پنجشنبه, ۳ فروردین(۱) ۱۴۰۲ / Thu, 23 Mar(3) 2023 /
           
فرصت امروز

قیمت طلا در اوایل معاملات روز جمعه آمریکا و پیش از تعطیلی بازار اندکی کاهش یافت و نقره نیز کاهش متوسطی را نشان داد. بازار طلا پس از افزایش های اخیر که قیمت ها را در روز پنجشنبه به بالاترین سطح ۹ ماهه رساند، در حال توقف است. طلای فوریه آخرین بار با ۰.۸ دلار کاهش به ۱۹۲۹ دلار و ۴۰ سنت و نقره مارس ۰.۱۸۵ دلار کاهش یافت و به ۲۳.۸۳۵ دلار رسید.

به گزارش فرصت امروز به نقل از ایسنا، شاخص های سهام ایالات متحده در نمودارهای روزانه از روند صعودی قیمت در کوتاه مدت بهره می برند که نشان دهنده افزایش بیشتر در کوتاه مدت است.

بازار سکه و طلا و ارز

وزارت بازرگانی ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی آن پس از افزایش ۰.۲ درصدی در نوامبر، در ماه دسامبر ۰.۳ درصد افزایش یافته است و داده ها مطابق با انتظارات اقتصاددانان بود. در سال جاری، تورم اصلی مطابق با انتظارات اقتصاددانان ۴.۴ درصد افزایش یافت و تورم اصلی در مقایسه با افزایش ۴.۷ درصدی نوامبر کاهش یافته است.

بازار طلا در واکنش اولیه به آخرین داده های تورم به سمت محدوده مثبت حرکت کرده است. در حالی که تورم به طور مداوم بالاست، نشانه هایی وجود دارد که اقتصاد همچنان به کندی ادامه می دهد. این گزارش اشاره کرد که هزینه های شخصی در ماه گذشته ۰.۲ درصد کاهش یافته است. بر اساس اجماع برآوردها، اقتصاددانان به دنبال کاهش ۰.۱ درصدی بودند.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای طلا در جریان معاملات روز جمعه اندکی کاهش یافتند و همچنان به فروش خود ادامه دادند. از طرف دیگر، اگر به پایین ترین سطح چند روز گذشته سقوط کنیم، احتمالاً تا سطح ۱۸۸۰ دلار کاهش خواهیم یافت. همان طور که گفته شد، بازار به شدت به نوعی عقب نشینی نیاز دارد. این عقب نشینی می تواند فرصتی برای معامله گران باشد تا درگیر شوند. تحلیلگران بر این باورند که طلا در نهایت به سطح ۲۰۰۰ دلار می رسد اما لزوماً معتقد نیستند که ما فوراً به آن می رسیم.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/00MbCjqU
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه