سه شنبه, ۳۰ شهریور(۶) ۱۴۰۰ / Tue, 21 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز

مربی کسب و کار فردی عموما متخصص است که تجربیات خود را در اختیار شما می گذارد، اما همه این تجربیات برای شما مفید نخواهند بود.

همه ما در طول زندگی کاری خود به نصیحت و راهنمایی نیاز داریم. به همین دلیل داشتن یک منتور یا مربی کسب و کار، مزیتی عالی برای هر استارت آپ خواهد بود. شما می توانید روی عقلانیت، تجربه و ارتباطات این افراد حساب کنید.

اما منتورها نیز انسان هستند و این یعنی نصیحت آنها نمی تواند بدون اشکال باشد. به عبارت دیگر شما می توانید برخی اوقات نصیحت های آنها را قبول نکنید و احساس پشیمانی هم نداشته باشید.

در ادامه این مقاله  به نقل از زومیت، دو نصیحت خطرناک عموم مربیان را بررسی می کنیم:

1- وقتی نصیحت آنها مربوط به تغییر ساختاری در شخصیت شما است

کاملا مشخص است که نظرات و بازخوردهای منفی می توانند بسیار مفید باشند، اما بعضی بازخوردها حتی اگر منفی هم نباشند می توانند خطرناک باشند. اگر نظرات مربی، همیشه به تغییرات شخصیتی و اساسی شما اشاره می کند، بهتر است یک قدم به عقب بردارید و موقعیت ها را بار دیگر مرور کنید. تصور کنید که شخصیت خودتان را کاملا تغییر دهید. به نظر شما تا چه زمانی می توانید کاری را انجام دهید که با خصوصیات ذاتی شما همخوانی ندارد؟

مربی باید در قدم اول خصوصیات اخلاقی شما را بشناسد و راهی پیشنهاد بدهد که با این خصوصیات همخوانی دارد. به هرحال همه منتورها به این شیوه عمل نمی کنند. بسیاری از آنها پیشنهادهایی می دهند که مربوط به روش های مفید برای خودشان است. در پایان اگر نصیحت هایی دریافت کردید که با شخصیت شما تضاد داشتند، آنها را با احترام رد کنید. فراموش نکنید که مربی برای افزایش موفقیت شما حضور دار، اما نقش اساسی در کسب و کار نخواهد داشت.

۲- وقتی تنها دلیل قبول کردن نصیحت، تحت تأثیر قرار دادن مربی و دیگران است

همه ما تلاش می کنیم دیگران را تحت تأثیر قرار دهیم، اما در کسب و کار باید حداکثر تلاش خود را داشته باشیم تا این علاقه، ما را مجبور به کاری اشتباه نکند. اگر تنها به منتور خود بنگرید و تلاش کنید تا شبیه او بشوید، نمی توانید مفهوم نصیحت ها و نکات آنها را به خوبی درک کنید. دفعه بعد که پیشنهادی از مربی دریافت کردید، دقت کنید که پیشنهاد با اهداف و نیازهای شما همخوانی داشته باشد، نه اینکه تنها به خاطر خواست مربی آن را انجام دهید.

مسیر کسب و کار، بسیار طولانی است. اگر فقط برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران تصمیم گیری کنید، در میانه راه خسته خواهید شد. همیشه به یاد داشته باشید که چه کاری برای شما مناسب است و از رد کردن پیشنهادهای مربی خود نترسید.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/CAXTLuBU
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه