پنجشنبه, ۷ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Thu, 29 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

فرصت امروز: مارک کارنی گفت که زمانی که بازار املاک و مستغلات آمریکا منجر به بزرگ ترین رکود جهانی پس از جنگ جهانی دوم شد، اصلاحات اساسی انجام شده و سیستم مالی ایمن تر، ساده تر و عادلانه تری ایجاد کرده است. او در ادامه گفت:  «پس از گذشت 10سال از بحران مالی، شرکت های بزرگ جهان قوی تر و رفتار های نادرست برطرف شدند.»

کارنی علاوه بر فرمانداری بانک مرکزی انگلستان، رئیس هیأت تحریریه مالی نیز است. این سازمان توسط گروه جی-20 کشور های توسعه یافته و در حال توسعه در سال 2009 با هدف پیشنهاد راه حل هایی برای جبران مشکلات سیستم مالی تشکیل شد.

کارنی در نامه ای به رهبران گروه جی-20 پیش از نشست در هامبورگ گفت: «با گذشت یک دهه از بحران مالی جهانی، اصلاحات گروه جی-20 در پی ایجاد سیستمی ایمن تر و عادلانه تر هستند.» رئیس هیأت تحریریه مالی گفت که برخی از مشکلات همچنان باقی است. برای مثال مشکلاتی همچون خطرات ناشی از تحولات تکنولوژی مالی و افزایش آسیب پذیری سیستم های دیجیتالی در برابر حملات سایبری همچنان وجود دارند.

روز دوشنبه، کارنی در کنفرانس مطبوعاتی در لندن اعلام کرد که مشکلاتی را که مسبب بحران های اخیر بوده ، بر طرف کرده اند. بحران مالی سال 2007 از بازار مسکن آمریکا آغاز شد اما به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت. کارنی در نامه خود اظهار کرد: «بانک های بزرگ در مقایسه با دوران قبل از بحران به 10 برابر سرمایه بیشتر نیازمند هستند.

یک دهه پیش، از آنجا که مدل های تجاری پیچیده به حسن نیت بازار ها و در نهایت به مالیات دهندگان وابسته بودند، بسیاری از بانک های بزرگ سرمایه گذاری کمی کردند. یک دهه بعد، تمام بانک های بزرگی که در سطح بین الملل فعالیت می کردند، قبل از مهلت مقرر به سرمایه ای با ریسک کم و حداقل سرمایه مورد نیاز دست یافتند.»

برچسب ها : فرصت آزاد کیوسک
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/C2jcYLTg
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه