شنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Sat, 4 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

در مطالب پیشین به 50 ویژگی موفقیت در کار اشاره کردیم و اکنون به ادامه آنها می پردازیم.

51-به دنبال بهترین ها برای دیگران باشید

این امر یک واقعیت است که در حال حاضر در تمامی عرصه های کسب و کار، شرکت-های متعددی وجود دارد که این امر منجر به بازارهای به شدت رقابتی شده است. تحت این شرایط شما باید به مشتری مداری به عنوان یک مزیت رقابتی نگاه کنید. با نگاهی به برندهای موفق نیز به این نکته پی خواهید برد که آنها کسب سود را اولویت اول خود قرار نداده و با تمرکز بر رضایت مشتری، به اهداف مالی خود نیز دست پیدا می کنند. با این حال اگر بخواهید جایگاه آنها را تغییر دهید، بدون شک به هیچ یک از آنها نمی توانید برسید. به همین خاطر با توجه به این امر که تقریبا کیفیت برندها در سطحی یکسان قرار گرفته است، نحوه رفتار شما با مشتری می تواند عامل تمایز باشد. بدون شک برای موفقیت در این عرصه شما به یک برنامه ریزی و آموزش درست نیاز خواهید داشت.

ویژگی موفقیت در کار

52-شناخت عمیق

بالاترین حد شناخت، عمیق ترین آنها است که بتوانید از آن بیشترین اطلاعات را دریافت کنید. این امر که خود را عادت دهید که به دنبال این سطح از شناخت در رابطه با همه چیز باشید. به شما در موفقیت در کسب وکار نیز کمک بسیاری خواهد کرد. برای مثال این امر که به دنبال شناخت عمیق از مشتریان خود باشید، کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین شیوه رفتار با آنها را پیدا کرده و با اقدامات خود آنها را وفادار به برند خود کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که افراد با یکدیگر متفاوت هستند، به همین خاطر نمی توان از اقداماتی نظیر نمونه گیری، استفاده کرد. بدون شک ایجاد یک پرسشنامه اینترنتی کوتاه ولی جامع، می توانید به شناخت لازم دست پیدا کنید، با این حال بهتر است تا شناخت خود را به این مرحله محدود نکرده و همواره به دنبال راهکارهای بهتر و جدیدتری برای آن باشید.

53-مسئولیت پذیری

افراد موفق در تمامی اتفاقات، کاملا مسئولیت پذیر بوده و می توان به آنها اعتماد کافی را داشت. درواقع این امر که حتی پس از کسب نتایج منفی، بهانه جو نباشید و مسئولیت آن را برعهده بگیرید، بدون شک بالاترین حد در این رابطه خواهد بود. در این رابطه این امر که بزرگترین منتقد خود باشید، کمک خواهد کرد تا همواره در مسیر بهبود قرار گرفته و انتقادهای سایرین کاملا برای شما تکراری باشد، با این حال این امر به معنای توهین بوده خود نبوده و لازم است تا اصول انتقاد درست را فرا گیرید.

54-پاداش دهی به خود

درست به مانند نقد، شما باید بالافاصله پس از حتی یک دستاورد کوچک نیز به خود پاداش دهید. در این رابطه فراموش نکنید که هیچ کس به مانند خودتان از روحیات شما باخبر نبوده و به همین خاطر جایزه شما می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد. در نهایت توجه داشته باشید که پاداش تنها شامل مسائل مادی نشده و نباید تهیه آن فشار بیش از حدی را به شما وارد آورد.

مطلب مرتبط: 101 ویژگی که برای موفقیت در کار خود باید از آن بهره مند باشید (قسمت اول)

55-قدرت ارزیابی

افراد موفق قادر به ارزیابی دقیق و سریع وضعیت های مختلف هستند. همین امر نیز باعث می شود تا تصمیمات آنها با نتایج فوق العاده همراه باشد، با این حال توجه داشته باشید که تصمیم گیری سریع به معنای اتخاذ به موقع بوده و ارتباطی با اقدامات لحظه ای ندارد. در این رابطه تلاش برای دید همه جانبه، بهترین تمرین برای تقویت این مهارت محسوب می شود.

56-مدیریت جلسه

متاسفانه امروزه تقریبا تمامی جلسات، ارزش و تاثیر خود را از دست داده است. در این رابطه این امر که حتی کوچک ترین جلسه ها و قرار ملاقات های خود را به خوبی مدیریت کنید تا نتایج کافی از آن به دست آید، بدون شک در موفقیت آتی شما تاثیرگذار خواهد بود. در این رابطه مطالعه مقالات و مشاهده ویدئو های انواع جلسات، می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی باشد.

57-احترام به دیگران

در ابتدا لازم است تا به خود احترام بگذارید تا قدرت احترام گذاشتن به دیگران را پیدا کنید. درواقع شما هر رفتاری را که با خود تمرین کرده باشید، به عادت شما تبدیل خواهد شد و اجرایی کردن آن برای دیگران نیز بسیار ساده خواهد بود. در نهایت این ویژگی شخصیتی باعث خواهد شد تا افراد نیز از همکاری با شما استقبال کنند.

58-توان مربی گری

در موارد گذشته عنوان شد که برای موفقیت شما نیاز به آموزش صحیح خود و دیگران دارید. در مرحله بعد شما باید توان مربی گری را در خود تقویت کنید. برای موفقیت در این امر نیز در ابتدا لازم است تا مربی خود باشید تا بعدها بتوانید این نقش را برای دیگران نیز مورد استفاده قرار دهید. درواقع تفاوت مربی و آموزش دهنده در این است که مربی فرد را در مسیر درست برای موفقیت و پیشرفت قرار داده و برای وی برنامه ریزی می کند. با تقویت این مهارت، شما یک گام دیگر به شایستگی برای پست مدیریت، نزدیک خواهید شد.

59-عدم سخت گیری بیش از حد

این امر نه تنها خود شما را در درازمدت بیش از حد خسته خواهد ساخت، همچنین سایرین را نیز از کار برای شما فراری می دهد. به همین خاطر نیز لازم است تا اهدافی منطقی و واقعی داشته باشید و برای ارتقای سطح خود و سایرین نهایت تلاش خود را کنید. درواقع در صورتی که آمادگی تیم با اهداف مدنظر شما هماهنگی ندارد، لازم است تا در تلاش برای تقویت و یا حتی بازسازی تیم خود باشید.

60-تعیین انتظارات

هیچ فردی تمایل ندارد که در کار خود هر روز با موارد جدید بدون آمادگی قبلی مواجه شود. این امر باعث خواهد شد تا افراد همواره مجبور به گذراندن زمانی برای هماهنگ شدن با انتظارات جدید باشند. در این رابطه این امر که انتظارات خود را از مدت ها قبل مشخص کرده و آنها را به خوبی منتقل کنید، بهترین اقدام ممکن خواهد بود، با این حال لازم است تا به نظرات افراد نیز بها دهید تا بهترین خروجی ممکن به دست آید.

61-توجه به ترس

اگرچه همواره عنوان می شود که برای موفقیت لازم است تا شجاع باشید و ترس ها را کنار بگذارید، با این حال ترس از جمله حس هایی محسوب می شود که توجه درست به آن می تواند شما را از بسیاری از آسیب ها دور نگه دارد. به همین خاطر نباید این امر را در تضاد برای رسیدن به اهداف خود در نظر بگیرید، با این حال نباید به نحوی رفتار کرد که هر احساس ترسی، به سدی در برابر گام بعدی شما تبدیل شود. در این رابطه توجه به این امر که دقیقا چه چیزی باعث ترس شما شده و اینکه آیا راهکاری برای رفع آن وجود دارد، مرز میان ترس درست و غیرمنطقی خواهد بود. در نهایت ورزش مداوم و تمرین برای افزایش اعتماد به نفس نیز به کاهش ترس های بی مورد کمک خواهد کرد.

62-درک فوریت ها

برخی از موارد، اهمیت و ضرورت بسیار بالایی را دارند که حتما باید با واکنشی از جانب شما همراه باشد. درواقع نوع عملکرد شما باعث کسب یک نتیجه فوق العاده و یا ضرری سهمگین خواهد شد. از این موارد به عنوان فوریت ها یاد می شود که لازم است تا بتوانید در تقویم کاری خود آنها را پیش بینی کرده و برای آن کاملا آماده باشید.

63-قاطعیت

اگرچه در موارد گذشته همواره توصیه شده است تا به نظرات دیگران گوش داده و از آنها مشورت بگیرید، با این حال در رابطه با تصمیمات خود لازم است تا پس از تمامی این موارد، قاطعیت کافی را داشته باشید. در غیر این صورت هر اتفاقی می تواند تصمیمات شما را به تاخیر بیندازد که کاملا آسیب زا خواهد بود. در این رابطه تعیین یک زمان برای پایان دادن به مشورت های خود، تمرینی برای افزایش قاطعیت خواهد بود.

64-تعهد

هیچ فردی که نسبت به کار خود تعهد نداشته باشد، در آن رشد نخواهد کرد. به همین خاطر نیز لازم است تا نسبت به برند و کاری که انجام می دهید، تعهد کافی را داشته باشید تا زمینه های پیشرفت برای شما مهیا شود. در این رابطه توجه داشته باشید که موفقیت به معنای یک مسیر صاف و ساده نبوده و لازم است تا سختی های آن را نیز تحمل کنید.

65-ثبات

همواره افرادی را می توان یافت که عملا در هیچ حوزه کاری ثبات لازم را نداشته و دائم در حال تغییر شغل خود هستند. این امر در حالی است که بسیاری از موارد نیازمند زمان کافی خواهند بود. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا از همان ابتدا انتخاب درستی را داشته و برای رسیدن به مراحل بالاتر، ثبات کافی را داشته باشید. بدون شک برای فردی که تلاش می کند و به کار خود علاقه مند است، زمینه های پیشرفت فراهم خواهد شد.

66-ریسک پذیری

مطالعه زندگینامه افراد موفق به شما کمک خواهد کرد تا به این نکته پی ببرید که تمامی آنها اشتباهات متعددی را انجام داده اند. درواقع این امر به عنوان نقص نبوده و اتفاقاتی طبیعی در مسیر رشد محسوب می شود. درواقع بسیاری از درس ها از دل همین اشتباهات به دست می آید، با این حال این امر تنها زمانی میسر خواهد بود که شما از روحیه ریسک پذیری مطلوبی برخوردار باشید. در آخر فراموش نکنید که تا زمانی که متوقف نشوید، هیچ شکستی نمی تواند مضر باشد.

67-توانایی تغییر

جهان حال حاضر با سرعت شگفت آوری در حال تغییر است. تحت این شرایط در صورتی که خود را با این روند همسو نسازید، بازنده میدان خواهید بود. به همین خاطر نیز گفته می شود که افراد موفق قابلیت تغییر در هر سطح و مرحله ای را دارا بوده و حتی از ایجاد تحولات عظیم نیز واهمه ای ندارند، با این حال لازم است تا زمان سنجی درستی را در این رابطه داشته باشید تا اقدامات شما کاملا به موقع باشد. درواقع برای موفقیت همواره نباید به دنبال تغییر دیگران باشید. این واقعیت را قبول کنید که این احتمال وجود دارد که تنها شما نیاز به تغییراتی خواهید داشت.

68-روشن فکری

واقعیت این است که بسیاری از افراد تصمیماتی را اتخاذ می کنند که کاملا شبیه به موارد گذشته است که نتیجه لازم را به همراه نداشته است. ریشه اصلی این مشکل به علت عدم روشن فکری آنها است. درواقع این امر که ذهنیت خود را به روز نکرده و از تغییر عقاید و باورهای خود واهمه داشته باشید، به سادگی شما را از پیشرفت دور نگه خواهد داشت. به همین خاطر لازم است تا از یادگیری و کسب تجربه های جدید، استقبال کرده و کمک گرفتن از سایرین را نشانه ضعف تلقی نکنید.

69-متفاوت بودن

تنها درصد کمی از افراد هر جامعه ای موفق هستند. به همین خاطر نباید تصور کنید که یک سبک زندگی به این علت که تعداد افراد بسیاری به آن پایبند هستند، کاملا درست است. در این رابطه اگر می خواهید به موفقیت درست پیدا کنید، لازم است تا به مانند آنها اقدام کرده و از متفاوت بودن با اطرافیان و یا حتی آحاد جامعه خود ترسی نداشته باشید. این امر که نظر دیگران در رابطه با خودتان بیش از باور قلبی اهمیت داشته باشد، انتخابی کاملا مضر و محدودکننده خواهد بود. به همین خاطر لازم است تا برای موفقیت خود، از این چنین محدودیت ها رهایی یابید.

70-ایجاد منبع اطلاعاتی

این امر که بخواهید دانسته ها و اطلاعات مفید را تنها برای مقطعی مورد استفاده قرار داده و سپس آنها را رها سازید، بدترین اشتباهی است که در مواجهه با اطلاعات و داده ها می توان مرتکب شد. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا یک منبع برای گردآوری و ذخیره اطلاعات مفید در زمینه کاری خود ایجاد کنید، با این حال دسته بندی شما در این رابطه باید به نحوی صورت گیرد که دسترسی به آنها در کسری از ثانیه امکان پذیر باشد.

71-مقابله با موانع

زندگی همواره پر از موانع است. درواقع در هر مرحله و هر اقدامی با انواع آنها مواجه خواهید شد، با این حال در صورتی که بخواهید بیش از حد به آنها توجه داشته باشید، بدون شک روحیه شما نابود خواهد شد. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا به توانایی های خود بیشتر توجه داشته باشید. در این رابطه مارتین لوترکینگ عقیده دارد که ارزش واقعی انسان های بزرگ در مواجهه با سختی ها نشان داده می شود. به همین خاطر نباید از آن ها فرار کنید. در نهایت هیچ مانعی برای یک فرد سرسخت، ماندگار نخواهد ماند.

72-نوآوری

نوآوری تنها در رابطه با محصولی جدید نبوده و به روش ها و تصمیمات شما نیز اطلاق می شود. درواقع این امر که بتوانید از یک مسیر رایج، میانبری جدید را پیدا کرده و یا حتی راهی برای خود بسازید، از دیگر مصداق های نوآوری محسوب می شود که رشدی سریع را در مقایسه با سایرین برای شما به همراه خواهد داشت. به همین خاطر لازم است تا از متفاوت اندیشیدن نیز ترسی نداشته باشید.

مطلب مرتبط: نکاتی که رهبران برای کسب موفقیت باید بدانند

73-قدرت تصمیم گیری

اگر نتوانید تصمیم گیرنده زندگی و کسب وکار خود باشید، دیگران برای شما این کار را انجام خواهند داد که این امر به معنای محدودشدن شما به سطحی معین خواهد بود. در این رابطه توجه داشته باشید که تنها تصمیم گیری ملاک نبوده و لازم است تا در این زمینه عملکردی شایسته داشته باشید. در این راستا توجه به تمامی جزییات یک مسئله و مشورت با دیگران، دو راهکار اصلی محسوب می شود. در نهایت این نکته را فراموش نکنید که هر فردی امکان دارد در طول زندگی خود بارها مرتکب اشتباه شود. به همین خاطر نباید این امر را صرفا مخصوص به خود تلقی کرده و تمرکز خود را بر روی درس گرفتن از آنها قرار دهید.

74-تفکر استراتژیک

این امر که برای موفقیت آتی خود برنامه ریزی دقیقی داشته و راهکاری را اتخاذ کنید، یک تفکر استراتژیک خواهد بود. در این رابطه توجه داشته باشید که برای موفقیت در هر عرصه ای، استراتژی های مختلفی وجود دارد که استفاده از آنها می تواند شما را در بهترین مسیر ممکن قرار دهد، با این حال این امر که بدانید چه نوع استراتژی مناسب چه زمانی است، مهارت اصلی در این رابطه محسوب می شود.

75-پیشگیری

حتی در آماده ترین شرایط ممکن نیز وقوع یک مشکل می تواند روند کار را با مشکل مواجه سازد. در این رابطه توجه داشته باشید که بسیاری از بحران ها به دلیل عدم توجه به مشکلات ساده ای رخ می دهد که در اثر مرور زمان انباشته می شود. به همین خاطر یک اقدام درست این است که پیشگیری لازم را داشته باشید. موفقیت در این رابطه تنها زمانی میسر خواهد بود که بتوانید مشکلات آتی را شناسایی کرده و برای دچار نشدن به آن، از مدت ها قبل راهکارهایی را به اجرا گذاشته باشید. همچنین هوشیاری برای شناسایی به موقع مشکلات کوچک برای جلوگیری از تبدیل شدن آنها به دردسرهایی بزرگ، از دیگر اقدامات مهم در این رابطه محسوب می شود.

76-تعادل

در هر زمینه ای اگر تعادل منطقی وجود نداشته باشد، با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد. در این رابطه توجه داشته باشید که تعادل در اینجا به معنای مساوی بودن همه چیز نیست. بدون شک برخی از موارد از سایرین دارای اهمیت بالاتری بوده و زمان بیشتری را نیز می خواهند. به همین خاطر لازم است تا در زمینه تعادل به میزان اهمیت ها نیز توجه داشته و به صورت عمل کنید که زمان و توجه کافی برای هر یک از موارد وجود داشته باشد.

77-عدم اطمینان بیش از حد

پس از وقوع یک اتفاق شما دو گزینه پیش روی خود خواهید داشت. نخست اینکه آن را رها کرده و یا به دنبال راهی بهتر برای پیگیری آن باشید. بدون شک این دو راهی باعث عدم اطمینان شما خواهد شد. فراموش نکنید که رها کردن یک موقعیت شغلی، می تواند زمینه کاری بهتر را فراهم آورد و یا احتمال دارد نتیجه ای کاملا برعکس را به همراه داشته باشد. به همین خاطر نیز نباید بیش از حد به مسیری که انتخاب کرده اید، اطمینان داشته باشید و همواره برای تردید های خود پاسخی مناسب را ارائه دهید. در این رابطه عدم اطمینان در شما یک ویژگی مثبت خواهد بود که می تواند از صرف زمان و هزینه در مسیری نه چندان سودمند و بروز مشکلات جلوگیری کند که لازم است تا به آن توجه داشته باشید، با این حال پس از کسب اطمینان لازم، دیگر نباید اجازه دهید که این موارد اراده شما را سست کند.

78-سازماندهی

درست به مانند یک کشتی که بدون هدایت بادبان، به مسیر مورد نظر نخواهید رسید در زمینه کسب وکار نیز در صورتی که سازماندهی مناسبی را نداشته باشید، از اهداف مدنظر خود فاصله خواهید گرفت. در این رابطه این امر که تمامی امور شخصی و کاری خود را شناسایی کنید، نخستین گام در راستای سازماندهی آنها خواهد بود. در نهایت فردی که بتواند امور خود را به خوبی مدیریت کند، قادر به سازماندهی و مدیریت سایرین نیز خواهد بود.

79-خلاقیت

امروزه در هر کسب وکاری، خلاقیت برگ برنده اصلی محسوب می شود. در این رابطه توجه داشته باشید که خلاقیت یک استعداد ذاتی نبوده و به مانند تمامی مهارت ها، می توان آن را در خود تقویت کرد. این امر که همواره چیزهای جدید را مورد توجه قرار داده و تفکر خلاق را در خود ایجاد کنید، به شما کمک خواهد کرد تا در زمینه کاری خود نیز قادر به ارائه خلاقیت ها و نوآوری های سودمند باشید.

80-غریزه

هر فردی از دو منبع اصلی به نام عقل و غریزه برای تصمیم گیری های خود بهره مند است. در موارد متعددی مشاهده می شود که افراد تنها به عقل خود توجه داشته و این امر باعث می شود تا منابع تصمیم گیری آنها محدود باشد. بدون شک این امر بالاترین حد موفقیت را به همراه نخواهد داشت. به همین خاطر نیز لازم است تا برای آشنایی کامل و تقویت آن، سخنرانی ها و مقالات موجود را مورد مطالعه قرار داده و غریزه خود را نیز یک منبع قدرتمند تلقی کنید.

81-نصیحت پذیری

هر فردی از تجربیاتی برخوردار است که می تواند کمک خوبی برای شما باشد، با این حال در صورتی که از غرور کاذب برخوردار باشید، از بهره مندی از آنها محروم خواهید ماند. به همین خاطر نیز لازم است تا آستانه تحمل شنیدن سخنان دیگران را در خود ایجاد کرده و در صورتی که در گفته های آنها موارد مثبتی وجود دارد، آنها را یادداشت کنید. با این کار در درازمدت خواهید فهمید که نصیحت چه افرادی بیشترین کاربرد را برای شما خواهد داشت. این امر به شما کمک خواهد کرد تا برای مشاوره نخست به آنها مراجعه کنید.

82-تجربیات جدید

افراد موفق همواره مشتاق اقدامات و تجربه های جدید هستند. همین امر نیز باعث می-شود تا توانایی آنها همواره در حال افزایش باشد. به همین خاطر برنامه ریزی شما باید به نحوی طرح ریزی شود که فضا برای اقدامات جدید وجود داشته باشد.

83-مطالعه

مهم ترین منبع شما برای افزایش سطح دانش، مطالعه خواهد بود. در این رابطه این امر که سطح خود را کافی تلقی کنید، از جمله بدترین تصمیمات زندگی شما خواهد بود. درواقع حتی افرادی به مانند وارن بافت و بیل گیتس که در بالاترین سطح موفقیت قرار دارند نیز روند مطالعه خود را متوقف نساخته اند. به همین خاطر نیز لازم است تا هر روزه زمانی را برای مطالعه کتاب ها و مقالات مرتبط با حوزه کاری خود اختصاص داده و هیچ گاه در رابطه با دانش به سطحی مشخص قانع نباشید. در آخر فراموش نکنید که نکته برداری نیز از دیگر اقدامات ضروری محسوب می شود که ضرورت مطالعه دوباره کتاب را کاهش خواهد داد.

84-کنجکاوی

این امر که نسبت به یک مسئله کنجکاو نباشید، تمایل برای غرق شدن در آن به وجود نخواهد آمد. به همین خاطر نیز لازم است تا حداقل یک سال را صرف شناسایی مواردی کنید که برای شما بالاترین حد کنجکاوی را دارد. این امر کمک خواهد کرد تا در مسیری گام بردارید که شانس موفقیت شما در آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

85-شایستگی

شایستگی به معنای این امر نیست که شما از همگان باهوش تر باشید. مثال بارز این امر را می توان در رابطه با موفق ترین کارآفرینان مانند استیو جابز و جف بزوس دانست. درواقع نمی توان گفت که آنها باهوش ترین و با دانش ترین افراد شرکت محسوب می-شوند، با این حال آنها شایستگی این جایگاه را در خود ایجاد کرده اند. به همین خاطر نیز شما نباید خود را با دیگران مقایسه کنید. این امر بدون شک به ناامیدی شما منجر خواهد شد.

86-تمرکز

زندگی پر از مواردی برای حواس پرتی است، با این حال افراد موفق به خوبی می دانند که با آنها چگونه مقابله کنند. در این رابطه توجه داشته باشید که شناسایی این موارد، نخستین گام برای آن محسوب می شود. در نهایت موفقیت در این امر به افزایش تمرکز شما کمک خواهد کرد که از جمله مهم ترین ارکان موفقیت هر فردی محسوب می شود.

87-آموزش بین المللی

بدون شک هر کشوری از محدودیت هایی برای یادگیری برخوردار است. به همین خاطر نیز پس از رسیدن به سطحی مطلوب، برای افزایش مهارت های خود نیاز به گذراندن دوره های آموزشی در خارج از کشور خواهید داشت. در این رابطه اطلاع از انواع دوره-های آموزشی و برنامه ریزی برای حضور در آنها، دو اقدام کاملا ضروری محسوب می شود.

88-لذت بردن از مسیر

برای موفقیت هیچ نقطه پایانی را نمی توان متصور شد. به همین خاطر در صورتی که نتوانید از مسیر انتخابی خود لذت ببرید، بدون شک پس از مدتی کاملا بی انگیزه خواهید شد. به همین خاطر توصیه می شود تا بیش از حد سختگیرانه با خود رفتار نکرده و از هر لحظه نهایت استفاده را ببرید.

89-بهبود محیط اطراف

افراد موفق، انسان هایی سازنده هستند که تحت هر شرایطی می توانند تاثیر مثبت خود را بر جای بگذارند. درواقع این افراد به پیشرفت اطرافیان خود نیز توجه نشان داده و همواره کمک رسان هستند. همین امر نیز باعث می شود تا به افرادی کاملا محبوب تبدیل شوند. تجربه نیز ثابت کرده است که کمک به دیگران به تحولاتی مثبت در زندگی منجر خواهد شد.

مطلب مرتبط: مهارت هدایت دیگران به سمت موفقیت

90-خودسازی

انسان های بزرگ همواره به دنبال خودسازی هستند تا شایستگی جایگاه های بالاتر در آنها شکل گیرد. در این رابطه توصیه می شود تا زمانی را حتی قبل از شروع کسب وکار خود برای این امر اختصاص دهید. این امر کمک خواهد کرد تا از همان ابتدا بهترین شخصیت و الگوی رفتاری را داشته باشید و کمتر دچار خطا شوید. در نهایت این امر که محدودیت های خود که به مانند مانعی بر سر پیشرفت شما هستند را کنار بگذارید، باعث خواهد شد تا حرکت شما رو به جلو بدون توقف های طولانی و به شکلی صحیح صورت گیرد.

91-عدم منیت و فردگرایی

این امر که بتوانید اهداف جمعی را به اهداف شخصی خود ترجیح داده و موفقیت خود را در نتیجه یک کار تیمی خوب تلقی کنید، موفقیت طولانی مدت را برای شما به همراه خواهد داشت. در نهایت توجه داشته باشید که حتی بهترین افراد، بدون در اختیار داشتن تیمی مناسب، نمی توانند در رقابت با سایر برندها موفق باشند. در نهایت این نکته را نیز مدنظر قرار دهید که مدیران برندهای برتر، هیچ گونه تمایلی برای همکاری با افرادی ندارند که از عملکردی کاملا فردگرایانه برخوردار هستند.

92-جهت دهی

افراد موفق به خوبی می دانند که در حال پیمودن چه مسیری هستند و به خوبی می-توانند به زندگی خود را هم جهت با اهداف تعیین شده، کنند. در نهایت این امر به شما کمک خواهد کرد تا پس از ارتقای شغلی و رسیدن به جایگاه مدیریت نیز بتوانید جهت دهی های لازم برای کارمندان را نیز انجام دهید.

93-کمک به موفقیت دیگران

همواره کمک کردن لذت بخش تر از کمک گرفتن است. علت این امر نیز به خاطر حس قدرت و ارزشمندی ای است که در شما ایجاد می شود. درواقع این امر که به دیگران نیز کمک کنید تا بتوانند موفقیت های شما را تکرار کنند، در نهایت به افزایش قدرت تیم منجر خواهد شد. همچنین این باور را در خود شکل دهید که حتی کوچک ترین محبت شما از چشم آنها دور نخواهد ماند.

94-چالش پذیری

این امر که از شرایط جدید ترسی نداشته و به دنبال آزمایش شیوه های جدید باشید، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به عنوان یک نوآور در عرصه کار خود معرفی شوید. بدون شک سرعت پیشرفت این افراد در مقایسه با سایرین بسیار بالا بوده و در مدت زمان کمی می توانند به شهرتی مناسب دست پیدا کنند که کمک بسیاری برای کسب وکار آنها خواهد بود. به همین خاطر توصیه می شود تا نسبت به چالش های جدید در زندگی خود واکنش مثبتی را داشته باشید تا این امر به عادت رفتاری شما تبدیل شود.

95-پیشرفت مداوم

افراد موفق به خوبی می دانند که همواره موارد و راهکارهایی برای بهبود آنها وجود دارد. به همین خاطر برنامه ریزی آنها در جهتی است که به افزایش توان آنها نیز کمک کند. به همین خاطر در صورتی که در برنامه ریزی خود صرفا وضعیت موجود را مورد توجه قرار دهید، بدون شک بازنده میدان خواهید بود.

96-گزینش اطرافیان

بزرگترین اشتباه در زمینه انتخاب دوستان این است که شما برترین فرد در میان آنها باشید. این امر باعث خواهد شد تا انگیزه ای برای پیشرفت در شما ایجاد نشود و اطرافیان نیز هیچ گونه سودی نداشته باشند. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا در انتخاب اطرافیان خود به صورت گزینشی رفتار کرده و از پیدا کردن دوستانی قدرتمند و خبره در حوزه کار خود، احساس ترس نداشته باشید.

97-حضور موثر

هیچ گاه در کار خود به تعداد ساعتی که صرف آن می کنید، توجه نداشته باشید. درواقع موفقیت به معنای بیشتر کار کردن نیست. با نگاهی به افراد موفق جهان نیز به این نکته پی خواهید برد که آنها ابدا خود را در دفتر کار حبس نکرده و ساعت های کم اما مفیدی را به کار می پردازند. به همین خاطر نیز لازم است تا به جای افزایش تعداد ساعت کاری خود، در تلاش برای افزایش تاثیر در زمان حضور باشید. در این رابطه مشورت با افراد موفق دیگر، بهترین راهکار ممکن خواهد بود.

98-استقلال

اگر بر روی پای خود نایستید و مستقل نباشید، بدون شک هیچ گاه از مرحله یک شاگرد فراتر نخواهید رفت. به همین خاطر نیز هرگاه حس کردید که کار شما دیگر ظرفیت رشد را ندارد، توصیه می شود تا برای ایجاد کسب وکار خود آماده شوید، با این حال بهتر است در این زمینه شتاب زده عمل نکرده و همه چیز را مورد سنجش قرار دهید. این امر ریسک های احتمالی را با کاهشی چشمگیر مواجه خواهد ساخت.

99-باور

بسیاری از افراد به این امر اعتقاد دارند که سرنوشت آنها از قبل نوشته شده و یا تنها افرادی خاص می توانند به موفقیت های چشمگیر دست پیدا کنند. این امر در حالی است که با نگاهی به زندگینامه موفق ترین افراد جهان، به این نکته پی خواهید برد که آنها نیز انسان هایی کاملا معمولی و حتی شکست خورده ای بوده اند که در مقطعی یک تصمیم جسورانه را برای تغییر زندگی خود گرفته اند. درواقع هیچ فرمول خاصی برای موفقیت وجود نداشته و این امر برای هر فردی به یک شکل خاص رخ خواهد داد. به همین خاطر نیز لازم است تا تمامی بهانه ها را کنار گذاشته و از بزرگ فکر کردن ترسی نداشته باشید. بدون شک با تغییر باورهای خود، جهان شما نیز تحولی عظیم را خواهد یافت.

100-صبر

به این امر باور داشته باشید که اتفاقات ارزشمند هیچ گاه یک شبه به وقوع نمی-پیوندند. درواقع هر چیزی زمان خاص خود را نیاز خواهد داشت. این امر که میان خواسته شما و تحقق آن فاصله وجود داشته باشد نیز به نفع شما بوده و باعث خواهد شد تا آمادگی و شایستگی آن را پیدا کنید. در این رابطه تا زمانی که نسبت به اقدامات خود حس خوبی را دارید و از حرکت رو به جلو متوقف نشده اید، هیچ گونه دلهره ای نداشته باشید. درواقع صبر به شما کمک خواهد کرد تا از اقدامات عجولانه فاصله گرفته و بتوانید بهترین اقدامات را در جهت هدف خود انجام دهید. به همین خاطر ضروری است تا با انجام تمرین های موجود، به افزایش این مهارت در خود کمک کنید.

101-افزایش انرژی

افراد موفق نه تنها از انرژی بیشتری به نسبت سایرین در کار خود بهره مند هستند، بلکه به خوبی می دانند که چگونه انرژی خود را افزایش داده و یا بازیابی کنند. در این رابطه با توجه به تفاوت های میان افراد، راهنمایی جامعی وجود نداشته و یک خودشناسی عمیق به شما در این رابطه کمک خواهد کرد. در آخر فراموش نکنید که اگر حس بدی از انجام یک کار دارید، لازم است تا زمانی را به استراحت اختصاص داده و تا هنگامی که حس شما تغییر نکرده است، فعالیت خود را آغاز نکنید.

منبع : briandownard
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/mhHvjIfk
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه