شنبه, 23 آذر 1398 - 10:32

بانک پاسارگاد اعلام کرد

براساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای دی، انجام کلیه پرداخت های غیرحضوری مبتنی بر کارت، تنها از طریق رمز پویا امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، هماهنگ با تصمیم نظام بانکی، جهت ارتقای امنیت در پرداخت های غیرحضوری و پیشگیری از سوءاستفاده کلاهبرداران، از ابتدای دی ماه سال جاری، کلیه رمزهای دوم ایستا غیرفعال خواهد شد و انجام تراکنش با هر مبلغی تنها از طریق رمز دوم پویا انجام خواهد گرفت.

رمز پویا

بر این اساس، از ابتدای دی رمز پویا برای کلیه کارت های بانک پاسارگاد به طور خودکار فعال خواهد شد و همچون گذشته، دریافت آن از طریق سامانه همراه بانک و کد دستوری #6*720* امکان پذیر است. به این ترتیب که مشتری می تواند در زمان خرید کالا و خدمات بر روی درگاه های پرداخت، با مراجعه به موبایل بانک (همراه بانک)، منوی «کارت» و انتخاب گزینه «رمز پویا» رمز یکبار مصرف را دریافت کند. امکان دریافت رمز پویا در سامانه اینترنت بانک نیز جهت انجام عملیات انتقال وجه کارت به کارت نیز فراهم است.

همچنین مشتریانی که تلفن همراه هوشمند در دسترس ندارند، می توانند با شماره گیری کد دستوری #6*720* رمز پویا را از طریق پیامک دریافت کنند. از این رو مشتریانی که به هر دلیلی پیامک های بانک را دریافت نمی کنند و یا اقدام به تعویض سیم کارت خود کرده اند، باید با مراجعه به شعبه های بانک پاسارگاد در سراسر کشور، از ثبت صحیح شماره تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنند.

ذحگفتنی است الزامی شدن استفاده از رمز پویا جهت ارتقای سطح امنیت در پرداخت های غیرحضوری، به طور هماهنگ در کل نظام بانکی کشور در حال اجرا است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت بانک پاسارگاد به نشانی https://www.bpi.ir مراجعه و یا با مرکز مشاوره و اطلاع رسانی به شماره 82890 تماس حاصل کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید