دوشنبه, ۸ خرداد(۳) ۱۴۰۲ / Mon, 29 May(5) 2023 /
           
فرصت امروز
وزیر اقتصاد:

صدور مجوزهای شروع کسب و کار به صورت الکترونیکی

1 سال پیش ( 1400/12/26 )
 

به گزارش فرصت امروز به نقل از ایلنا، سید احسان خاندوزی در جمع خبرنگاران گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران در دبیرخانه هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و همکاری بسیار خوب وزارتخانه ها، به ویژه در یک ماه اخیر، موفق شدیم در آخرین جلسه این هیئت در سال ۱۴۰۰ تمام مجوزهای شروع کسب و کار صادره از طرف وزارتخانه ها را در این هیئت تصویب و شفاف سازی کرده و تمام شروط مبهم را برداریم.

وی با اعلام تصویب کامل ۱۳۹۳ مجوز از حدود ۱۵۰۰ مجوز شروع کسب و کار (بیش از ۹۲ درصد) در هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، اظهار داشت: به این ترتیب، دیگر نیازی به انتظار چندین ماهه مردم در پیچ و خم های اداری برای صدور مجوز نیست و شروط صدور مجوز، کاملاً شفاف و روشن و بدون تفسیر، مطابق بر کاربرگ های مصوب خواهد بود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: البته هنوز تعداد اندکی (حدود هشت درصد) مجوزهای شروع کسب و کار باقی مانده است که بخش عمده آنها، متعلق به مجوزهای صادره توسط شهرداری ها، سازمان نظام پزشکی و کانون وکلای دادگستری است.

به گفته خاندوزی، البته طبق موعد ۱۵ روزه لازم اجرا شدن قانون، از ششم فرودین ماه سال آینده، تمام دستگاه های اجرایی مکلف خواهند بود که مجوزهای شروع کسب و کار را به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه های خود صادر کنند و چنانچه از آن تاریخ به بعد، مجوزی به صورت کاغذی صادر شود؛ مصداق تخلف از قانون خواهد بود.

وی افزود: برای اینکه ارتباط سامانه وزارت اقتصاد با تمام دستگاه ها و درگاه ملی مجوزهای کشور برقرار باشد؛ تیم های فنی درگاه، حتی در ۲۹ اسفند ماه و اول و دوم فروردین ۱۴۰۱ به منظور پشتیبانی فنی، در محل سرور، مستقر خواهند بود تا ان شاالله بتوانیم، روز ششم فروردین، شاهد پیوستن درصد بیشتری از دستگاه ها به درگاه باشیم.

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه تا امروز، کماکان، اتصال دستگاه ها به درگاه ملی مجوزها به صورت «بخشی» انجام گرفته و پاره ای از دستگاه ها به صورت کامل، متصل هستند، اظهار داشت: همچنان نیمی از وزارتخانه های کشور، در کنار شهرداری ها، سازمان نظام پزشکی و کانون وکلای دادگستری، همچنان به سامانه متصل نیستند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ysLB2aeA
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
خرید یوسیخرید هولدر موبایلخرید سی پی کالاف دیوتی موبایللباس فرم کارنرم افزار اتوماسیون اداریمتخصص قلب و عروقمجوز آموزشگاه فنی و حرفه ایخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدرب ریلی کشوییتمکن مالی فرانسهابزار هیلتیقفسه فروشگاهی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه