از زندگی در بین افرادی که به صورت مداوم ورزش می کنند، بسیار بالاتر از سایرین است. در نهایت این امر باعث خواهد شد تا با کاهشی چشمگیر در میزان مریض شدن خود مواجه شوید، با این حال در این رابطه نیز نباید به نحوی رفتار کنید که فشار بیش از حد به شما وارد شود. درواقع همواره این جمله را به خاطر داشته باشید که بهترین تصمیمات، متعادل ترین آنها است.

4-برای خود وقت بگذارید

اگر هیچ زمانی را برای پرداختن به کارهای موردعلاقه خود نداشته باشید، بدون شک پس از مدتی با کاهش انگیزه مواجه خواهید شد. فراموش نکنید که ذهن و جسم با یکدیگر ارتباط کاملا مستقیمی را داشته و وضعیت بد روحی در نهایت جسم را نیز بیمار خواهد کرد. به همین خاطر نیز ضروری است تا زمان هایی در طول روز را کاملا به خودتان اختصاص دهید. تفاوت افراد باعث می شود تا فعالیت ها در این شرایط متفاوت باشد. برای مثال برخی از افراد تمایل دارند تا به موسیقی گوش داده و زمانی را به استراحت بپردازند. این امر در حالی است که فردی دیگر ممکن است انجام یک بازی ویدئویی را گزینه محبوب خود بداند. درواقع نباید هیچ گاه چنین دلخوشی هایی را نابود ساخته و از توجه به خود غافل شوید.

مطلب مرتبط: کارآفرینی در حوزه سلامت؛ فرصتی که باید جدی گرفته شود

5-با دیگران وقت بگذرانید

داشتن روابط اجتماعی خوب، یکی از مهم ترین معیارهای سلامتی محسوب می شود. با توجه به این امر که شما مدت زمان زیادی را در شرکت حضور خواهید داشت، ضروری است تا با همکاران خود رفتار بسیار خوبی را داشته باشید. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا در کنار تلاش برای کیفیت حضور خود در کنار خانواده و وقت گذراندن با آنها، ارتباط خوبی را با همکاران نیز داشته باشید. برای مثال در حین زمان صرف ناهار با آنها صحبت کرده و حتی شوخی هایی را داشته باشید. بدون شک صمیمت شما تاثیر بسزایی را در وضعیت روحیه به همراه خواهد داشت. همچنین این امر که در برابر مسائل سختگیر نباشید، به حفظ آرامش شما کمک خواهد کرد. به همین خاطر نیز ضروری است تا بیش از حد به سختی ها فکر نکرده و در تلاش برای ساده سازی همه چیز باشید.

منبع : allbusiness
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/3t0KebP1
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکس
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه