سه شنبه, 04 مهر 1396 - 15:39

بازاریابی (صحیح آن مارکتینگ) معمولا برای افرادی جذاب است که چالش برخورد با دیگر افراد، صحنه های رقابتی و خلاقیت و نوآوری را دوست دارند.

به گزارش هورموند، بازاریابی همچنین اشخاص توانمندی را جذب خواهد کرد که تفاوت آنها با افراد علاقه مند به حسابداری و امور مالی در این است که به مردم بیشتر از اعداد و به خلق اقدامات بیشتر از گزارش کردن آنها علاقه دارند. به عقیده فیلیپ کاتلر، کیفیت افراد مشغول در بازاریابی افزایش یافته است. تعداد بسیار بیشتری از افراد با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی وارد حیطه های مدیریت برند یا تحقیقات بازار می شوند که باید تصویر کلی تری از تصمیم گیری کسب وکار- و نه فقط بازاریابی- به آنها ارائه شود.

اما در آموزش بازاریابان (مارکترها) کاستی هایی وجود دارد که مانع ابراز وجود آنها و کسب جایگاهی در هیأت مدیره توسط ایشان می شود.  (توجه داشته باشید که اکثر شرکت ها یک بازاریاب حرفه ای را در سطح هیأت مدیره خود نمی پذیرند). یکی از کاستی های اصلی، این است که اگرچه بسیاری از بازاریابان مدرک مدیریت بازرگانی اخذ کرده اند اما در زمینه زبان و تجزیه  و تحلیل امور مالی آموزش کافی ندیده اند، بنابراین وقتی با مدیرعامل شرکت در مورد بودجه بیشتر برای بازاریابی بحث می کنند یا می خواهند مسئولیت بیشتری در قبال مخارج گذشته نشان دهند با مشکل مواجه می شوند. بازاریابان تا زمانی که به زبان امور مالی مسلط تر نشوند، احترام بیشتری تجربه نخواهند کرد.

مشکل دوم، دانش محدود بازاریابان در مورد فناوری است. آینده در بازاریابی مبتنی بر فناوری نهفته است. موفقیت بازاریابی به موارد زیر متکی خواهد بود:

- پیشرفت در زمینه نرم افزارها

- رایانه های دستی

- کارت های هوشمند

- بازاریابی مبتنی بر پایگاه داده

- سامانه های خودکار فروش

- سامانه های خودکار بازاریابی

- بازاریابی اینترنتی

- بازاریابی با ایمیل

- مدل سازی بازار

- تحلیل پیش بینی کننده

- صفحه راهنمای بازاریابی

-  دیگر ابزارهای پیشرفته فناوری.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید