سه شنبه, 20 فروردين 1398 - 18:48

راکت اینترنت یکی از بزرگ ترین شرکت های سرمایه گذاری حوزه استارتاپ در جهان است که برای سال جاری میلادی هم برنامه های توسعه ای ویژه ای دارد.

به گزارش زومیت، شرکت آلمانی راکت اینترنت، سرمایه گذار آلمانی بسیاری از استارتاپ های کوچک و بزرگ جهان، در سال ۲۰۱۹، تعداد شرکت های بیشتری نسبت به سال ۲۰۱۸ تأسیس خواهد کرد. سرمایه گذاران این شرکت، نگرانی هایی پیرامون عملکرد آن در سال های اخیر داشتند، اما به هرحال اکثر شرکت های تحت مالکیت راکت اینترنت، امروز در مسیر عرضه عمومی هستند یا سهام آنها عرضه شده است.

راکت اینترنت

اولیور سامور، مدیر اجرایی راکت اینترنت، برنامه ریزی برای تأسیس شرکت های بیشتر در سال ۲۰۱۹ را تأیید کرد. او در مصاحبه ای با خبرنگاران، این خبر را اعلام کرد، اما جزییاتی از اهداف دقیق یا تعداد شرکت های مورد نظر به زبان نیاورد. البته، در میان برنامه های راکت اینترنت، نام ۳ استارتاپ بیش از سایر به چشم می خورد: Expertlead، پلتفرمی که در پیدا کردن فریلنسرها به شرکت ها کمک می کند، B2B Food Group که در زمینه تأمین غذا برای کسب وکارها فعالیت دارد و Instafreight که خدمات رزرو حمل ونقل انجام می دهد.

به هرحال، مدیر اجرایی راکت اینترنت در صحبت های خود به این نکته اشاره کرد که آنها، برنامه هایی جدی با هدف تأسیس شرکت از استارتاپ های فوق ندارند. به علاوه، او سرمایه ذخیره شرکت را ۲ میلیارد یورو بیان کرد که نشان دهنده عدم جذب سرمایه در سال گذشته است. سامور در ادامه گفت که بازار فناوری با سرعت زیادی حرکت می کند و شرکتش برای تصاحب فرصت های جدید باید سرمایه های بیشتری جذب کند.

راکت اینترنت اعلام کرد که سهمش در شرکت های تجارت الکترونیک Global Fashion Group و Jumia، به علاوه ۲۰۰ استارتاپ شخصی کوچک دیگر، به ۱.۲میلیارد یورو می رسد. سامور، سرمایه گذاری در این شرکت ها را ۴۰۰ میلیون یورو بیان کرد. به علاوه، او گفت که دو سوم از دارایی های راکت در شرکت های خصوصی، به شرکت های کوچک مربوط می شود.

راکت اینترنت، در شرکت های غذایی HelloFresh و Delivery Hero نیز سهام دارد. همچنین، وب سایت های خدمات نوسازی خانه مانند Westwing و Home24 میزبان آنها هستند. همه شرکت های مذکور، در سال های گذشته به صورت عمومی در بازارهای سهام عرضه شده اند.

Jumia، پلتفرم تجارت الکترونیکی راکت اینترنت در آفریقا است. آنها ماه گذشته برای عرضه عمومی سهام در نیویورک اقدام کردند که احتمالا ارزش شرکت را به ۱.۶ میلیارد دلار یا بیشتر برساند. از دیگر شرکت هایی که احتمالا به زودی در بازار سهام عرضه می شوند نیز می توان Global Fashion Group را نام برد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید